Słupia Słupsk - Pogoń Szczecin 33:31 (17:18)

Agnieszka Łazańska-Korewo (z piłką) zdobyła 6 goli dla Słupi.
Agnieszka Łazańska-Korewo (z piłką) zdobyła 6 goli dla Słupi. Kamil Nagórek
Słupi udał się ostatni mecz w I lidze i wygrała z Pogonią Szczecin 33:31.

Początek meczu był nerwowy w wykonaniu słupskich szczypiornistek, które w 5. minucie przegrywały 1:4. Do trzynastej minuty trwał ich pościg za przyjezdnymi. Po kontrze Natalii Borowskiej na tablicy wyników wyświetlił się remis 9:9. Od tego stanu ponownie nastąpiło rozprężenie gospodyń i wykorzystały to szczecinianki. Słupia przegrywała 10:13. Potem był ponowny zryw słupskiego zespołu i Aleksandra Olejarczyk doprowadziła do remisu po 15. Do końca pierwszej połowy toczyła się walka gol za gol. W drugiej połowie od 46. minuty, stanu 26:26 Słupia przejęła inicjatywę, zagrała ostrzej w obronie. W 50. minucie było 30:27 dla Słupska.

Miejscowe zaczęły kontrolować bieg wydarzeń na boisku, ale nie ustrzegły się kilku błędów. Na szczęście szczecinianki nie potrafiły ich wykorzystać, bo trudną przeszkodą do pokonania była słupska bramkarka Iwona Łoś, która zaliczyła 23 udane interwencje. Na trzy minuty przed końcem spotkania zrobiło się gorąco, gdyż Słupia roztrwoniła nieznaczną przewagę i prowadziła tylko 31:30. Ostatecznie słupskie szczypiornistki nie dały się zaskoczyć i udźwignęły ciężar odpowiedzialności za wynik. Ostatecznie wygrały 33:31.

- Zawodniczki pokazały charakter. Tworzyliśmy kolektyw. Wychodziły nam kontry, a przy lepszej skuteczności końcowy wynik mógł być wyższy - ocenił Michał Zakrzewski, szkoleniowiec Słupi.
Słupski zespół nie potrafił wykorzystać trzech rzutów karnych.

W sezonie 2010/2011 drużyna ze Słupska grała cztery razy z Pogonią. Trzy razy Słupia okazała się lepsza.

Dla Słupi gole zdobyły: Natalia Borowska - 8, Anna Ilska - 7, Agnieszka Łazańska-Korewo - 6, Katarzyna Cieśla - 4, Aleksandra Olejarczyk - 4, Karolina Szczukowska - 2, Maja Zienkiewicz-Janikowska - 1, Aleksandra Porębska - 1. W bramce na zmiany występowały: Łoś i Dominika Stroińska. W zespole Pogoni najskuteczniejszą szczypiornistką okazała się Agata Cebula, która na koncie zanotowała 8 bramek.

W innym spotkaniu o miejsca I -IV w Obornikach Wielkopolskich Sparta uległa AZS AWFiS Gdańsk 20:25 (11:15).