"Pociąg Marzeń" coraz bliżej celu. Nasza akcja charytatywna przyciąga coraz więcej darczyńców

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Aby pomóc wystarczy skontaktować się z biurem reklamy „Głosu Pomorza”. Połowę dochodu z reklam nasza redakcja przeznaczy na wsparcie ośrodka, a logo darczyńców zostanie umieszczone na wagoniku pociągu marzeń, który przez dwa miesiące będzie kursował na łamach naszej gazety oraz na portalu gp24.pl
Aby pomóc wystarczy skontaktować się z biurem reklamy „Głosu Pomorza”. Połowę dochodu z reklam nasza redakcja przeznaczy na wsparcie ośrodka, a logo darczyńców zostanie umieszczone na wagoniku pociągu marzeń, który przez dwa miesiące będzie kursował na łamach naszej gazety oraz na portalu gp24.pl SOSW Damnica
Nasza akcja charytatywna „Pociąg Marzeń” przyciąga coraz więcej darczyńców. Celem „podróży” jest pomoc podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy.

Na łamach naszej gazety od 7 grudnia do końca stycznia „jeździ” pociąg marzeń. W poszczególnych wagonikach zamieszczane są logotypy darczyńców, z którymi wspólnie pomożemy podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy.

Ośrodek w Damnicy, który przez pracowników i wychowanków nazywany jest Akademią Pana Kleksa, jest publiczną oświatową jednostką powiatu słupskiego.

- Naszym celem jest edukacja i rehabilitacja osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wynikającymi z niepełnosprawności intelektualnej wszystkich stopni i niepełnosprawności sprzężonej - autyzm, niepełnosprawność ruchowa i sensoryczna – mówi Małgorzata Hajko, dyrektor placówki. - W ofercie placówki znajduje się edukacja na poziomie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy dla 100 uczniów. Internat - dla 40 uczniów oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla 26 wychowanków, które realizowane są w domach uczniów, w tym Domach Pomocy Społecznej w Machowinku i Przytocku.

Celem ośrodka jest pomoc podopiecznym w usamodzielnieniu się. Dzięki specjalnie dobranym zajęciom dzieci budują poczucie własnej wartości, odwagę i wiarę w swoje możliwości. Ale też walczą z ograniczeniami fizycznymi. Uczą się, jak pokonywać trudności, których los im nie oszczędził. Przy Ośrodku działa Stowarzyszenie ABI- Akceptacja, Bezinteresowność, Inkluzja, założone zostało założone w 2018 roku z inicjatywy pracowników placówki i rodziców uczniów. Powołane, aby wszechstronnie wspierać rozwój uczniów i poprawiać jakość bazy lokalowej placówki.

- Wsparcie materialne uzyskujemy od coraz liczniejszej rzeszy mecenasów placówki: organizacje pozarządowe, lokalne instytucje samorządowe, osoby prywatne. W placówce realizowane są projekty i inicjatywy mające na celu uatrakcyjnienie oferty zajęciowej, w tym rehabilitacyjnej, a także służące integracji społecznej - mówi Małgorzata Hajko. - Nasze aktualne potrzeby obejmują modernizację i doposażenie bazy rehabilitacyjnej w sprzęt wspomagający oraz środki materialne na poszerzenie oferty zajęciowej o zajęcia ruchowe na pływalni, hipoterapię, dogoterapię oraz inne wynikające z indywidualnych potrzeb podopiecznych.
Pomimo nieocenionego wsparcia z zewnątrz, potrzeby SOSW w Damnicy wciąż są duże.

- Udział w projekcie będzie dla nas zaszczytem i stanowi o możliwości realizacji marzeń naszej społeczności o nowoczesnej edukacji i rehabilitacji zgodnej z aktualnymi potrzebami i tendencjami w ortodydaktyce – przyznaje dyrektorka ośrodka.
Aby pomóc wystarczy skontaktować się z biurem reklamy „Głosu Pomorza”. Połowę dochodu z reklam nasza redakcja przeznaczy na wsparcie ośrodka, a logo darczyńców zostanie umieszczone na wagoniku pociągu marzeń, który przez dwa miesiące będzie kursował na łamach naszej gazety oraz na portalu gp24.pl

Poseł PiS rzecznikiem praw obywatelskich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie