Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Zobacz, ile klas przygotowano dla ósmoklasistów

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe Łukasz Capar
17 maja rusza nabór wniosków do liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych. W Słupsku na absolwentów podstawówek czeka ponad 900 miejsc w 33 oddziałach.

Jak informuje nas Monika Rapacewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Słupsku, we wszystkich typach szkół ponadpodstawowych zaplanowano miejsca dla 927 ósmoklasistów, w tym dla 524 ze Słupska i 403 z powiatu słupskiego. Czekają na nich licea ogólnokształcące (37 procent miejsc) i szkoły zawodowe (63 procent miejsc.

Planowana liczba oddziałów w poszczególnych szkołach:

  • I Liceum Ogólnokształcące - 3
  • II Liceum Ogólnokształcące - 3
  • IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Sportowych - 3
  • V Liceum Ogólnokształcące - 3
  • Zespół Szkół "Elektryk": Technikum nr 1 i Branżowa Szkoła I stopnia z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 - 5
  • Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego: Technikum nr 2 i Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 - 2
  • Zespół Szkół Technicznych: Technikum nr 3 i Liceum Sztuk Plastycznych oraz Branżowa Szkoła I stopnia z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 - 5
  • Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych: Technikum nr 4, Branżowa Szkoła I stopnia nr 4, Branżowa Szkoła II stopnia nr 1 - 5
    Zespół Szkół Ekonomicznych: Technikum nr 5 i Branżowa Szkoła I stopnia nr 5 - 4
    Zespół Szkół Agrotechnicznych (podlega Starostwu Powiatowemu w Słupsku): Technikum nr 6 - 9 oddziałów oraz Branżowa Szkoła I stopnia nr 6 - 1 oddział (klasa ogrodnicza lub kucharska).

- Jednocześnie uwzględniając dotychczasowe doświadczenie, planowane są również (w uzgodnieniu z dyrektorami szkół) klasy na tzw. wakatach, w przypadku, gdyby większa liczba kandydatów była zainteresowana edukacją w szkołach prowadzonych przez Miasto Słupsk - dodaje Monika Rapacewicz.

Trzy szkoły otwierają 1 września nowe kierunki kształcenia:

  • - technik robotyk w Technikum nr 4 (w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych),
  • - technik stylista w Technikum nr 3 (w Zespole Szkół Technicznych),
  • - fryzjer w Branżowej Szkole I stopnia nr 2 (w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego).

Nabór prowadzi także Hufiec Pracy 11-23 w Słupsku

To propozycja dla młodzieży w wieku 15-18 lat. Zgłaszając się do HP 11-23, uczeń ma możliwość m.in.: uzupełnienia wykształcenia w VI, VII lub VIII klasie szkoły podstawowej, a także naukę w Branżowej Szkole I stopnia, zdobycia kwalifikacji zawodowych w wybranym przez siebie zawodzie, rozwoju swoich zainteresowań poprzez uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych: sportowych, turystycznych i kulturalnych, uczestnictwa w projektach europejskich, wymianach młodzieżowych, warsztatach z doradcami zawodowymi, kursach zawodowych.
HP kształci w zawodach: sprzedawca, kucharz, ślusarz, stolarz, lakiernik samochodowy, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, piekarz, krawiec, elektryk, blacharz samochodowy, murarz-tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, mechanik monter maszyn i urządzeń, elektromechanik pojazdów samochodowych.

Najważniejsze terminy rekrutacji

  • Złożenie wniosku o przyjęcie na semestr pierwszy klas I publicznych szkół policealnych, publicznych branżowych szkół II stopnia, publicznych szkół dla dorosłych i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły wraz z dokumentami, z wyłączeniem szkół, w których przeprowadza się sprawdzian uzdolnień kierunkowych lub predyspozycji w danym zawodzie od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r. do godz. 15.00, termin w postępowaniu uzupełniającym od 3 sierpnia 2021 r. do 6 sierpnia 2021 r.
  • Złożenie wraz z dokumentami wniosku o przyjęcie do klas I publicznych szkół policealnych, publicznych branżowych szkół II stopnia, publicznych szkół dla dorosłych, w których przeprowadza się sprawdzian uzdolnień kierunkowych lub predyspozycji w danym zawodzie. od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r. do godz. 15.00, termin w postępowaniu uzupełniającym od 3 sierpnia 2021 r. do 6 sierpnia 2021 r.
  • Przeprowadzenie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych lub predyspozycji w danym zawodzie od 17 maja 2021 r. do 14 czerwca 2021 r. do godz. 15.00, termin w postępowaniu uzupełniającym od 3 sierpnia 2021 r. do 9 sierpnia 2021 r.
  • Podanie do wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu uzdolnień kierunkowych lub predyspozycji w danym zawodzie do 17 czerwca 2021 r., termin w postępowaniu uzupełniającym do 13 sierpnia 2021 r.
  • Potem jest czas na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów wymaganych do postępowania rekrutacyjnego na daną formę kształcenia oraz weryfikację przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczanych w oświadczeniach.
  • Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do 22 lipca 2021 r., termin w postępowaniu uzupełniającym 16 sierpnia 2021 r.
  • Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do 2 sierpnia 2021 r. do godz. 14.00, termin w postępowaniu uzupełniającym do 23 sierpnia 2021 r.
  • Opublikowanie przez właściwego kuratora oświaty informacji o liczbie wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych do 3 sierpnia 2021 r., termin w postępowaniu uzupełniającym do 24 sierpnia 2021 r.
od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza