Przymiarka bytowian do pierwszej wygranej

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Zawodnicy Druteksu-Bytovii Bytów niezwykle  solidnie przygotowują  się do wiosennych meczów pierwszoligowych.
Zawodnicy Druteksu-Bytovii Bytów niezwykle solidnie przygotowują się do wiosennych meczów pierwszoligowych. Archiwum
W sobotę (30.01) Drutex-Bytovia liczy na pokonanie Gryfa Wejherowo. Tej zimy obydwie drużyny nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa.

Zawodnicy Druteksu-Bytovii Bytów niezwykle solidnie przygotowują się do wiosennych meczów pierwszoligowych. Podopieczni Tomasza Kafarskiego trenują w terenie, w hali, siłowni i na sztucznym boisku. W międzyczasie bytowianie rozgrywają mecze kontrolne.

Tej zimy Drutex-Bytovia zaliczył trzy sparingi. Jego bilans to 2 remisy i porażka. Najbliżej wygranej byli bytowianie podczas wtorkowej konfrontacji w Bydgoszczy z Wigrami Suwałki, bo prowadzili 2:1. Niestety, powtórzyli tradycyjny błąd z niektórych jesiennych meczów (brak koncentracji), a tym samym dali sobie wbić wyrównującego gola na 2:2 w 90. minucie. - Mecz z Wigrami to kolejne ciekawe doświadczenie. Graliśmy na dwie jedenastki, tak samo jak nasi przeciwnicy.

Zarówno z pierwszej, jak i drugiej połowy można wyciągnąć naprawdę wiele pozytywnych akcji i momentów. Jednak jestem trochę rozczarowany, bo spadek koncentracji znowu dał o sobie znać i straciliśmy upragnione zwycięstwo, o które mocno walczyliśmy w drugiej połowie - ocenił Tomasz Kafarski, trener z Bytowa.

Może w czwartym meczu kontrolnym, tym razem z Gryfem Wejherowo, Drutex-Bytovia będzie miał więcej szczęścia. Gra na sztucznym boisku przy ul. A. Mickiewicza w Bytowie rozpocznie się w sobotę (30.01) o godz. 11. Tej zimy drugoligowy Gryf rozegrał trzy sparingi i wszystkie przegrał 0:1.

Najpierw z Cartusią Kartuzy, następnie z Olimpią Grudziądz i ostatnio z Bałtykiem Gdynia. W bytowskim zespole nadal testowany będzie stoper Maciej Liśkiewicz (rocznik 1992) z drugoligowych Błękitnych Stargard. Wcześnie piłkarz ten był sprawdzany w Jagiellonii Białystok. Przeciwko Gryfowi w Druteksie-Bytovii nie zagrają kontuzjowani piłkarze. Są to: Chris Jastrzembski, Radosław Jasiński, Bartłomiej Chojnacki i Daniel Mąka. Robert Mandrysz jest już po operacji nogi w Klinice Galen w Bieruniu i chodzi w specjalistycznym bucie. Niedługo po konsultacji lekarskiej zacznie rehabililitację.

Na relację z meczu kontrolnego Drutex-Bytovia - Gryf zapraszamy na łamy poniedziałkowego „GP”.