Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszalin> Elektroniczna rejestracja pacjentów

Inga Domurat [email protected] Tel. 094 347 35 99 Fot. Radek Koleśnik
Monika Zaremba, rzeczniczka koszalińskiego szpitala, pokazuje jak korzystać z kiosku rejestracyjnego.
Monika Zaremba, rzeczniczka koszalińskiego szpitala, pokazuje jak korzystać z kiosku rejestracyjnego.
Pacjenci przyszpitalnych poradni specjalistycznych w Koszalinie nie muszą stać w kolejkach, by zarejestrować się do lekarza.

Mogą to zrobić z domu lub z innego miejsca, pod warunkiem, że mają dostęp do internetu. A ci, którzy dostępu nie mają mogą skorzystać z trzech specjalnych kiosków rejestracyjnych.

Koszalińska placówka jest pierwszym w województwie zachodniopomorskim szpitalem, który wprowadził elektroniczną rejestrację dla pacjentów swoich specjalistycznych poradni.

- Liczymy na to, że odciążymy w ten sposób okienko rejestracyjne, a pacjenci nie będą musieli stać w długich kolejkach. Chcemy, by i nam i im było łatwiej i wygodniej - wyjaśniała na gorąco Magdalena Sikora, zastępca dyrektora szpitala, która wprowadzała w życie nowy system.

Rejestracja przez internet jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę https://erejestracja.skw.med.pl, założyć swoje konto, wprowadzić hasło i zarezerwować wizytę w poradni, nawet u konkretnego lekarza. Jednak, aby to się udało warunek jest jeden: pacjent musi mieć dostęp do internetu.

Nieważne, gdzie będzie z niego korzystał. Może to robić w domu, w pociągu (jeżeli dysponuje mobilnym łączem), w kawiarance internetowej. Uwaga: szpital zorganizował też trzy specjalne, bezpłatne kioski rejestracyjne w trzech punktach Koszalina. Jeden stoi w budynku miejskiego ratusza, drugi przy wejściu do rejestracji poradni specjalistycznych, a trzeci powstał w budynku poradni onkologicznej przy ulicy Orlej.

Mogą z nich skorzystać ci pacjenci, którzy nie dysponują własnym dostępem do internetu (w każdym z nich są bardzo czytelne instrukcje obsługi).

Ale na tym nie koniec. Proces rejestracji wymagać będzie od pacjenta adresu e-mailowego, by system mógł przesłać na niego chociażby jej potwierdzenie. Tak więc pacjent musi założyć na jakimkolwiek portalu internetowym swoją elektroniczną skrzynkę pocztową. Bez niej nie dokończy rejestracji i ta się nie powiedzie.

System elektroniczny i niezbędny do jego uruchomienia sprzęt kosztował około 500 tys. złotych. Koszaliński szpital musiał wyłożyć 25 procent tej kwoty, resztę dała Unia Europejska. Na razie, do końca tego roku, internetowo można rejestrować się do czterech poradni: neurologii dziecięcej, kardiologii dziecięcej, ortopedii i onkologii. Pozostałe zostaną włączone do systemu od 1 stycznia przyszłego roku.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza