Pomorze Potęgowo - Gryf 95 PGK II Słupsk 2:2 (0:1)

Przy piłce Bartłomiej Dziuban strzelec gola dla rezerw Gryfa. W głębi Michał Borecki. Fot. Jarosław Stencel
Wykorzystując przerwę w rozrywkach IV ligi, piłkarze Pomorza Potęgowo rozegrali sparing z rezerwami Gryfa 95 Słupsk. To ciekawe spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W zespole rezerw Gryfa 95 testowanych było trzech juniorów (1992 rocznik) KP Sopot. To pomocnicy Karol Nikiel i Radosław Haberka oraz napastnik Sebastian Gołębiewski. Najmilej ten test będzie wspominał Gołębiewski, który po błędzie obrony Pomorza, wślizgiem dał prowadzenie słupszczanom. Widać było, że to szybki zawodnik, ale jednak nieraz przegrywał pojedynki z potęgowskimi obrońcami. Nieźle w środku pola wypadł Nikiel, który przejmował piłki i umiał je nieźle rozegrać.

Na boku wystąpił Haberka, kilkakrotnie włączając się do akcji ofensywnych. W drużynie słupskiej wystąpił także Michał Szałek, który musiał pauzować w sobotnim meczu z Kaszubią. Ozdobą meczu był gol Bartłomieja Dziubana, który wpadł w pole karne i w pełnym biegu silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Mieszko Sokołowskiego. Dziuban miał kilkadziesiąt sekund później kolejną okazję, ale tym razem obronił Sokołowski.

Pozostałe akcje: W 23 minucie z ponad 20 metrów uderzył Amadeusz Szpiter. Lecącą piłkę w samo okienko trącił na róg Paweł Skiba. Chwilę później Marcin Pluta trafił w słupek. Nie miał szczęścia Damian Mikołajczyk, który strzelał albo tuż obok słupka, albo dobrze interweniował Mariusz Ratajczyk. Przy wyrównującej bramce asystę zaliczył Sokołowski, który daleko wykopał piłkę, jej lot źle obliczył Michał Wesołowski, który dał się wyprzedzić Rafałowi Jaskulskiemu. W 65 minucie Paweł Mulawa broni uderzenie Henryka Patyka, ale kilkanaście minut potem był zmuszony do kapitulacji.

Pomorze Potęgowo - Gryf 95 PGK II Słupsk 2:2 (0:1).

0:1 Sebastian Gołębiewski (32), 1:1 Rafał Jaskólski (48), 1:2 Bartłomiej Dziuban (71), 2:2 Henryk Patyk (78).

Pomorze: Skiba - Borecki, Gapski, Kozera, Pakosz, Kalamaszek, Kaczmarek, Jaskólski, Formela, Gałka, D. Mikołajczyk oraz Sokołowski, K. Ulanowski, R. Ulanowski, J. Burak, Kotusiewicz, Patyk, M. Mikołajczyk.

Gryf 95: Ratajczyk (62 Paweł Mulawa) - Pluta, Wesołowski (60 Kóniczuk), Szałek, Kóniczuk (46 Rudzikiewicz), Haberka (60 Bednarek), Michał Mytych (46 Piekarski), Nikiel (60 Mateusz Mytych), Dziuban, Szpiter (46 Snochowski), Gołębiewski (60 Szpiter).