Słowińska Grupa Rybacka ogłosiła Konkurs na logo i hasło promocyjne dla Starej Osady w Ustce. Do wygrania jest 2500 zł.

Stara Osada w Ustce to najstarsza część tego miasta. Jej kształt można dostrzec między ulicami Marynarki Polskiej a Czerwonych Kosynierów.

Osada została założona w średniowieczu na planie owalnicy. Układ urbanistyczny dawnej osady rybackiej wykształcił się na przestrzeni kilku wieków (od XII-XIX w). Charakteryzuje się wąskimi uliczkami i niewielkimi domami. Pomimo przebudowy na przełomie XIX i XX wieku starych rybackich chat o konstrukcji szachulcowej na piętrowe kamieniczki, układ ten zachował się bez większych zmian do dziś.

Dzisiejsza starówka ustecka to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w mieście, zlokalizowana tuż obok gwarnej ulicy Marynarki Polskiej. To tu, w zaciszu turystycznego centrum Ustki podziwiać można pomorską kratę, czyli charakterystyczne szachulcowe chaty rybackie - krainę w kratę.

Słowińska Grupa Rybacka postanowiła, żeby Stara Osada w Ustce miała swoje logo i dlatego ogłosiła konkurs na projekt oraz hasło promocyjne. Będą one wykorzystywane do celów promocyjnych, identyfikacyjnych, reprezentacyjnych i korespondencyjnych. Do wygrania jest 2500 zł. Uczestnikiem konkursu mogą być jedynie osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat.

Zainteresowani powinni się skontaktować z biurem Słowińskiej Grupy Rybackiej w Przewłoce, ul. Ustecka 8, tel. tel. 59 307 07 57 lub 516 559 181. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Szczegóły na http://sgr.org.pl/. Organizator konkursu przyjmuje zgłoszenia do 13 listopada.