Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Promocja drugiej powieści słupskiego prawnika Wojciecha Chamier-Gliszczyńskiego

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Październik 2020. Wojciech Chamier Gliszczyński na promocji swojej pierwszej powieści w OT Rondo
Październik 2020. Wojciech Chamier Gliszczyński na promocji swojej pierwszej powieści w OT Rondo Krzysztof Piotrkowski
Półtora roku temu Wojciech Chamier-Gliszczyński zadebiutował powieścią "Portrecista psów" wydaną przez wydawnictwo Czarne. Debiut okazał się nad wyraz udany, a prawnik w wolnych chwilach zajmujący się pisaniem poszedł za ciosem. Teraz wydawnictwo W.A.B. wydało jego drugą książkę "Dawki fantomowe". Jej promocja odbędzie się w sobotę, 5 lutego, w Cepelinie.

"Portrecista psów" nie przeszedł bez echa. Historia dziejąca się we wczesnych latach 20. XX wieku na pograniczu polsko-niemieckim, pełna perwersyjnych postaci i z dobrze zarysowanym tłem geograficzno-historycznym zdobyła dobre recenzje krytyków i czytelników.

Jaki będzie odbiór powieści o intrygującym tytule "Dawki fantomowe"? Oto, jak przedstawia książkę wydawca: - Kiedy się poznają, Irena jest stażystką w Szpitalu dla Dzieci ze Schorzeniami Nerwicowymi, Wadami Wymowy oraz Charakteru, a on, Ludwik Strauss – słynny na cała Polskę Ludową psychiatra, jest tego szpitala dyrektorem. Pobierają się, on staje się dla niej nauczycielem i mentorem. Z czasem jednak jego umysł zaczyna trawić choroba Alzheimera, a relacja małżonków ulega głębokiej przemianie.
"Dawki fantomowe" to utrzymana w tonie wysublimowanej groteski ze świata Rolanda Topora opowieść o zatracie tożsamości, a zarazem o wyzwoleniu spod dominacji drugiej osoby, o odkrywaniu własnego, indywidualnego ja.

Na spotkanie z autorem w sobotę, 5 lutego, o godzinie 18, zaprasza kluboksięgarnia Cepelin przy Starym Rynku w Słupsku. Poprowadzi je słupski uznany pisarz Daniel Odija. Wstęp wolny.

O autorze:
Wojciech Chamier-Gliszczyński - zadebiutował w 2004 roku jako poeta w szczecińskim piśmie „Artefakt". W 2015 roku otrzymał nominację w Konkursie Literackim imienia Henryka Berezy „Czytane w maszynopisie". Finalista projektu Pracownia Prozy podczas festiwalu Stacja Literatura 23 w 2018 roku oraz projektu Pracownia Opowieści podczas Stacji Literatura 24 w 2019 roku. Jego opowiadanie Zakaz gry w piłkę ukazało się w 2019 roku w magazynie literackim „biBLioteka" wydawanym przez Biuro Literackie. Prawnik, z zawodu radca prawny. Mieszka w Słupsku.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza