Słupska klasa okręgowa. Z dwóch byłych czwartoligowców górą Miastko

Start Miastko załatwił sobie wygraną w I połowie.

Start Miastko - Jantar Ustka 5:2

Bramki: 1:0 Paweł Koniuszek (rzut wolny - 15), 2:0 Sławomir Pufelski (20), 3:0 Paweł Koniuszek (rzut wolny - 35), 3:1 Kamil Wójcik (50), 3:2 Kamil Wójcik (65), 4:2 Oskar Wiśniewski (85), 5:2 Mariusz Sztuba (rzut karny - 90).

Start: Robert Ostrowski, Świąder, Pranczk, Kapica, Żak (60Goman), Mariusz Sztuba, Pufelski, Rafał Żukowski (70 Szuta), Koniuszek (46 Oskar Wiśniewski), Husejko, Breszka (65 Marcin Ostrowski).

Jantar : Wojtanowski I, Świerczewski, Stańczyk, Granosik, Blank (80 Oskar Formela), Karpiński, Kozak, Hubisz (43 Michał Gruszka I), Budziński, Wojciech Barnik, Wójcik.

Jeszcze w poprzednim sezonie obydwa zespoły występowały na czwartoligowym szczeblu, ale dotknął ich smutny los degradacji do słupskiej klasy okręgowej. W sezonie 2016/2017 Start Miastko i Jantar Ustka dobrze spisują się na poziomie okręgowym i zaliczane są do ścisłej czołówki. Nic więc dziwnego, że sobotnia bezpośrednia konfrontacja na miasteckim stadionie wzbudzała spore zainteresowanie. Start stanął na wysokości zadania i udowodnił swoją wyższość nad ustczanami.

Losy tego spotkania rozstrzygnięte zostały praktycznie w I połowie, kiedy startowcy zdobyli trzy bramki. Bohaterem był Paweł Koniuszek, który do perfekcji opanował wykonywanie rzutów wolnych i dwa z nich znalazły drogę do usteckiej siatki. W 40. minucie meczu ustecki bramkarz Bartłomiej Wojtanowski ukarany został czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym i jantarowcom przyszło grać w „10”. Jeszcze po przerwie ustczanie poderwali się do walki, strzelili dwa gole za sprawą niezawodnego Kamila Wójcika. Jednak ostatnie dwadzieścia minut należało ponownie do startowców, którzy zasłużenie zainkasowali trzy punkty. Ustczanie kończyli mecz w „9”, bo drugą czerwień w 90. minucie ujrzał Michał Gruszka.

- Wygraliśmy pewnie, ale brak mobilizacji mógł być bardzo kosztowny. Przebudzenie nastąpiło w porę - ocenił Mateusz Felke, szkoleniowiec miasteckiego Startu. - Sędziowanie było bardzo kiepskie. Mam pretensje do arbitra głównego, który faworyzował mocno gospodarzy - stwierdził Janusz Rzeszutko, trener Jantara.

Przy okazji zapraszamy w sobotę (17 września) na oficjalne otwarcie boiska treningowego przy ul. Słupskiej w Miastku. Początek o godz. 10.30. Po części oficjalnej o godz. 11 rozpocznie się mecz piłkarski juniorów Start Miastko – Chojniczanka 1930 Chojnice.