Siatkówka. II liga. ChTPS Chodzież - Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:0

Rafał Szymański
Nie powiodła się słupskim siatkarkom wyprawa do Chodzieży.
Nie powiodła się słupskim siatkarkom wyprawa do Chodzieży. Fot. Krzysztof Tomasik
Siatkarki Akademii Pomorskiej Czarnych Słupsk przegrały w Chodzieży z tamtejszym ChTPS 0:3, ale znów za ich postawę kibice ze Słupska nie muszą się wstydzić.

10. Zawisza Sulechów 6 2 5:18

- Przegraliśmy w trzech setach, lecz zawodniczki długo prowadziły wyrównaną walkę, odpadaliśmy w końcówkach setów, po prostych błędach - relacjonuje Marek Majewski, szkoleniowiec słupskiego zespołu.

Dużo do gry akademiczek wniosła Sylwia Kwiatkowska. Pozyska z Gedanii Gdańsk zawodniczka grała na pozycji libero, co pozwoliło szkoleniowcowi słupszczanek na manewry w składzie. Mógł pod siatkę przenieść Monikę Kolesińska i to dawało mu większe możliwości w ataku. Słabsze zawody zagrała za to Dorota Dydka, która już w pierwszym secie została zmieniona przez Karolinę Przybyszewską.

Ta ostatnia zagrała bardzo dobre spotkanie. - Właściwie zasługuje na wyróżnienie - dodaje Majewski.
To tyle pochwał, bo na miarę swoich możliwości nie zagrała Magda Bydołek. Cały zespół rozegrywał już za to długie akcje i umiał odpowiedzieć zawodniczkom z Chodzieży. Rywalki z kolei potrafiły podbijać piłkę, atakować i były zbyt doświadczone, by nie wykorzystywać jednak swoich przewag na swoim parkiecie.

ChTPS Chodzież - Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:0 (25:19, 25:18, 25:18).

AP Czarni: Elżbieta Klein, Joanna Cupisz, Magdalena Bydołek, Katarzyna Połeć, Sylwia Korczak, Dorota Dydak, libero Syleiwa kWiatkowska. Na zmiany: Monika Kolesińska i Karolina Przybyszewska.

Inne wyniki: Calisia Kalisz - PTPS II Piła 3:1, Espol Police - Joker Świecie 0:3, Murowana Goślina - Gedania Gdańsk 3:0, Pałac II Bydgoszcz - Zawisza Sulechów 3:2.