MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komeda Jazz Festival. Dziś w Słupsku wystąpią Miśkiewicz i Sadowska

Krzysztof Piotrkowski
Maria Sadowska wystąpi dziś na scenie słupskiej filharmonii.
Maria Sadowska wystąpi dziś na scenie słupskiej filharmonii. Fot. archiwum słupskiej filharmonii
Starsze i najmłodsze pokolenie wykonawców jazzu spotka się dziś na deskach słupskiej filharmonii. Dziś też poznamy laureatów Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy.

W piątek, drugiego dnia XV Komeda Jazz Festivalu, który trwa w Słupsku, koncerty będą odbywały się na scenie słupskiej filharmonii przy ulicy Jana Pawła II 3. Początek festiwalu o godzinie 19.

Przed dzisiejszymi występami odbędzie się wręczenie nagród laureatom VI Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Komedy, który odbywa się równolegle z tegorocznym festiwalem. Tuż po wręczneniu nagród przyjdzie czas na wybitne gwiazdy.

Jako pierwszy wystąpi kwintet z fenomenalnym saksofonistą Henrykiem Miskiewiczem i trębaczem Robertem Majewskim, którzy przedstawią projekt składający się z kompozycji Komedy. W przerwie zostanie otwarta wystawa fotograficzna Marka Karewicza pt. This is Jazz.

Po przerwie na scenie wystąpi młoda artystka, uważana za jeden z największych talentów młodej sceny jazzowej - Maria Sadowska, która przedstawi nagrania ze swojej złotej płyty - Tribute to Komeda.

Ponadto wręczone zostaną statuetki Komedera, czyli wyróżnienia za wybitne osiągnięcia dla polskiego jazzu i za propagowanie tego gatunku muzyki.
Bilety do nabycia w kasie filharmonii przy ul. Jana Pawła II 3 - 30 złotych normalny i 25 złotych ulgowy.

Od godziny 22 na gości festiwalowych będzie czekała restauracja Anna de Croy, w której odbędzie się pokoncertowy jam session z udziałem zawodowych i amatorskich muzyków. Wstęp jest wolny.

W weekend
sobota - początek koncertów w słupskiej filharmonii, godzina 19. Gwiazdą wieczoru będzie wybitny gitarzysta jazzowy Larry Coryell, twórca jazz rocka.

Następnie wystąpi słupski kompozytor Leszek Kułakowski z orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica. Na koniec wystąpi jeden z czołowych polskich pianistów jazzowych Adam Makowicz. Bilety na sobotę 50 złotych normalny i 45 ulgowy. Po koncercie około godz. 22 jam session w Annie de Croy.

niedziela - koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, wystapią Leszek Kułakowski z projektem European Cooperation oraz legendarna formacja jazzowa Carla Bley & The Lost Chords.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza