Klaudia Maruszewska z Jantara Ustka zdobyła srebro

Rafał Szymański
Klaudia Maruszewska wraz z trenerem Henrykiem Michalskim.
Klaudia Maruszewska wraz z trenerem Henrykiem Michalskim. Archiwum Jantara Ustka
Dwa medale wywalczyli zawodnicy z regionu słupskiego w finałach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Klaudia Maruszewska z Jantara Ustka zdobyła srebro w rzucie oszczepem.

Zmagania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywały się we Wrocławiu.

Najlepiej z naszych zawodników spisała się oszczepniczka Jantara Ustka, Klaudia Maruszewska. Posłała oszczep na odległość 50,58 m. To dało jej srebro. Lepsza była Aleksandra Ostrowska z AZS AWFiS Gdańsk. Jej rezultat to 52,10 m. Trenerem Klaudii jest Henryk Michalski. W tej samej konkurencji Kinga Marciszewicz z SKLA Słupsk znalazła się na jedenastej pozycji. Jej odległość to 37,07 m.

Brązowy medal wywalczył Radosław Jankowski z Baszty Bytów. Startował w biegu na 3000 m. Jego rezultat to 8.44,31 min (nowy rekord życiowy). Szkoleniowcem Jankowskiego jest Dariusz Kutełło. Na tym dystansie wygrał Mateusz Kaczor (UKS Starówka Radom) - 8.41,95 min.

Piąty w tym samym biegu był Grzegorz Ebel, także zawodnik Baszty. Jego rezultat - 8.56,36 min. Siódmy w tej konkurencji był bytowianin Dawid Mielewczyk (9.01,83 min - rekord życiowy).

Kamil Aniszewski z Jantara Ustka wygrał finał B w biegu na 400 m przez płotki. Czas 55,57 sek. To jego nowy rekord życiowy. W ogólnej klasyfikacji był dziewiąty. Jego trenerem w Jantarze jest Lucyna Kuklińska-Nurkowska.

Paulina Przybyszewska z Jantara była trzynasta w biegu na 2000 m z przeszkodami (7.35,58 min - trenerka Lucyna Kuklińska-Nurkowska).

Michał Cabański z SKLA Słupsk był 22. w skoku wzwyż (170 cm).

W biegu na 2000 m z przeszkodami 13. był Bartłomiej Krotla z CMKL Człuchów (6.21,28 min - rekord życiowy). Siódmy na 800 m był Mateusz Obecny, także z CMKL (2.00,97 min). Weronika Osiowy (CMKL) odpadła w eliminacjach biegu na 400 m przez płotki.

Natomiast Leszek Ginter z Taleksu Borzytuchom był dwunasty w rankingu na 1500 m (4.11,32 min.).