Próba wrogiego przejęcia firmy Drutex. Oświadczenie firmy [zdjęcia, wideo]

  • Głos Pomorza

zida

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, detektyw Krzysztof Rutkowski w Bytowie zajmuje się próbą wrogiego przejęcia firmy Drutex. Prawdopodobnie działa na zlecenie właściciela firmy. Drutex przesyła swoje oświadczenie.

- Zawiadomienie zostało złożone wczoraj i dotyczy tzw. wrogiego przejęcia firmy - mówi Małgorzata Borek, prokurator z Bytowa.

Czytaj także: Błaszczykowski i Pirlo na otwarciu nowej fabryki Druteksu (zdjęcia, wideo)

Krzysztof Rutkowski odmówił nam komentarza.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić przejąć firmę chcieli członkowie najbliższej rodziny.

Oświadczenie firmy Drutex

W związku z dzisiejszymi wydarzeniami, Drutex S.A. oświadcza, że mogło dojść do próby wrogiego przejęcia spółki. Pod nieobecność Pana Leszka Gierszewskiego – założyciela i głównego akcjonariusza spółki, który od prawie 35 lat buduje od zera firmę Drutex oraz samodzielnie decyduje o wszystkich istotnych sprawach dotyczących jej rozwoju, podjęto podstępne działania, których celem było usunięcie Pana Prezesa i przejęcie władzy w firmie. Szczególnie bulwersujący jest fakt, iż działania te podjęły osoby z najbliższej rodziny, tzn. córka oraz jej mąż (radca prawny). Na skutek wsparcia lojalnych osób z załogi spółki oraz dzięki pomocy profesjonalnych podmiotów, takich jak BIURA RUTKOWSKI - RUTKOWSKI GROUP, udało się zapobiec tragedii i zachować wiarygodność firmy, która jest największym pracodawcą w Bytowie i w regionie. W sprawie zostało również złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Wszelkie dalsze próby podejmowania czynności pseudoprawnych przez przeciwników prezesa Drutexu będą surowo kwestionowane i uznawane za nielegalne.

Oświadczenie: Grażyny Gierszewskiej Przewodniczącej Rady Nadzorczej DRUTEX S.A.

 Andrzej Gurba

Otwarcie nowego zakładu bytowskiego Druteksu

Aktualizacja:

Na kolejnej stronie przeczytaj Oświadczenie: Grażyny Gierszewskiej Przewodniczącej Rady Nadzorczej DRUTEX S.A.

Oświadczenie: Grażyna Gierszewska Przewodnicząca Rady Nadzorczej DRUTEX S.A. Znaczący Akcjonariusz DRUTEX S.A.

"Oświadczam, że zaprzeczam, aby przez kogokolwiek innego poza samym Leszkiem Gierszewskim zostały podjęte działania mające na celu „wrogie przejęcie” Drutex Spółki Akcyjnej w Bytowie.

Jednocześnie wyjaśniam, że Pan Leszek Gierszewski zapomniał kto jest akcjonariuszem – właścicielem większościowego pakietu akcji DRUTEX S.A. w Bytowie. Akcje te jako objęte wspólnością majątkową małżeńską stanowią majątek wspólny małżonków Leszka i Grażyny Gierszewskich, a stosowny zapis odzwierciedlający tą okoliczność na mój wniosek został ujawniony w Księdze Akcyjnej Drutex S.A. w Bytowie.

Założycielami Spółki – wbrew twierdzeniom Leszka Gierszewskiego – byli Grażyna Gierszewska, Leszek Gierszewski oraz nasze dzieci Karolina Dobranowska i Jakub Gierszewski. Podwaliną majątkową przyszłej potęgi Drutex S.A. był majątek odziedziczony przeze mnie po moim ojcu.

Aktywny udział w tworzeniu i rozwoju Drutex S.A. obok Leszka Gierszewskiego brałam ja oraz nasze dzieci w szczególności wieloletnia Wiceprezes Zarządu Karolina Dobranowska.

Zdziwienie budzi siłowe niedopuszczenie do odbycia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zwołanego przez samego Leszka Gierszewskiego z porządkiem obrad ustalonym przez niego, bez którego zgody nie było możliwości zmiany porządku obrad.

Podstawowym celem pozostałych akcjonariuszy było niedopuszczenie do bezpodstawnego i niekorzystnego dla Spółki odwołania Członka Zarządu Bogdana Gierszewskiego a także Wiceprezes Zarządu Karoliny Dobranowskiej.

Leszek Gierszewski doprowadził także do sprzecznego z przepisami Kodeksu Spółek Handlowych oraz Statutu Spółki zwołania posiedzenia Rady Nadzorczej (posiedzenie takie może zwołać wyłącznie Przewodnicząca Rady Nadzorczej), na którym podjęto nieskuteczną uchwałę o odwołaniu mnie z funkcji Przewodniczącej, jednocześnie uniemożliwiono mi udział w posiedzeniu Rady Nadzorczej. O posiedzeniu zostałam poinformowana bezpośrednio przed nim, będąc w Słupsku. Gdy dojechałam do Bytowa nie wpuszczono mnie na posiedzenie Rady.

W mojej ocenie Leszek Gierszewski, pod wysoce negatywnym wpływem obecnej, rzeczywistej partnerki życiowej, rozpoczął prowadzenie polityki sprzecznej z żywotnym interesem DRUTEX S.A. jak i najbliższych członków rodziny, polegającej na usuwaniu ze Spółki osób należących do rodziny, profesjonalnie i oddanie dbających o dobro i rozwój Spółki.

Tego typu postępowanie Leszka Gierszewskiego budzi mój stanowczy sprzeciw i spotka się ze stosowną reakcją prawną.

Jednocześnie wyrażając zażenowanie zaistniałą sytuacją, uprzejmie proszę wszystkich Klientów, Pracowników i Współpracowników DRUTEX S.A. o zachowanie spokoju. "

(zida)

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

03.03.2019, 20:47

W dniu 19.02.2019 o 23:24, staś napisał: mam nadzieje że już w firmie posprzątane, zonulka, córuńka i zieciulko wstepu nie maja i nie benda miec. barwo Leszek pokazales kto tu rzadzi, trzymam za Ciebie kciuki. zasłuzyłes na to od Bytowiaków i nie tytlko, skurcefynstwo trzeba tepic i wypalac do zywego, niesubordynacje równiez, zamoarzylo sie im, za te marzenia zaplacan kasa i dobrbutem, zapomneli  komu do zawdzieczaja, zazdrosci pazernosc ich zgubila, brawo Leszek, nuiezaleznie od "grześków" Leszka nie powinni sie do tego posunac i mam nadzieje ze soatana posunieci ...
Ty dupku akurat masz najwięcej do powiedzenia ... ! Kapcie telewizor i wnuki bawić !

20.02.2019, 00:31

ktoś nie dorósł do sytuacji i podstępem tak jak piszą chcieli przejąc władzę w firmie, takich rzeczy się po prostu nie robi, nie robi, nie robi.... tym bardziej pod nieobecność Prezesa
 

20.02.2019, 00:28

ktoś nie dorósł do sytuacji i podstępem tak jak piszą chcieli przejąc władzę w firmie, takich rzeczy się po prostu nie robi, nie robi, nie robi....

20.02.2019, 00:25

zaufania już nie będzie... a to w każdych relacjach jest rzecz bezcenna a tym bardziej biznesowych

20.02.2019, 00:24

mam nadzieje że już w firmie posprzątane, zonulka, córuńka i zieciulko wstepu nie maja i nie benda miec. barwo Leszek pokazales kto tu rzadzi, trzymam za Ciebie kciuki. zasłuzyłes na to od Bytowiaków i nie tytlko, skurcefynstwo trzeba tepic i wypalac do zywego, niesubordynacje równiez, zamoarzylo sie im, za te marzenia zaplacan kasa i dobrbutem, zapomneli  komu do zawdzieczaja, zazdrosci pazernosc ich zgubila, brawo Leszek, nuiezaleznie od "grześków" Leszka nie powinni sie do tego posunac i mam nadzieje ze soatana posunieci...

19.02.2019, 23:29

Pani Grażyno - trzymam kciuki za pomyślność,Szkoda uwiedzionego starszego Pana - oby nie skończył jak p.były premier !

19.02.2019, 14:02

W dniu 18.02.2019 o 19:36, mn napisał: Jest.....
no a te na boku

19.02.2019, 12:52

darmowa reklama... a interes się kręci  :)

19.02.2019, 12:46

Doczytalaś do końca? Żona wyjaśnia sprawę zupełnie inaczej. Żeby komentować należy najpierw poznać stanowiska obu stron. Szczerze? Ja wierzę żonie. Niejeden podstarzały facet zgłupiał pod wplywem młodej partnerki :/

19.02.2019, 11:43

W dniu 18.02.2019 o 18:17, jan napisał: "Udało się zapobiec tragedii" ;D
oni robią reklamę bo wiosna a w Słupsku konkurencja

19.02.2019, 11:22

W dniu 19.02.2019 o 09:37, ut napisał: pan detektyw słabo się stara - powinien być co najmniej jeden czołg + transporter opancerzony oraz jakieś działko a hummer to powinien ciągnąć za sobą motorówkę abordażową, wszak w okolicy sporo jezior.
Szacun! Rozbawiłeś mnie do łez tym komentarzem.

19.02.2019, 11:22

Tak się dzieje kiedy Powazny facet przestaje myslec głową a myslenie pozostawia swojemu małemu...….. i swojej ……. ???

19.02.2019, 10:37

pan detektyw słabo się stara - powinien być co najmniej jeden czołg + transporter opancerzony oraz jakieś działko a hummer to powinien ciągnąć za sobą motorówkę abordażową, wszak w okolicy sporo jezior.

19.02.2019, 08:56

Mam dla nich nowe, fajne i na czasie hasło reklamowe Drutex Windows of Widows

19.02.2019, 08:55

Rutkowski nie jest Detektywem! Sprawdzajcie informacje jakie wrzucacie! Facet stracił licencje już dawno.

19.02.2019, 08:55

Rutkowski nie jest Detektywem! Sprawdzajcie informacje jakie wrzucacie! Facet stracił licencje już dawno.

19.02.2019, 07:35

W dniu 18.02.2019 o 22:16, Ja napisał: JAKIE TO OŚWIADCZENIE FIRMY? OSWIADCZENIE żONY
wczesniej bylo oswiadczenie firmy(gie….go)

19.02.2019, 07:34

stary zglupial na starosc a pinda dobrze nim steruje (dyszlem w spodniach)

18.02.2019, 23:54

czy o czapol . pl też walka rozgorze

18.02.2019, 23:16

JAKIE TO OŚWIADCZENIE FIRMY? OSWIADCZENIE żONY

18.02.2019, 22:56

to jest reklama  !

18.02.2019, 22:49

A mi się wydaje że po prostu zabrakło koperty dla ksienca

18.02.2019, 22:33

W dniu 18.02.2019 o 19:18, Gość napisał:  błąd! specjalistami od uwłaszczania się na państwowym majątku są postkomuniści z PIS-u! kradną na potęgę bo nieudaczna część społeczeństwa głosuje na socjalistyczną partię, niszczącą ten krak każdego dnia! 
przykłady towarzyszy  tylko z najblizszego otoczenia guru? proszę bardzo: kujda, jasinski, piotrowicz, jach, kryże.....

18.02.2019, 22:17

W dniu 18.02.2019 o 20:14, zupełnie inny Leszek napisał: Tak się to kończy jak "biznesmeni" nie potrafią wychować swoich dzieci które tak czy siak w taki lub inny sposób będą/mogą być dziedzicami ich firmy.Podobno w Drutexie cała rodzinka na kierowniczych stanowiskach - i raczej nie zakładam,że zaczynali od szeregowych pracowników produkcyjnych. Prezes córeczki szacunku do tatusia i pieniążków nie nauczył,albo co gorsza to jemu coś odwaliło na stare lata. Tak czy owak pewnie albo prezes albo jego rodzinka byli na dobrej drodze do uwalenia firmy a teraz będą poważne zmiany kadrowe na samej górze w tej firmie i co będzie z tą firmą dalej za powiedzmy 5 lat - nie wiadomo.
w tym akurat że zatrudnia się rodzinę nie ma nic złego ale czy to na pewno prawdziwa rodzina czy tylko z metryki

18.02.2019, 22:15

W dniu 18.02.2019 o 20:51, TkowskiRu napisał: Nie jest jedynaczka
w słupskiej okniarni są dwie a po świecie dużo więcej

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3