Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Noc Sów w Słowińskim Parku Narodowym. Nocne poszukiwania w lesie i ciekawe opowieści

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Pierwsza „Noc Sów w Słowińskim Parku Narodowym” już w piątek, 10 lutego w Czołpinie. Kolejne spotkania zaplanowano jeszcze w Łebie i w Rowach. Spotkania odbywają się w ramach 12. edycji ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ptaki Polskie.
Pierwsza „Noc Sów w Słowińskim Parku Narodowym” już w piątek, 10 lutego w Czołpinie. Kolejne spotkania zaplanowano jeszcze w Łebie i w Rowach. Spotkania odbywają się w ramach 12. edycji ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ptaki Polskie. Fot. pixabay.com
Pierwsza „Noc Sów w Słowińskim Parku Narodowym” już w piątek, 10 lutego w Czołpinie. Kolejne spotkania zaplanowano jeszcze w Łebie i w Rowach. Spotkania odbywają się w ramach 12. edycji ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ptaki Polskie.

Tegoroczna Noc Sów w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie rozpocznie się o godzinie 18 od prezentacji na temat bliskich relacji łączących sowy i ludzi na przestrzeni wieków. Następnie przewidziane są krótkie warsztaty, w czasie których uczestnicy będą mieli możliwość przyjrzenia się z bliska sowim piórom. Przewidziany jest również quiz z wiedzy o sowach i ich roli w kulturze. Około godziny 20 planowane jest wyjście w teren na poszukiwanie sów odzywających się, w okolicach muzeum.

- Zapraszamy uczestników w każdym wieku, chętnych poszerzyć swoją wiedzę o tych tajemniczych ptakach. Dzieci i młodzież tylko pod opieką osób dorosłych. Ze względu na planowaną część terenową, prosimy o zabranie ze sobą ciepłych ubrań, wygodnego obuwia oraz latarek. W przypadku, gdy aura nie dopisze, wyjście w teren nie odbędzie się - mówią organizatorzy.

Z powodów organizacyjnych i ograniczenia miejsc dla uczestników akcji do 20 osób wymagane jest zgłoszenie chęci uczestnictwa w wydarzeniu do 09.02.2023 roku.

Zgłoszenia należy przesłać bezpośrednio na adres [email protected] lub zgłosić telefonicznie pod numerami: 885 806 809 lub 58-500-8507 wewnętrzny 143. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Łeba
Kolejne spotkanie z sowami zaplanowano na tydzień później - 17 lutego - w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec w Łebie.
- Zapraszam do Leśnego Laboratorium. Podczas zajęć poznamy sowy występujące w Polsce i przyjrzymy się kilku z nim nieco bliżej. Sprawdzimy, gdzie sowa ma uszy i dlaczego ma takie duże oczy. Poddamy dokładnej analizie sowie piórka i zbadamy dlaczego sowi lot jest zupełnie bezgłośny. Przyjrzymy się wypluwkom – czy uda się zgadnąć co sowa zjadła na kolacje po fragmentach kości, pokryw skrzydeł, piórek, sierści? W rolę detektywów sowiej diety wcielą się uczestnicy. Na zakończenie, aby wrażenia można było zabrać ze sobą do domu wykonamy własnoręcznie sówki – breloczki - zaprasza Michalina Pączkowska, biolog, ekolog morza, specjalista ds. edukacji w Słowińskim Parku Narodowym.

Początek o godzinie 17. Zapisy: [email protected] lub telefonicznie 505 028 857

Rowy
Z kolei trzecie spotkanie z sowami zaplanowano w Rowach - w filii Muzeum SPN w godz. 18-19. W pomieszczeniu muzealnym odbędzie się pogadanka o sowach i kącik aktywności dla młodszych uczestników. W części warsztatowej przy budynku filii muzeum omówienie biologii i ekologii sów w kontekście środowiskowym.
Zapisy - tel. 505 028 967.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Dodatkowe informacje o wydarzeniach w całej Polsce w ramach „Nocy Sów” można znaleźć na stronie internetowej: https://nocsow.pl/.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza