Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pięć milionów ma do rozdania Partnerstwo Dorzecze Słupi dla mieszkańców powiatu

Aleksander Radomski [email protected]
– Pieniądze naprawdę można uzyskać. Najlepszym na to przykładem jest nasze ranczo – mówi Witold Piwoński, który z żoną prowadzi Ranczo w Dolinie.
– Pieniądze naprawdę można uzyskać. Najlepszym na to przykładem jest nasze ranczo – mówi Witold Piwoński, który z żoną prowadzi Ranczo w Dolinie. Archiwum
Ponad pięć milionów złotych ma do rozdania Partnerstwo Dorzecze Słupi. O dotację mogą ubiegać się rolnicy, gminy, ośrodki kultury i mikroprzedsiębiorstwa.

- Pieniądze naprawdę moż­na uzyskać. Najlepszym na to przykładem jest nasze ranczo - mówi Witold Piwoński, który z żoną prowadzi Ranczo w Dolinie - gospodarstwo z krytą ujeżdżalnią koni w Dębnicy Kaszubskiej. Za dotację kupili halę namiotową, w której prowadzona jest szkółka jeździecka, bryczkę z uprzężą do wozu, sprzęt jeździecki, przeszkody do parkuru.

Witold Piwoński: - Trzeba być cierpliwym, wytrwałym. Nawet jeśli projekt należy poprawić, to nie można odpuszczać. Dzięki hali, na którą pieniądze dostaliśmy z Partnerstwa, można korzystać z uroków jazdy konnej przez cały rok. Po prostu się rozwijamy.

Do tej pory Partnerstwo dofinansowało ponad 200 pomysłów na łączną kwotę 9 milionów zł. Są wśród nich m.in. park wiejski w Kobylnicy, pomost widokowy na jeziorze Wicko, asfaltowa ścieżka rowerowa Bytów
- Dąbie, utworzenie i oznakowanie ścieżki dydaktyczno-spacerowej wokół Jeziora Granicznego, modernizacja budynku szkoły w Sominach, remont ekspozycji Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie.

Wnioski o dofinansowanie działalności można składać do 8 października na tzw. "Małe projekty", a do wtorku 9 października na "Odnowę i rozwój wsi", "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" i "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w siedzibie Partnerstwa Dorzecze Słupi.

- W tym roku do dyspozycji mamy ponad 5 milionów zł - mówi Inga Kawałek z Biura Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi. - O dofinansowanie mogą się starać rolnicy, którzy chcą uruchomić lub rozwinąć działalność pozarolniczą, przedsiębiorstwa ze wsi lub osoby planujące założenie działalności gospodarczej, organizacje pozarządowe z terenu PDS, gminy i gminne ośrodki kultury, a także inne podmioty.

Szczegóły pod numerem telefonu 59 813 22 00 lub osobiście w Biurze Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi (Krzynia 16, 76-248 Dębnica Kaszubska).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza