Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poradnie słupskiego szpitala są już czynne. Wydzielone jest osobne wejście

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Fot. Szpital Słupsk
Poradnie ambulatoryjne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku są powoli otwierane. Wizyty odbywają się jednak tylko w uzasadnionych przypadkach, w innych proponowane są teleporady. Zorganizowano także osobne wejście dla pacjentów poradni.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku jest 25 poradni. Od początku bieżącego tygodnia kolejne poradnie rozpoczynają przyjmować pacjentów w szerszym zakresie niż w ostatnim czasie. Jednak nadal większość pacjentów poradni ambulatoryjnych przyjmowanych jest w trybie teleporad.

- Jedynie w przypadku pierwszych wizyt i w sytuacjach uzasadnionych względami medycznymi pacjenci przyjmowani są w poradniach osobiście. Podczas umawiania do poradni, pracownicy szpitala wskazują, czy pacjenci umawiani są na teleporadę, czy na wizytę osobistą w poradni. Prosimy pacjentów, aby pamiętali o wskazanym im trybie porady - mówi Marcin Prusak, rzecznik prasowy słupskiego szpitala.

Do poradni pacjenci mogą umówić pod numerem rejestracji telefonicznej – tel. 59 8460 700 w godz. 7.00 – 14.30.

- Pacjenci, którzy umawiani są na teleporadę mają wyznaczany przedział godzinowy, w którym umówionego dnia telefonuje do nich lekarz z poradni. Aby teleporady były udzielane sprawnie, pacjenci zobowiązani są odbierać telefony we wskazanych godzinach - apeluje rzecznik.

W przypadku konieczności osobistej wizyty w poradni pacjenci umawiani są na konkretne godziny. Na terenie szpitala pacjenci zobowiązani są do noszenia maseczek na twarzach oraz rękawic na rękach.

Obecnie pacjenci kierujący się do poradni wchodzą do szpitala wejściem do części „E” szpitala, od strony wewnętrznego parkingu.
Jednak, od poniedziałku, 25 maja, wejście do poradni ambulatoryjnych możliwe będzie jedynie przez dodatkowe wejście usytuowane z boku budynku „D”. Dotychczasowe wejście do poradni z holu głównego budynku szpitala zostanie zamknięte. Droga dojścia do nowego wejścia do poradni zostanie oznaczona plakatami informacyjnymi.

- Należy pamiętać, że z powodu trwającej pandemii COVID-19 przyjmowanie pacjentów w poradniach musi odbywać się zgodnie z reżimem sanitarny. Z tego powodu do budynku poradni wpuszczana będzie tylko określona przepisami liczba pacjentów. Wejście kolejnego pacjenta będzie następowało tylko po wyjściu jednej z osób przebywających w środku. Każdy wchodzący będzie miał przeprowadzany pomiar temperatury ciała i dezynfekowane ręce. Obostrzenie te będą obowiązywały do odwołania - mówi Marcin Prusak.

Zobacz także: Nakaz zakrywania ust i nosa [PORADNIK]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza