MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Posprzątali słupski Lasek Południowy. Pierwsza część "Maratonu dla Ziemi" za nami

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Krzysztof Piotrkowski
127 osób posprzątało Lasek Południowy i okolicę Trzech Stawków. Była to pierwsza inicjatywa w ramach „Maratonu dla Ziemi”, który organizują Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” i Nadleśnictwo „Leśny Dwór”.

„Maraton dla Ziemi” to dwa wydarzenia proekologiczne. Pierwsze z nich odbyło się w czwartek, 22 kwietnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Ziemi. Teren Lasku Południowego w Słupsku, a także park Trendla i okolice Trzech Stawków sprzątało aż 127 osób. Do czwartkowej akcji przyłączyło się bardzo dużo młodzieży.

- Każdy otrzymał zaświadczenie z przeprowadzonej akcji w formie wolontariatu, które są ważne da dzieci i młodzieży w szkole. Bardzo dużo młodych ludzi pojawiło się ze szkoły SP 5 z ulicy Hubalczyków, były dzieci ze szkoły SP 3, SP 2, SP 1, SP 7, SP-6, a także ze szkół z Zagórzycy oraz aż z Żukowa i Sławska. W akcji pojawiła się także młodzież z I LO na Szarych Szeregów, II LO na Mickiewicza, Szkoły Wojskowej, SP Kobylnica, SP Katolickiej, przedszkola z Gwiazdowa. Pojawiły się także harcerki z 32 IDH Różowe Pantery, a także młodzież z Technikum Agrotechnicznego i „Elektryka” oraz „Drzewniaka”. W akcji uczestniczyło 15 rodzin. Łącznie w akcji obywatelskiej brało udział 127 osób – podsumował Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum”. - Wszystkim składamy serdeczne podziękowania, w szczególności dla firmy Perla, która przekazała antypasti dla wolontariuszy. Dziękujemy także „Alberciakom” za pomoc logistyczną, parafii pw. św. Jana Kantego za udostępnienie miejsca, Dariuszowi Mikszto - nadleśniczemu z Leśnego Dworu za niezwykłą skromność i nieocenione zaangażowanie w całe przedsięwzięcie.

Druga część maratonu

W piątek, 30 kwietnia, wszyscy zainteresowani mieszkańcy regionu słupskiego będą mogli posadzić swoje drzewo w nowym lesie, który zlokalizowany jest za strzelnicą garnizonową, a dokładniej za stawkami w Parku Trendla.

- Zaproszenie kierowane jest do każdego, w szczególności do rodzin. Planujemy teren nowych nasadzeń nazwać „Lasem Przyjaźni” – podkreśla Darek Kloskowski. - Jest to czas, kiedy zaczyna się majówka, a zatem warto zacząć ją od aktywności i z myślą o przyszłości naszego regionu. Razem z Pracownikami Nadleśnictwa liczymy na dużą frekwencję.

Aby ją zapewnić organizatorzy planują zaangażować szkoły, aby w ekologią zarażać dzieci i młodzież. Akcja sadzenia ma rozpocząć się o godz. 10 i skończyć o godz. 18.

W związku z panującymi obostrzeniami i stanem epidemicznym kraju organizatorzy informują, że zarówno sprzątanie, jak i sadzenie lasu odbywać się będzie z zachowaniem zaleceń sanitarnych.

- Zapewniamy wszystko, co potrzebne, a od uczestników oczekujemy tylko dobrych humorów. Zaleca się, aby wcześniej zgłaszać uczestnictwo drogą e-mailową: [email protected] lub telefonicznie: 602759892 – mówi prezes „Sub Ventum”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza