PBG Basket Poznań - Energa Czarni Słupsk 78:68 (zdjęcia)

Paweł Sikorski
Czarni przegrali w Poznaniu z Basketem.
Czarni przegrali w Poznaniu z Basketem. Fot. Adam Łojewski / mmpoznan.pl
Energa Czarni Słupsk przegrała ze znacznie niżej notowaną drużyną PBG Basketem Poznań. Słupski zespół całe spotkanie musiał dążyć do wyrównania i przechylenia szali zwycięstwa na swoja stronę. Tym razem nie udało się.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszej kwarcie wypracowali sobie ponad 10 punktów przewagi. Znakomicie w szeregach Basketu Poznań radził sobie Eddie Miller, dzielnie wspierany przez Vladimira Ticę. W drużynie ze Słupska najaktywniejszy był Jerel Blassingame. Amerykanin szukał okazji do rzutów i systematycznie powiększał dorobek punktowy Czarnych. Zdarzało mu się jednak marnować stuprocentowe sytuacje (tylko 40% skuteczności w rzutach za 2pkt). Po pierwszej kwarcie - 21:10 dla PBG Basketu Poznań.

Zdjęcia z meczu Basket - Czarni

Druga kwarta należała już do Energi Czarnych. Podopieczni Adomaitisa grali zdecydowanie odważniej i skuteczniej. Dobrze w meczowy rytm wprowadził się Krzysztof Roszyk, który celnymi rzutami kończył akcje słupszczan. Całkiem nieźle radził sobie także Cameron Bennerman, który nie miał większych problemów z kończeniem akcji za 2 punkty, jednak po raz kolejny raził nieskutecznością w rzutach zza linii 6,75m - cztery próby i wszystkie nieudane. Po pierwszej połowie 38:32 dla gospodarzy.

Niestety nie udało się nam pójść za ciosem w trzeciej kwarcie. Słupszczanie słabo radzili sobie w obronie, a pole do popisu miał znakomicie dysponowany Eddie Miller. Dobrze grał także Damian Kulig oraz Cliff Hawkins. W drużynie gości swoją szansę dostał Mantas Cesnauskis. Litwin z polskim paszportem znakomicie prezentował się w rzutach wolnych, jednak nie potrafił skończyć żadnej akcji zespołowej. Po trzeciej kwarcie - 56:48 nadal dla Basketu Poznań.

Czwarta kwarta upłynęła pod znakiem rzutów osobistych i niecelnych rzutów za 3 punkty z obu stron. Bardziej skoncentrowani wydali się być podopieczni Miliji Bogicevića i starali się utrzymać bezpieczną przewagę na poziomie pięciu/sześciu punktów. Zadanie to mieli dodatkowo ułatwione, gdyż w połowie kwarty parkiet musiał opuścić Jerel Blassingame (po pięciu faulach). Do końca spotkania nic się już nie zmieniło - 78:68 dla Basketu Poznań. Lider przegrywa na wyjeździe z dziewiątą drużyną w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki!

PBG Basket Poznań - Energa Czarni Słupsk 78:68 (21:10, 17:22, 18:16, 22:20)

PBG Basket Poznań: Eddie Miller 22 (3), Sasa Ocokojlić 13, Damian Kulig 12, Cliff Hawkins 8, Vladimir Tica 7, Grzegorz Surmacz 6, Mujo Tuljković 6, Łukasz Wiśniewski 4, Patryk Bajtus, Piotr Dąbrowski, Tomasz Ochońko, Piotr Stelmach

Energa Czarni Słupsk: Cameron Bennerman 18 (1), Jerel Blassingame 10 (2), Bryan Davis 8, Krzysztof Roszyk 7, Mantas Cesnauskis 8 (1), Paweł Leończyk 7, Ermin Jazvin 6, Zbigniew Białek 3 (1), Wojciech Szawarski 1, Patryk Przyborowski, Hubert Pabian.