Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Praca w Słupsku: 3000 złotych miesięcznie za łapanie pająków

kna
Potrzeba kilka praktycznych umiejętności, ale niekoniecznie przygotowania naukowego. No i nie można być „obrzydliwym”. Akademia Pomorska w Słupsku chce zatrudnić osobę do łapania pająków i umieszczania ich w formalinie i gablotach. Za tą pracę chce płacić prawie 3000 zł miesięcznie.

Akademia Pomorska w Słupsku chce zatrudnić na pełny etat osobę pomagającą w przygotowaniu kolekcji naukowej: Araneae (pająków), Coleoptera (chrząszczy), Collembola (skoczogonków) i Hymenoptera: Formicidae (mrówek) – czytamy w ogłoszeniu o pracę zamieszczonym w Internecie.

Trwa głosowanie...

Czy boisz się pająków?

Zatrudniający oczekuje kogoś przygotowanego technicznie, z zacięciem do tropienia owadów. Osoba na tym stanowisku ma dokonywać weryfikacji wcześniejszych oznaczeń dla materiału już opracowanego; preparację wybranych osobników i porządkować kolekcję. Zadania obejmują też prace terenowe związane z rozbudowywaniem kolekcji o materiały z Pomorza. Mówiąc w skrócie chodzi o „polowania” na pająki i chrząszcze. Liczyć się też trzeba z koniecznością długotrwałej pracy przed monitorem lub binokularem.

Co ciekawe, praca nie jest adresowana do osób z tytułami naukowymi. Oferent oczekuje wykształcenia średniego technicznego. Inne wymagania brzmią może i poważnie, ale są do opanowania. Chodzi i umiejętność oznaczania pająków i najliczniejszych grup chrząszczy do poziomu rodziny; umiejętność oznaczania pająków lub skoczogonków, lub wybranej grupy chrząszczy bądź mrówek do poziomu gatunku. Wymagana jest też umiejętność obsługi prostego programu biurowego Excel. Jedynym poważnym utrudnieniem wydaje się być wymóg bardzo dobrej znajomości języka rosyjskiego wraz z odczytywaniem etykiet zapisanych cyrylicą i ich tłumaczenie na język polski.

Akademia Pomorska chce zatrudnić osobę odpowiadającą powyższemu profilowi na cały etat, przez miesiące letnie, płacąc 2.925 złotych miesięcznie. Powodzenia.

Zobacz także: Wystawa zwierząt egzotycznych w Słupsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza