Piast B Kobylnica trzeci w Łebie

Rafał Szymański [email protected]
Bardzo dobrze zaprezentowali się siatkarscy kadeci  z UKS Piasta B Kobylnicy w międzynarodowym maratonie piłki siatkowej w Łebie. Zajęli trzecią pozycję.
Bardzo dobrze zaprezentowali się siatkarscy kadeci z UKS Piasta B Kobylnicy w międzynarodowym maratonie piłki siatkowej w Łebie. Zajęli trzecią pozycję. Piast Kobylnica

W Łebie wystąpiło 20 drużyn chłopców z rocznika 2001 i młodsi oraz 24 zespoły dziewczyn w tym samym wieku. Chłopcy podzieleni zostali na cztery grupy po 5 zespołów. UKS PIAST-B Kobylnica po raz pierwszy wystąpił w tym turnieju i zaprezentował się znakomicie. W grupie trafił na zespoły UKS OLIMP Bartoszyce, Kadrę Pomorskiego, SPS Lębork II oraz UKS Błyskawicę Szczecin.

Chłopcy wygrali trzy spotkania 2:0 i jeden zremisowali 1:1. Dzięki temu awansowali z grupy z pierwszego miejsca i w półfinale zmierzyli się z mistrzem województwa kujawsko- pomorskiego STS Trójką Nakło. Niestety, zespół z nad Noteci okazał się zbyt mocny i kobylniczanie ulegli 0:2. W meczu o trzecie miejsce w turnieju zmierzyli się z drużyną Trefla Gdańsk i po bardzo dobrym spotkaniu zwyciężyli 2:1. W finałowym spotkaniu drużyna z Nakła pokonała Kadrę Podlaskiego 2:1 i wygrała cały turniej.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharem i koszulkami pamiątkowymi. Najlepsze trzy drużyny otrzymały Puchar i medale. Najlepszym zawodnikiem ekipy z Kobylnicy został Miłosz Tołoczko. Drużyna z Kobylnicy grała w składzie: Wolak Marcel, Skwierawski Krystian, Spera Eryk, Bielecki Sebastian, Tołoczko Miłosz, Dąbrowski Mateusz, Hernik Maciej, Seemann Grzegorz, Bieńkowski Maciej i Jesajan Wiktor. Drużynę prowadził Michał Huzarski.