Mateusz Pietras
Mecz Polska - Kolumbia
Mecz Polska - Kolumbia PAP/GRZEGORZ MICHALOWSKI
Polskie siatkarki wygrały z reprezentacją Kolumbii 3:0 (25:21, 25:21, 25:13) w sowim trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W Atlas Arenie kibice mogli zaobserwować dwie twarze siatkarskiej reprezentacji Polski. Po dwóch trudnych setach, Polki przypieczętowały zwycięstwo w trzecim secie. Jutro rywalkami Polek będą Tajlandki. Zobacz jak przebiegało spotkanie. Zapis naszej relacji LIVE.

Jutro pojedynek z Tajlandią

Ostateczny punkt zdobywa Korneluk. 25:13

Dwanaście piłek meczowych!

Wszystko już w tym meczu jest rozstrzygnięte. Jedyną niewiadomą jest wynik.

Jednostronna gra trwa w najlepsze. Kolumbijki nie są w stanie podbijać ataków Polek. 20:10 dla Polek

Kolejna szybka, kapitalna kontra zagrana przez Wołosz do lewego skrzydła. 17:6

,,Kiwka'' Joanny Wołosz nie preszła na drugą stronę. Przytomna reakcja podwójnego bloku. 12:5

Siedem punktów z rzędy zdobyły siatkarki Lavariniego. 12:4 i coraz swobodniejsza gra naszych reprezentantek

Dobrze pracuje system blok-obrona przez co Polki wychodzą na kilkupunktowe prowadzenie. 8:4

Początek trzeciego seta zgoła odmienny. Punkt za punkt. 3:3

Powtórka z rozrywki

Gałkowska kończy partię, 25:21

Pierwsza piłka setowa obroniona dzięki szczelnemu bloku.

Skuteczny atak młodszej ze środkowych. 24:20 dla Polek

Po raz kolejny możemy zaobserwować grę, która rozpoczyna się od elektrycznego odebrania serwisu. 23:20

Szybka piłka do lewego skrzydła od Wenerskiej do Łukasik. 22:18

Podwójna zmiana przy stanie 20:17

Blok-aut i kolejny punkt wpada na konto rywalek. 19:17

Coraz częstsze pomyłki przydarzają się Kolumbijkom. 19:15

Od stanu 14:14 Biało-Czerwone powiększają przewagę do czterech punktów. 18:14

Dwa punkty z rzędu Agnieszki Kornelu. Najpierw zablokowała rywalkę, a potem popisała się punktowym atakiem. 14:12

Dobry serwis Jurczyk i Polki po raz pierwszy w tym secie doprowadzają do remisu. 11:11

Polska drużyna ma problemy z dokładnym przyjęciem jak i z atakiem

Kolumbia kontynuuje własną grę. Trzy punkty przewagi

Brązowe medalistki Ligi Narodów zaczynają dochodzić do głosu. 7:9

Pięć punktów z rzędu rywalek. Polki pozostają bezradne. 5:0

Początek drugiego seta także jednostronny, z tym wyjątkiem iż to Kolumbijki dyktują warunki gry

Wygrana po męczarniach

Drugi ,,setbol'' został wykorzystany po ataku Różański

Cztery piłki setowe dla Polek. 24:20

Kolumbijka kończy akcję z bardzo trudnej sytuacji, 22:19. O czas poprosił Włoch

Na boisko weszła Aleksandra Szczygłowska. Pod koniec seta Lavarini stosuje rotacje

Wydaje się, że Polki ustabilizowały grę. 20:14

Blok Korneluk i 15:13 dla Polek. Rywalki miały szansę na remis

Seria trzypunktowa reprezentacji Kolumbii. 13:14

Dobra gra w asekuracji Stenzel. Kontratak wykorzystany przez Stysiak. 14:10

Coraz lepsza gra rywalek, jednak Polki utrzymują przewagę kilku punktów. 13:10

Dominacja Polek, jednak siatkarki nie kończą pierwszego ataku. Dłuższe wymiany. 10:3

Na razie Kolumbijki nie potrafią znaleźć sposób w ataku. 1:7

Kapitalne otwarcie Biało-Czerwonych. Pięć pierwszych punktów dla Polek!

Polki rozpoczynają mecz w składzie: Joanna Wołosz (rozgrywająca), Maria Stenzel (libero), Martyna Łukasik (przyjmująca), Olivia Różański (przyjmująca), Magdalena Stysiak (atakująca), Agnieszka Korneluk (środkowa), Magdalena Jurczyk (środkowa).