Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na jubileuszowym festiwalu Łajba uczestnicy śpiewali piosenki żeglarskie

Zbigniew Marecki [email protected]
Reprezentanci  Niepublicznej Szkoły Podstawowej  "Ziarno" zaśpiewali  na festiwalu własną balladę o usteckiej syrence ( na filmie  wykonanie nagrane w siedzibie szkoły).
Reprezentanci Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Ziarno" zaśpiewali na festiwalu własną balladę o usteckiej syrence ( na filmie wykonanie nagrane w siedzibie szkoły). Zbigniew Marecki
19 marca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2016“ propagujący tradycje marynistyczne.

Głównym organizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku. W eliminacjach uczestniczyło 495 uczniów ze szkół podstawowych ze Słupska, Ustki, Zaleskich,Wytowna, Kobylnicy, Pobłocia i Helu.
Oceniało jury w składzie: przewodnicząca: Anna Chodyna CSzMW, piosenkarka; członkowie: Piotr Merecki dziennikarz radiowy, muzyk, wokalista, Ewa Misiewicz konsultant ds. muzyki, muzykoterapii i dydaktyki sztukiw ODN w Słupsku, wykładowca Akademii Pomorskiej w Słupsku, Agnieszka Siepietowska-Dadel instruktor wokalny w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku, dwukrotna laureatka programu telewizyjnego "Szansa na sukces"; sekretarz Angelika Kujawska-Kożuchowska nauczycielka muzyki w SPzOP nr 9.

W kategorii solistów trzecie miejsce zajęła Ada Treder z SP nr 10 w Słupsku. Drugie miejsce przypadło Julii Wałcerz ze Świetlicy Wiejskiej w Pobłociu. Natomiast pierwsze miejsce zajęła Roksana Garbolińskia z SP w Zaleskich (gmina Ustka). Nagrodą za I miejsce dla solisty był rejs na Bornholm ufundowany przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską.

W kategorii zespołów trzecie miejsce przyznano zespołowi Urwisy ze SP nr 3 w Słupsku . Drugie miejsce zajął zespół Wiolinki z SP w Zaleskich. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął zespół Kwartecik ze SP nr 10 w Słupsku ( na zdjęciu).Za zdobycie I miejsca zespół Kwartecik wygrał Rejs po Porcie Gdańskim i zwiedzanie Westerplatte. Nagrodę tę ufundował prezes Ligi Morskiej i Rzecznej, kapitan żeglugi wielkiej Andrzej Królikowski.

Natomiast wyróżnienia otrzymali: Błażej Bukowski SP 10 w Słupsku, Joanna Płatwa SP Wytowno, Zofia Stola SP Wytowno, zespół Sza MDK w Słupsku, Ąfelki Niepubliczna SP Ziarno w Słupsku ( na filmie), Słoneczka SP 8 w Słupsku i Czwóreczka z SP 4 w Słupsku.

Laureaci Festiwalu otrzymali również statuetki ufundowane przez kapitana żeglugi wielkiej Włodzimierza Kotuniaka dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku i statuetki ufundowane przez komandora Roberta Kozackiego komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali również wejściówki do Akwarium Gdyńskiego i pamiątkowe medale wydane z okazji 20-lecie "Łajby".

Podczas uroczystego finału Festiwalu uhonorowano statuetkami, nagrodami rzeczowymi, okolicznościowymi medalami i dyplomami laureatów XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i XV Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o "Laur Słupskich Kotwic". Szczegółowe wyniki tych Konkursów są dostępne na stronie internetowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku: www.sp9.slupsk.pl w zakładce "Łajba".

Podczas finałowej uroczystości uhonorowano nagrodami również uczestników I Międzyszkolnego Konkursu Nawigacyjnego o tytuł Mistrza Nawigacji, zorganizowanego we współpracy ze SPzOP nr 9 w Słupsku przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Konkurs był ewaluacją działań wykonanych przez nauczycieli i uczniów w zorganizowanych wcześniej dwukrotnie warsztatach pn. Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej. Przewodniczący jury Konkursu kmdr ppor. dr Dariusz Kloskowski wraz z Bożeną Żuk dyrektorem ODN w Słupsku wręczyli Mistrzowi Nawigacji Bartoszowi Kopani z ZSS w Kobylnicy pamiątkowy sekstant. Wyróżniono jeszcze czterech młodych nawigatorów: Oskara Nowaka z SP 2 w Ustce, Macieja Bogdziewicza z ZSS w Kobylnicy i Hannę Pisarenok z SPzOP na 9 w Słupsku.

Ważnym wydarzeniem Jubileuszu było również zainaugurowanie podczas uroczystości działalności utworzonego przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku Szkolnego Klubu Żeglarskiego 9, który powstał 15 lutego br. Dyrektor Szkoły Paweł Dajer oraz przedstawiciele grupy założycielskiej Klubu: kmdr ppor. Dariusz Kloskowski i Jolanta Porada wicedyrektor SPzOP nr 9 w Słupsku wręczyli dwudziestu trzem piątoklasistom pierwszym członkom Klubu legitymacje członkowskie.

Reprezentanci Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Ziarno" zaśpiewali na festiwalu własną balladę o usteckiej syrence ( na filmie wykonanie nagrane w siedzibie szkoły).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza