Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program tak, podwyżki nie

(ang)
Program przygotowany m.in. przez Katarzynę Wolsztyniak-Dróżdż uzyskał akceptację miasteckich radnych, ale wniosek o podwyżkę wynagrodzeń członków komisji już nie.
Program przygotowany m.in. przez Katarzynę Wolsztyniak-Dróżdż uzyskał akceptację miasteckich radnych, ale wniosek o podwyżkę wynagrodzeń członków komisji już nie. Andrzej Gurba
Miasteckim radnym spodobał się nowy program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

PROPOZYCJE PŁAC

PROPOZYCJE PŁAC

Przewodnicząca komisji inkasuje co miesiąc 435 złotych netto. Po podwyżce miałaby niecałe 100 złotych więcej. Za dyżur w punkcie konsultacyjnym członkowi komisji przysługuje 36 złotych (po podwyżce byłoby to 50 złotych). Za sporządzenie wywiadu środowiskowego obowiązuje stawka w wysokości 30 złotych (proponowano 40 złotych).

Nie podnieśli jednak wynagrodzenia członkom komisji, która ma go realizować, a o co oni zabiegali.

Takie programy przyjmowane są co roku. W tegorocznym pojawiły się zupełnie nowe elementy.

- Alkohol nieodłącznie wiąże się z przemocą. Chcemy stworzyć grupy wsparcia m.in. dla dzieci, które wywodzą się z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym oraz dla ofiar przemocy. Spotkania ze specjalistami odbywałyby się raz w tygodniu - mówi Katarzyna Wolsztyniak-Dróżdż, psycholog i przewodnicząca Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku. Kolejny nowy element to stworzenie świetlic socjoterapeutycznych.

Komisja więcej pieniędzy przeznaczy na organizację konkursów związanych z uzależnieniami. Mniej za to będzie funduszy na kampanie medialne. W ubiegłym roku, mimo planów, nie zorganizowano żadnej takiej akcji.

- Nie było oddolnej inicjatywy, a tylko wtedy ma to sens. W tym roku będzie jedna kampania, ale tylko dlatego, że chęć jej organizacji wyraziła szkoła podstawowa - mówią członkowie komisji.

Zdaniem Katarzyny Wolsztyniak-Dróżdż dużym problemem jest brak w Miastku izby wytrzeźwień oraz szpitalnego oddziału detoksykacji. O stworzenie tego ostatniego komisja będzie zabiegała u dyrektora Szpitala Powiatu Bytowskiego.

Radni przyjęli program jednogłośnie. Nie uwzględnili wniosku o zwiększenie puli na wynagrodzenia pięcioosobowej komisji. Chodziło o 6 tysięcy złotych. Radni do wynagrodzeń członków komisji mają wrócić przy okazji uchwalania gminnego programu przeciwdziałania narkomanii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza