Na Akademii Pomorskiej nowi prorektorzy

  Na Akademii Pomorskiej nowi prorektorzy

  Monika Zacharzewska

  Głos Pomorza

  Akademia Pomorska w Słupsku.

  Akademia Pomorska w Słupsku. ©Archiwum

  Już wiadomo, że od przyszłego roku akademickiego na fotelu rektora słupskiej Akademii Pomorskiej zasiądzie profesor Zbigniew Osadowski, na co dzień geobotanik zajmujący się ochroną przyrody. I to on zgłaszał kandydatów na stanowisko prorektora.
  Akademia Pomorska w Słupsku.

  Akademia Pomorska w Słupsku. ©Archiwum

  W wyniku tajnego głosowania Kolegium Elektorów AP w środę wybrało nowych prorektorów. Na stanowisko prorektora do spraw kształcenia i studentów wybrana została dr hab., prof. nadzw. Danuta Gierczyńska, zaś na stanowisko prorektora ds. nauki dr hab. inż. prof. nadzw. Aleksander Astel. Dr hab., prof. nadzw.

  Danuta Gierczyńska to absolwentka filologii rosyjskiej w AP w Słupsku (ówczesne WSP), zatrudniona w uczelni od 1986 r. na stanowisku adiunkta, po uzyskaniu stopnia naukowego doktora habilitowanego otrzymała stanowisko profesora nadzwyczajnego oraz kierownika Zakładu Literaturoznawstwa Rosyjskiego.

  W latach 1999- -2002 pełniła funkcję dziekana Wydziału Filologiczno-Historycznego, w latach 2002-2008 rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku, zaś od 2008 roku ponownie objęła stanowisko dziekana Wydziału Filologiczno-Historycznego, które sprawowała przez dwie kolejne kadencje. W kręgu jej naukowych zainteresowań leży literaturoznawstwo rosyjskie oraz komparatystyka literacka.

  Natomiast dr hab. inż., prof. nadzw. Aleksander Astel to absolwent Politechniki Gdańskiej, kierownik Zakładu Chemii Środowiskowej w Instytucie Biologii i Ochrony Środowiska oraz prodziekan na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym, autor wielu publikacji naukowych, które znalazły się w czasopismach z prestiżowej „listy filadelfijskiej”. W kręgu zainteresowań naukowych profesora Astela leży analityka i monitoring chemicznych zanieczyszczeń środowiska.

  Przeczytaj inne artykuły na gp24.pl:  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone