Medal dla Leona Choińskiego

Leon Choiński, słupski zawodnik TS Judo Gryf został mistrzem Polski. Wywalczył złoty medal podczas mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Luboniu.

Wystartowało w nich 80 zawodników o różnym stopniu niepełnosprawności. Choiński wystartował w kategorii +81 kg w grupie dla zawodników z dysfunkcją wzroku. Reprezentant Słupska stoczył 4 walki i wszystkie zakończył przed czasem,wykonując efektowne rzuty.

Choiński przygodę z judo rozpoczął w 1982 w GKS Gryf Słupsk.Zdobywał medale w turniejach ogólnopolskich. Później trenował judo w Wielkiej Brytanii i Szkocji (Klub -Pro Judo Glasgow ). Wywalczył m.in trzecie miejsce Wielkiej Brytanii Północnej oraz wicemistrzostwo Szkocji weteranów. Od 2 lat, po powrocie do Polski, jest ponownie zawodnikiem TS Judo Gryf Słupsk.

Sukces słupskiego judoki dotarł do klubu w Szkocji (Pro Judo Glasgow),który chce nawiązać współpracę z klubem ze Słupska i planują przyjazd na Międzynarodowy Turniej Judo im.Z.Kwiatkowskiego ,który odbędzie się we wrześniu.