MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesna sala w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy

Zbigniew Marecki
Nowoczesna sala w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.
Nowoczesna sala w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Fot. Zbigniew Marecki
O bardzo nowoczesny obiekt wzbogaciło swoją bazę Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

W pomieszczeniu, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu organizowane były przede wszystkim spotkania i zajęcia artystyczne, powstała teraz kameralna sala koncertowo – konferencyjna. Modernizacja obiektu była możliwa dzięki środkom pozyskanym przez placówkę z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Przebudowa funkcjonującej do niedawna świetlicy na potrzeby nowego obiektu realizowana była w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Zakres prac obejmował m.in.: wygłuszenie pomieszczenia, w celu osiągnięcia właściwej akustyki oraz wyposażenie pomieszczenia w elementy składowe kameralnej sali koncertowej i konferencyjnej. Pomieszczenie zostało wyposażone w rzutnik multimedialny z ekranem, komputer z odpowiednim oprogramowaniem, system nagłaśniający, reflektory, mobilne ścianki dzielące całe pomieszczenie i kotary zaciemniające. Jednym z najcenniejszych elementów nowego wyposażenia jest profesjonalny fortepian Yamaha.

Tak wyposażone pomieszczenie pozwoli na poszerzenie oferty kulturalnej, edukacyjnej oraz współpracę z innymi instytucjami, przez co ośrodek poszerzy spektrum oferowanych działań. Dzięki modernizacji możliwa będzie teraz organizacja nowych form wydarzeń, takich jak: recitale, monodramy, koncerty kameralne, multimedialne spotkania autorskie, konferencje, prelekcje. Z kolei te działania wpisują się w cele operacyjne zawarte w Strategii Rozwoju Społeczno- Gospodarczego Gminy Kobylnica na lata 2015-2020.

Realizacja operacji pt. „Modernizacja i wyposażenie pomieszczenia GCKiP w Kobylnicy na potrzeby stworzenia kameralnej sali koncertowej i konferencyjnej” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wynosi 63.63 proc. kosztów kwalifikowanych.

Zobacz także: Mieszkańcy całego regionu słupskiego spotkali się na Powiatowym Święcie Plonów w Osiekach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza