Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Komendant bytowskiej policji przeszedł na emeryturę (ZDJĘCIA, WIDEO)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Inspektor Andrzej Borzyszkowski służbę pełnił przed 34 lata, przechodząc przez każdy szczebel w bytowskiej jednostce. Policyjną przygodę zaczynał w ruchu drogowym, a przez następne lata był specjalistą do spraw nieletnich, dyżurnym, naczelnikiem prewencji, zastępcą komendanta i wreszcie przez niemal 14 lat komendantem powiatowym policji w Bytowie.

Inspektor Andrzej Borzyszkowski osiągnął najdłuższy staż kierowania jednostką w historii pomorskiej policji. Uroczyste pożegnanie i zdanie obowiązków odbyło się w budynku jednostki w obecności m.in. komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku insp. Dariusza Walichnowskiego, władz samorządowych, leśników, duchownych oraz wielu zaproszonych gości i przedstawicieli instytucji przez lata współpracujących z policją.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku komendantowi wojewódzkiemu policji w Gdańsku insp. Dariuszowi Walichnowskiemu przez dowódcę uroczystości kom. Wojciecha Błaszkowskiego, a następnie wprowadzeniem Sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. W dalszej części uroczystości został odczytany rozkaz o odwołaniu komendanta powiatowego policji w Bytowie insp. Andrzeja Borzyszkowskiego, po czym nastąpiło uroczyste pożegnanie ze sztandarem odchodzącego ze służby komendanta.

- Kolejno głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Dariusz Walichnowski, dziękując inspektorowi Borzyszkowskiemu za 34 lata wytężonej służby na rzecz lokalnej społeczności oraz policji, podkreślając przy tym, jak wiele wymagało to zaangażowania i poświęcenia - mówi Dawid Łaszcz, oficer prasowy bytowskiej policji. - Dodatkowo życzył dużo zdrowia i powodzenia w nowym etapie życia. Następnie głos zabrał odchodzący ze służby komendant insp. Andrzej Borzyszkowski, który podziękował za współpracę i zaufanie oraz wsparcie swoim obecnym i byłym przełożonym, a także przedstawicielom instytucji współpracujących przez lata z bytowską jednostką. Słowa wdzięczności skierował także do kadry kierowniczej i pracowników jednostki. Zaznaczył, że sukces jaki osiągnął zawdzięcza ludziom, z którym współpracował przez wszystkie lata służby.

Insp. Andrzej Borzyszkowski z policją związany był od 1990 roku. Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od 15 marca 2010 roku zajmował stanowisko komendanta powiatowego policji w Bytowie. Wielokrotnie był odznaczany zarówno medalami państwowymi jak i resortowymi.

Zgodnie z decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku, insp. Dariusza Walichnowskiego, rozkaz o powierzeniu obowiązków na stanowisku komendanta powiatowego otrzymał dotychczasowy pierwszy zastępca mł. insp. Jacek Kowalski.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza