Pokaz siły Grupy Sierleccy Czarni Słupsk. Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonana 99:78 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Michał Piątkowski
Pokaz siły Grupy Sierleccy Czarni Słupsk. Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonana 99:78 Łukasz Capar
Znakomite spotkanie rozegrali koszykarze Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Po świetniej drugiej połowie wygrali z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz 99:78.

Pierwsza połowa meczu była niezwykle wyrównana. Goście grali bardzo agresywnie w obronie i znakomicie trafiali z dystansu. Słupszczanie nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu, a ich akcję często kończyły się prostymi startami. Kolejne celne rzuty z dystansu trafiały do naszego kosza i to bydgoszczanie prowadzili do przerwy 44:40.

Druga odsłona rywalizacji to jednak chyba najlepsza gra Czarnych w tym sezonie. Kosmiczne rzuty trafiał Beech, kolejne oczka dokładał Klassen, a swoje popisowe akcję pokazywał Lewis. Goście starali się wrócić do gry, ale na każde ich punkty, skutecznymi akcjami popisywali się Czarni. Ostatecznie po genialnej grze w drugiej połowie koszykarze ze Słupska wygrali 99:78.

Dla słupszczan było to już piąte zwycięstwo z rzędu. Po kolei pokonali zespoły z Gliwic, Stargardu, Radomia, Lublina oraz Bydgoszczy.

Kolejne ligowe spotkanie zagrają już w niedzielę - 16 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim.

Najlepszy w ekipie Czarnych był Beau Beech - autor 24 punktów. Wśród gości najskuteczniejsi byli Roderick Camphor oraz Michał Krasuski, którzy zdobyli po 15 punktów.

Warto zaznaczyć, że swoje pierwsze punkty w sezonie zdobył wychowanek Czarnych - Michał Oleksy.

Grupa Sierleccy Czarni - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 99:79 (19:22, 21;22, 28:17, 31:17)

Czarni: Lewis 18, Jankowski 6, Beech 24, Klassen 18, Musiał 3, Oleksy 2, Witliński 4, Słupiński 6, Young 10, Garrett 8.

Astoria: Camphor 15, Zębski 8, Pluta 7, Chyliński 7, Washpun 10, Čavars 6, Krasuski 15, Nizioł 10.

Konferencja prasowa: Grupa Sierleccy Czarni Słupsk

Konferencja prasowa: Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz