Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Były komendant policji chce zostać burmistrzem Bytowa

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Andrzej Borzyszkowski, który jeszcze kilkanaście dni temu był komendantem bytowskich policjantów ogłosił, że zamierza ubiegać się o fotel burmistrz miasta.
Andrzej Borzyszkowski, który jeszcze kilkanaście dni temu był komendantem bytowskich policjantów ogłosił, że zamierza ubiegać się o fotel burmistrz miasta. Archiwum prywatne
Andrzej Borzyszkowski, który jeszcze kilkanaście dni temu był komendantem bytowskich policjantów ogłosił, że zamierza ubiegać się o fotel burmistrz miasta.

Liczba kandydatów, którzy będą się ubiegać o stanowisko burmistrza Bytowa wciąż rośnie. Swój start ogłosił już Mateusz Oszmaniec, Paweł Dykier, Marcin Pacyno, Ireneusz Gospodarek Piotr Wroński, Andrzej Płaczkiewicz. W końcu swój udział w wyborach ogłosił też Andrzej Borzyszkowski, który jeszcze kilkanaście dni temu zajmował stanowisko komendanta powiatowego policji w Bytowie. Po przejściu na emeryturę zamierza walczyć o najważniejsze stanowisko w mieście.

- Będę ubiegał się o mandat radnego, jak i zawalczę o fotel burmistrza - potwierdza Andrzej Borzyszkowski. - Ta decyzja kiełkowała we mnie od dawna. Od lat bowiem w związku z pełnioną przeze mnie funkcją, związany byłem z Ziemią Bytowską, z naszym lokalnym samorządem. Sprawy społeczne, obywatelskie, zawsze były mi bliskie. Zawsze byłem z ludźmi, którzy potrzebowali mojej pomocy, wsparcia. Zawsze też stawiałem sobie za główny cel, służbę innym. To zadanie chcę kontynuować jako samorządowiec. To tutaj się urodziłem, to tutaj skończyłem szkołę, to tutaj rozpocząłem pierwszą pracę, a następnie podjąłem służbę w policji. I choć świat kusił innymi ciekawszymi ofertami moje serce zawsze było dla Bytowa, dla Ziemi Bytowskiej. Pozwolę sobie powiedzieć, że znam społeczeństwo bytowskie, znam historię Bytowa i okolic, znam potrzeby i troski mieszkańców naszego miasta i gminy. Będę chciał rozwiązywać te problemy, będę starał się, aby nasze miasto i gmina z roku na rok piękniały, rozwijały się, rosły w siłę. Lata pracy w służbie pozwoliły mi również zdobyć odpowiednią wiedzę i doświadczenie w pracy z ludźmi, kierowania jednostką. Ukończyłem Wydział Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, studia menagerskie. W moim zespole znalazły się osoby młode, ambitne, kreatywne, pełne innowacyjnych pomysłów, ale też osoby doświadczone od lat związane z gminą i miastem Bytów. Nasz zespół to przedstawiciele wielu zawodów i branż, przedsiębiorcy, leśnicy, inżynierowie, osoby związane z edukacją, kulturą i sportem. Nie brakuje wśród nas aktywnych społeczników, wolontariuszy, osób prowadzących zbiorki pomocowe dla potrzebujących.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza