Kolejna wygrana Jantara, dwa gole Stasiaka

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Ustecka drużyna kontynuuje zwycięską passę
Ustecka drużyna kontynuuje zwycięską passę Fot. Łukasz Capar
Ustecka drużyna kontynuuje zwycięską passę. Podopieczni Tadeusza Żakiety mają na koncie pięć zwycięstw.

W trzeciej kolejce na usteckim stadionie Jantar/Euro-Industry przegrał 3:4 z Wietcisą Skarszewy. To dla miejscowych kibiców był zimny prysznic. Wielkie szczęście miał jednak ustecki beniaminek, bo ten przegrany mecz został zweryfikowany na walkower dla ustczan, gdyż w skarszewskim zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik. Dzięki temu drużyna z Ustki wróciła na fotel lidera.

Ten fakt jeszcze bardziej uskrzydlił aktualnego przodownika czwartoligowych rozgrywek. W sobotę na stadionie w Prabutach miejscowa Pogoń przekonała się o potężnej sile ustczan. Gospodarze tylko w pierwszej połowie starali się dotrzymać kroku gościom, dla których początek rozpoczął się bardzo obiecująco za sprawą Michała Podedwornego.

Ten piłkarz też po przerwie pokonał bramkarza z Prabut. Trzeba dodać, że w drugiej połowie ustecka drużyna złapała wspaniały wiatr w żagle. Grała z wielkim rozmachem. Defensywa Pogoni nie miała sposobu na powstrzymanie szalejących ustczan. Raz po raz dochodziło do wielkiej kotłowaniny w polu karnym pogonistów. W koń-cówce spotkania w roli głównej wystąpił młody żonkoś Łukasz Stasiak, który dwoma trafieniami do siatki przypieczętował sukces swojej drużyny. Beniaminek z Prabut również ustępował przyjezdnym w wyszkoleniu technicznym.

- Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Wszyscy w ekipie wierzymy, że w następnych spotkaniach ligowych również będziemy walczyć z taką samą determinacją o kolejne zwycięstwa - zakomunikował rozpromieniony Tadeusz Żakieta, trener usteckiego zespołu. - Przez całe spotkanie moi zawodnicy parli cały czas do przodu i efekty tego są widoczne w tabeli.

Pogoń Prabuty - Jantar/Euro-Industry Ustka 0:4 (0:1).
Bramki: 0:1 Michał Podedworny (5), 0:2 Podedworny (50), 0:3 Łukasz Stasiak (80), 0:4 Stasiak (rzut karny - 88).

Jantar/Euro-Industry: Mariak - ż.k., Budziński, Jędrzejak, Jarowski - ż.k., Górniewicz - ż.k., Pluta (65 Oczujda), Solczak, Wólczyński (72 Iwański), Michał Mytych, Terefenko - ż.k. (80 Badowski), Podedworny (70 Stasiak).