Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszalin> Ruszyła sprzedaż węgla w składach opału

Jakub Roszkowski [email protected] Tel. 94 347 35 99 Fot. Radosław Brzostek
Józef Strzelczyk, pracownik składu opałowego Trasped w Koszalinie, przyznaje, że wyjątkową popularnością cieszy się ostatnio węgiel sprzedawany na worki.
Józef Strzelczyk, pracownik składu opałowego Trasped w Koszalinie, przyznaje, że wyjątkową popularnością cieszy się ostatnio węgiel sprzedawany na worki.
Nawet na worki sprzedawany jest węgiel w składach opału w Koszalinie. Zainteresowanie jest ogromne. Nic dziwnego, za oknem chłodno, jesień już 23 września, zaczyna się więc sezon grzewczy.

Całe szczeście ceny opału są niemal na tym samym poziomie co na początku roku. - Podwyżki są nieznacze, 10-, może 20-złotowe na tonie - informuje Izabela Kuster ze składu opału Transped w Koszalinie. Jedynie koks jest wyjątkiem. Podrożał znacznie.

- Tona koksu kosztuje nawet 1.200 złotych. Dlatego na razie zbieramy na niego zamówienia. Kupić go dziś nie da rady. Nie ma - dodaje jeszcze pani Izabela. Przypomnijmy, na początku tego roku koks kosztował około 1.000 złotych za tonę. Podwyżka jest więc na poziomie 20 procent.

Z węglem kamiennym już jednak problemu nie ma. Jest dostępny w przeróżnych wersjach i dowolnych ilościach. I w miarę przystępnych cenach. Co więc dokładnie możemy dziś kupić? Węgiel "orzech" I grupy, czyli ten lepszy, bardziej kaloryczny, kosztuje 780 zł za tonę. "Orzech" II grupy jest o 100 złotych tańszy.

Tonę węgla "groszek" kupimy za 640 złotych, a ekogroszek za 770 zł za tonę. Dobrze sprzedaje się też węgiel brunatny, choć tego w niektórych składach opałowych brakuje. - Zalało Bogatynię, a tam jest kopalnia węgla brunatnego. Dróg nie naprawili i dlatego pojawił się problem z dostawami - tłumaczy Izabela Kuster z koszalińskiego Transpedu.

Tona węgla brunatnego kosztuje jedynie 330 złotych. Jest wprawdzie mniej kaloryczny niż węgiel kamienny, ale odbiorcy mieszają go w proporcjach pół na pół z węglem kamiennym.

Sporo klientów składów opałowych to osoby, które kupują węgiel na worki. 50-kilogramowy worek "Orzecha" I grupy kosztuje 44 złote.

Czytaj też> W górę poszły ceny opału

Za 50 kilogramów miału zapłacimy 27 złotych, a za 50 kilogramów "groszka" 37 złotych. Wszędzie zapewniają nam dowóz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza