MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Park i wielofunkcyjne boisko. Słupszczanie zyskali nowy teren rekreacyjny. Zobacz, jak wygląda [ZDJĘCIA]

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Wideo
od 7 lat
Mieszkańcy Słupska mogą się już przejść nowymi ścieżkami wytyczonymi w sąsiedztwie ulicy Riedla, a także skorzystać z urządzeń sportowych i boiska. Na osiedlu Zachód uroczyście otwarto teren rekreacyjny z atrakcjami nie tylko dla najmłodszych.

Niezagospodarowany wcześniej teren przy ul. Riedla stał się nowym miejscem rekreacji – parkiem połączonym z siłownią na świeżym powietrzu i boiskiem. Inwestycja powstała dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców.

- Tu wcześniej był zagajnik z małymi drzewkami i niestety trochę śmietnisko. Mieliśmy plany, żeby jakoś to miejsce zagospodarować. Dzięki temu, że spotkałam pracowników Centrum Inicjatyw Obywatelskich, którzy prowadzili projekt „Nasza Wspólna Przestrzeń” ten pomysł powstał. Później dzięki licznym konsultacjom, pomocy miasta, powstał projekt, który był później konsultowany z mieszkańcami. Mieszkańcy naprawdę mieli duży głos, jeżeli chodzi o to, co ma się tutaj znajdować i w jakiej konfiguracji. Jestem przeszczęśliwa, że udało się to zrealizować – mówi Agnieszka Pudelska-Leśniewska, mieszkanka osiedla Zachód, pomysłodawczyni projektu.

- Pierwszy raz mieszkańcy na osiedle zaprosili mnie sześć lat temu. W tej chwili mamy się już czym pochwalić – wspomina radny miejski Bogusław Dobkowski, który również silnie zaangażował się w zagospodarowanie nieużytkowanego terenu.

Pierwotnie, inwestycja miała powstać w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego, ale ostatecznie zrealizowano ją w ramach większego zadania. 3 czerwca miasto zorganizowało uroczyste otwarcie nowego terenu rekreacyjnego, na które zaproszono młodzież szkolną, która na co dzień chętnie korzysta z powstałych atrakcji.

- Dziś symboliczne przecięcie wstęgi w miejscu, które powstało dzięki pomysłom, inicjatywie mieszkańców i radnych. Podziękowania należą się pomysłodawcom, osobom, które głosowały w projekcie Słupskiego Budżetu Obywatelskiego, a także dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy przybyli na uroczystość. Projekt, który dziś mamy okazję otworzyć to inwestycja, która powstała w ciągu niespełna 9 miesięcy za kwotę ponad 2 milionów złotych. Ważne, żeby służyła mieszkańcom tej dzielnicy, która nabiera innego wyglądu i kształtu – mówiła Beata Chrzanowska, wiceprezydent Słupska.

Jakie atrakcje czekają na mieszkańców przy ul. Riedla?

- Jest to teren o większej liczbie funkcji niż plac zabaw. Mamy strefę rekreacji, mamy strefę aktywności z urządzeniami do ćwiczeń terenowych, mamy nową górkę saneczkową, mamy street workout, wielofunkcyjne boisko z oświetleniem i ogród deszczowy, który pozwala zagospodarować część wód opadowych – wymienia Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

- W tej chwili ulicę Riedla czekają kolejne inwestycje w zakresie infrastruktury drogowej tak, aby ta przestrzeń była już coraz bardziej zagospodarowana i żeby osiedle nie było już skupiskiem domków w polach, tylko faktycznie częścią tkanki miejskiej – dodaje.

Całkowity koszt inwestycji to 2,1 mln złotych. Blisko 1,7 mln zł z tej kwoty to dofinansowanie z budżetu państwa. Resztę dołożyło miasto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza