Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rewolucja komunikacyjna w Słupsku. Od dzisiaj autobusy PKS odjeżdżają z nowego dworca

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Już nie z dworca przy Kołłątaja, a z miejskiego węzła transportowego przy ul. Towarowej – tak będą kursowały autobusy PKS Słupsk od 1 listopada. Korekcie ulegną rozkłady jazdy regionalnych linii i ich trasy w granicach miasta. To ważna informacja dla podróżnych.
Już nie z dworca przy Kołłątaja, a z miejskiego węzła transportowego przy ul. Towarowej – tak będą kursowały autobusy PKS Słupsk od 1 listopada. Korekcie ulegną rozkłady jazdy regionalnych linii i ich trasy w granicach miasta. To ważna informacja dla podróżnych. Fot. PKS Słupsk
Już nie z dworca przy Kołłątaja, a z miejskiego węzła transportowego przy ul. Towarowej – kursują autobusy PKS Słupsk od 1 listopada. Korekcie uległy rozkłady jazdy regionalnych linii i ich trasy w granicach miasta. To ważna informacja dla podróżnych.

Od dzisiaj, 1 listopada, reorganizacja komunikacji regionalnej w Słupsku. Odjazdy odbywają się z węzła transportowego przy ul. Towarowej. Są też nowe trasy linii autobusowych.

– Godziny kursowania naszych autobusów z poszczególnych przystanków ulegną tylko nieznacznej korekcie, w granicach kilku minut – zapewnia Damian Zdancewicz, rzecznik prasowy PKS Słupsk. – Zasadniczo pory odjazdów z nowego węzła są takie same, jakie dotychczas były z ul. Kołłątaja. Zmiany, jeśli już są, dotyczą jedynie przystanków „po drodze” – uściśla.

Dodatkowo, dzięki współpracy słupskiego magistratu (odpowiadającego za nowy węzeł i wszystkie przystanki w mieście) oraz powiatu słupskiego (organizującego regionalną komunikację), udało się uporządkować i uprościć przebieg linii w granicach miasta. Autobusy odjeżdżające w konkretnych kierunkach będą obsługiwały ważne przystanki węzłowe, co ułatwi przesiadanie się pomiędzy autobusami PKS a komunikacją miejską.

Prócz samego węzła transportowego przy ul. Towarowej, istotną rolę będą pełniły przystanki m.in. na placu Dąbrowskiego, przy ulicy Jana Pawła II czy w alei Sienkiewicza. Dzięki temu, autobusy PKS Słupsk nie będą już musiały przeciskać się ulicą Wojska Polskiego. Pomoże to oszczędzić podróżnym nieco czasu, zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy ruch pojazdów był tam daleki od płynnego.

Przeniesienie całej komunikacji regionalnej z dworca przy ul. Kołłątaja na miejski węzeł transportowy to duże i bardzo precyzyjne przedsięwzięcie.

– Nasi ludzie już od wielu dni pracują nad tym, by ten proces przebiegł możliwie sprawnie. Staramy się być gotowi na wszystkie niespodzianki, jakie mogą nas czekać podczas tak złożonej operacji – mówi Tomasz Kowalczyk, prezes PKS Słupsk. – Cały czas jesteśmy w kontakcie zarówno z zarządcą węzła, czyli słupskim ZIM-em, jak i z organizatorem przewozów, czyli Starostwem Powiatowym.

W pierwsze robocze dni po przeniesieniu komunikacji PKS Słupsk na ul. Towarową, pasażerom będą pomagać specjalnie delegowani pracownicy spółki. Będą ubrani w rzucające się w oczy, odblaskowe kamizelki z oznaczeniem firmy i napisem „W czym mogę pomóc”.

– Spotkacie ich Państwo zarówno na terenie naszego obiektu przy ul. Kołłątaja, jak i na stanowiskach Węzła Transportowego przy ul. Towarowej. Zawsze podzielą się z podróżnymi najaktualniejszymi informacjami. W razie potrzeby, wskażą którędy iść czy gdzie oczekiwać na nasz autobus. Z własnej inicjatywy zaproponują wsparcie każdemu, kto będzie wydawał się zagubiony w tej nowej sytuacji – zapowiada Damian Zdancewicz.

Uwaga – póki co nie zmienia się lokalizacja Punktu Obsługi Klienta PKS Słupsk. Bilety miesięczne i okresowe wciąż będzie można nabywać przy ul. Kołłątaja 15a, gdzie zresztą pozostają również biura i administracja PKS Słupsk. Otwarcie nowego punktu kasowo-informacyjnego na węźle transportowym jest przewidziane w połowie miesiąca, przed rozpoczęciem sprzedaży biletów okresów na grudzień.

Zmiany nie dotyczą również dwóch linii PKS Słupsk kursujących z C.H. Jantar: linii „200” do Ustki oraz „211” do Dębnicy Kaszubskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza