Słupski fotograf Adam Jaworski został szefem państwowej firmy BIGB Baltica

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Adam Jaworski został szefem państwowej firmy BIGB Baltica.
Adam Jaworski został szefem państwowej firmy BIGB Baltica. Łukasz Capar
Adam Jaworski, fotograf ze Słupska został w piątek dyrektorem przedsiębiorstwa BIGB Baltica.

Adam Jaworski, fotograf ze Słupska, został w piątek dyrektorem przedsiębiorstwa BIGB Baltica. W poniedziałek zaczął pracę w tej państwowej firmie podlegającej Ministerstwu Sprawiedliwości (a dokładnie więziennictwu). BIGB zajmuje się produkcją stolarki okiennej i wyrobów metalowych. Świadczy też usługi budowlane. Korzysta z pracy skazanych. Działa od wielu lat, a z usług firmy korzystają m.in. sądy i więzienia. Ma oddziały w Gdańsku, Bydgoszczy, Potulicach i Włocławku.

Adam Jaworski to od lat aktywny działacz Solidarnej Polski (koalicjant PiS), której szefuje Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości. Jaworski, w przeszłości słupski radny, zasłynął ostatnio działaniami kontestującymi rządy prezydenta Słupska Roberta Biedronia.M.in. wywiesił na drzwiach magistratu portret Jana Pawła II oraz ufundował doroczną, bożonarodzeniową choinkę przed ratuszem, której nie postawiły władze miasta. Przez ostatnie 40 lat prowadził zakład fotograficzny. Należy do cechu rzemiosła.

Zobacz także: Wizerunek Jana Pawła II jednak zawisł na ratuszu (wideo, zdjęcia)

Wiadomość o niespodziewanej nominacji na dyrektora dużego przedsiębiorstwa wzbudziła w poniedziałek w mieście niedowierzanie. Także w naszej redakcji, mieszczącej się vis a vis zakładu Jaworskiego.

- Tak. Mąż będzie teraz w Słupsku tylko w weekendy, a od poniedziałku do piątku w Gdańsku - usłyszeliśmy od żony fotografa.

Gdy udało nam się dodzwonić do samego Jaworskiego, nie chciał z nami rozmawiać: - Na razie nie ma o czym mówić. Jak będzie awans, to porozmawiamy - uciął połączenie.

Ale w firmie BIGB Baltica poinformowano nas, że Adam Jaworski jest dyrektorem firmy od piątku. Gdy zapytaliśmy o zakres obowiązków i wymagania formalne stawiane wobec nowego szefa, sekretarka powiedziała, że zapyta dyrektora i oddzwoni. Oddzwoniła. Z informacją, że szef ma do „Głosu” numer i sam odpowie, jak znajdzie czas. W poniedziałek nie znalazł.

Zobacz także: Praktycznie od zera (komentarz redaktora naczelnego)

Nie uzyskaliśmy więc odpowiedzi na pytania o kwalifikacje do zarządzania dużą państwową firmą. Sam Jaworski tak pisał o sobie przed ostatnimi wyborami: „Z zawodu i wykształcenia fotograf z ponad 40-letnim stażem; w tym jako nauczyciel zawodu. Był starszym cechu i radnym”.

Robert Biedroń o nominacji Adama Jaworskiego

Czytaj także:

gp24

Wideo

Komentarze 107

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość

lazarus do ~prawda was wyzwoli: Trochę to inaczej wygląda. Solidarność powstała w 1980 roku jako ruch polityczno- społeczny bo na pewno nie związek zawodowy który z założeń twórców miał służyć zdobyciu władzy a dla zmyłki zastosowano starą jak świat metodę walki o lepsze jutro dla klasy robotniczej . Słynne 21 postulatów którymi rzekomo solidarnościowa władza podtarła się na drugi dzień po objęciu rządów. Hasło socjalizm tak wypaczenie nie zamieniono na odmienianą przez wszystkie przypadki wolność wmawiając ludziom że w sierpniu 1980 roku właśnie o to chodziło. dlaczego akurat wolność. Bo to słowo wytrych podobnie jak demokracja, ładnie brzmi a zupełnie nic nie znaczy no może poza tymi co siedzieli

 

g
gość
W dniu 27.09.2016 o 19:15, gość napisał:

 

lazarus do ~prawda was wyzwoli: Trochę to inaczej wygląda. Solidarność powstała w 1980 roku jako ruch polityczno- społeczny bo na pewno nie związek zawodowy który z założeń twórców miał służyć zdobyciu władzy a dla zmyłki zastosowano starą jak świat metodę walki o lepsze jutro dla klasy robotniczej . Słynne 21 postulatów którymi rzekomo solidarnościowa władza podtarła się na drugi dzień po objęciu rządów. Hasło socjalizm tak wypaczenie nie zamieniono na odmienianą przez wszystkie przypadki wolność wmawiając ludziom że w sierpniu 1980 roku właśnie o to chodziło. dlaczego akurat wolność. Bo to słowo wytrych podobnie jak demokracja, ładnie brzmi a zupełnie nic nie znaczy no może poza tymi co siedzieli

g
gość
W dniu 26.09.2016 o 08:54, gość napisał:

Jest wiele przypadków powoływania wielu głuptaków na czołowe stanowiska w gospodarce czy w kanapowych partyjkach na które ogłupieni pseudoprogramami których nikt nie realizuje, dają się nabrać wyborcy.Oto dzisiejszy ciekawy wpis na Onet: ~ogarnij się do ~Dyzman z pisssu: to dużo lepiej niż np. w SLD wieczorowa matura za trzecim podejściem zrobiona - L.Miller, czy licealista Kwaśniewski, albo w PO Sikorski licealista, z wieczorowymi kursami czegośtam w Anglii 26/09.2016

 

Na Onet jest dzisiaj ciekawy wywiad z  dr hab Janem Sowa warto się zapoznać  z jego opinią  na  temat  co nam załatwiły zakłamane  tzw.elity polityczne i aktualnej sytuacji politycznej  z odpowiedziami  forumowiczów .

 

~sev : Doktorze jest Pan jednym z niewielu ludzi , którzy trafnie oceniają sytuację Polsce i w Europie.
Do tego dodam jeszcze , że dzisiejsza " Lewica" albo nie zna zasad rządzących polityką lewicową, albo nie są Lewicowcami !!!
Proletariat w Polsce po zniszczeniu PRL-u został osamotniony.
Kler wraz z kleroposłusznymi osobnikami "nowego porządku" widząc swój zysk w politycznej i gospodarczej zawierusze ruszyły do "SUPERMARKETU zwanego POLSKĄ " grabić i niszczyć wszystko co było PRL-owskie.
Rozszarpano wszystko co możliwe , gdy plebs zwołany do pałaców zwanych "kościołami" poszedł się modlić i oddawać klechom ostatni grosz.
Gdy wyszli z "modlitwy " wszystko już było rozgrabione , a hochsztaplerzy "nowego porządku szykowali plebsowi możliwie najniższe wynagrodzenie , a dla wielu ciągi ciepłownicze zamiast mieszkań.
Lewica ręką Kwaśniewskiego podpisała Konkordat, tym samym utwierdzają podział społeczeństwa na kasty pod względem finansowym.
Zawarty pakt z diabłem mamiącym polskie społeczeństwo religią katolicką i zakłamaną rolą "kościółka" w kształtowaniu polskości zamknął usta plebsu , który jak we wcześniejszych wiekach w kraju Pana Wójta i Plebana miał tylko się modlić i płacić daniny wielkim .
Tak stworzono XXI wieczny system ucisku i wyzysku plebsu przez klechów , cwaniaków i hochsztaplerów zwanych politykami.
A "Lewica" ??
Nie ma jej.
Proszę mi wskazać jednego polityka Lewicy" opartej na sile proletariatu.
Są walczący o gejów, aborcję, prawa kobiet, prawa zwierząt.
Czy jest tu miejsce dla ludzi pracy ???
Czy podanie "ręki" klechom przez Kwaśniewskiego , który mógł zawetować nieprzegłosowaną w Sejmie z powodu braku głosów "za" , ustawę konkordatową lecz nie zrobił tego , czy nie zdegradowało Lewicy w oczach ludzi ???
Odwieczny wróg plebsu, robotników, proletariatu - kler podaje rękę "lewicowemu" prezydentowi za cenę wolności narodu polskiego.
Tak ustawiona sprawa pozwoliła klerowi na wszystko.
Dziś klasa robotnicza może sobie pooglądać bogactwa hochsztaplerów politycznych i kleru, a ci bogacą się
wyzyskując robotników.
TO JEST DZISIEJSZA LEWICA- bardziej zaprzedana klechom niż liberałowie.
Nie ma w Polsce Lewicy !!!
Lewicę zatem trzeba budować.
Jeśli oczywiście myślimy o klasie robotniczej.
Hasła już nie wystarczą .
Rola Lewicy nie jest walka z "prawicą" tylko walka o byt tłumów głodujących Polaków, gdy watykańskie wałachy z powodu swoich brzuchów ledwo mieszczą się w kadrze kamer TV .
ODBIERZMY KLECHOM I HOCHSZTAPLEROM A DAJMY POLAKOM !!!

 

oraz drugi ciekawy

 

~prawda was wyzwoli do ~j23: Nie po to zrobili w Polsce kapitalizm, by robol podnosił za wysoko łeb.
Pamiętasz, że Solidarność, kiedy doszła do władzy, to po pierwsze zaczęła niszczyć klasę robotniczą? To oni zlikwidowali szkoły zawodowe. To oni jedną ustawą zlikwidowali państwowe gospodarstwa rolne. Zlikwidowali budowę mieszkań spółdzielczych, o czym do dzisiaj nie powiadomili Polaków. To oni zaczęli masowo zwalniać ludzi z pracy i likwidować przedsiębiorstwa. Przypomnij sobie, że niszczenie zaczęli od najbogatszych przedsiębiorstw! dziś już wiemy, że robili to na polecenie agentury amerykańskiej. Całe piętro w Hotelu Marriott było zajęte przez agentów CIA, zwanych dla niepoznaki doradcami.
Premier Mazowiecki powiedział kiedyś w radiu, że oniemiał z wrażenia, kiedy mu powiedziano, że przedsiębiorstwa celowo doprowadza się do bankructwa. On był wtedy premierem. Po tej wypowiedzi pana Mazowieckiego w radiu żaden dziennikarz nie podjął tego tematu, a premiera bardzo szybko usunięto z urzędu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pamiętam jak go poniżano, jak wyśmiewano się z niego. Robili o celowo, by głupi Polacy uwierzyli, że się nie nadaje na to stanowisko.

A
Adasiek Eugeniusz Dyzma
W dniu 14.09.2016 o 23:51, brygida napisał:

No niestety  człowieczku pewnie jesteś istotą pokroju i myślenia tego Adaśka ze Słupska. Z pewnością będzie o nim coraz głośniej, jeśli media dotrą do posiadania jego wykształcenia, wiedzy i jakichkolwiek szkół, które posiadł. Poza nieokiełzaną paplaniną, te człowieczek nie będzie miał wiele do powiedzenia, a szczególnie w sferze biznesu i ekonomii do której go przez nieopamiętanie dopuścili. W tym mieście są jeszcze nauczyciele i żyją, którzy go uczyli i pamiętają jakim "był pilnym uczniem". W szkole podstawowej - średnia na okres to - osiem dwój. Nieżyjąca matka za głowę się łapała, i zastanawiała co z niego wyrośnie i kim on w życiu będzie. Prawdę mówiąc, to nie wiem czy ukończył szkołę podstawową w trybie normalnym. czy wieczorowym! Odnośnie zawodu, to ukończył płatny kurs, chyba przy ZDZ-cie prowadzony przez znanego mi nieżyjącego pedagoga z WSP. Ot, i całe wykształcenie tego "eugeniusza". Jego biznes fotograficzny, to prowadził nie on, a jego sympatyczna i kulturalna żona, on tam był robotnikiem. Mówić nauczył się w CECH-u, gdzie był jego Starszym, i opiepszał bogu ducha winnych członków, a po jego wywaleniu, członkowie nie mogli się nacieszyć z radości, bo sądzili ,że tak przyrósł i, że funkcja ta będzie dziedziczona!Mądrości i wiedza doświadczonych ludzi się go nie czepiała, bo wszystko wiedział mądrzej i lepiej. A poza tym poczytajcie tego gościa na na facebook-u. Mianuję go "doktorem prawa"!Pozdrawiam serdecznie! . Polecam!

 
Ło Jezusiczku  Nazareński  , toć do Eugeniusz !! To jest ta nowa  odnowa moralna  ?

o
osiem dwój na świadectwie
W dniu 13.09.2016 o 14:18, Andre napisał:

Czym , a raczej jakim wykształceniem może pochwalić się pan Jaworski piastując takie stanowisko ? Trudno doszukać się w necie . Biorąc pod uwagę zakres i odpowiedzialność powinien mieć co najmniej tytuł inżyniera , nie wspominając już o studiach menadżerskich , czy psychologicznych (współpraca z osadzonymi) .Nie mając doświadczenia będzie pośmiewiskiem swoich podwładnych , co skoczy się chorobą psychiczną , utratą własnej wartości .Patrząc na to wszystko , przychodzą mi wybory w Białymstoku i  kandydat Krzysztof Kononowicz .Bareja by na to nie wpadł .   

 

Dokładnie tak , facet się poważnie ośmiesza pchając się tam gdzie go absolutnie  nie powinno być  ........

D
Dyzmy w natarciu !
W dniu 13.09.2016 o 09:28, jozefina napisał:

Moze napiszcie artykol jakich to ludzi zatrudnia robcio. Dajmy na to Ydzora, chlopca ktory ledwo skonczyl ogolniak i juz zarabia w ratuszu 5 tys na reke plus dodatkowe umowy ktore zleca mu ratusz. Druga kompetenta osoba to zielona beatka ktora bierze 5 tys miesiecznie za pomysl zasadzenoa kalarepy w skrzynkach na parkingu ratusza.

 

No ładnie,   to Ydżor zarabia 5 tys. zł na rękę mając tylko  ogólniak?

 

To jakieś kpiny ? Co to się człowiek dowiaduje

 

Ściągać TVN I ROBIĆ REPORTAŻ I TO PILNIE  !!

g
gość
Jest wiele przypadków powoływania wielu głuptaków na czołowe stanowiska w gospodarce czy w kanapowych partyjkach na które ogłupieni pseudoprogramami których nikt nie realizuje, dają się nabrać wyborcy.
Oto dzisiejszy ciekawy wpis na Onet:
~ogarnij się do ~Dyzman z pisssu: to dużo lepiej niż np. w SLD wieczorowa matura za trzecim podejściem zrobiona - L.Miller, czy licealista Kwaśniewski, albo w PO Sikorski licealista, z wieczorowymi kursami czegośtam w Anglii 26/09.2016
g
gość
W dniu 15.09.2016 o 10:46, Stefan napisał:

a to dobra zmiana,ten facet chyba nawet nie ma matury?

taranis~
Goście
------
Napisano 14 wrzesień 2016 - 06:31:39
Jakie kwalifikacje Jaworski posiada? Znam go wiele lat, to typ bezrefleksyjnego bufona. Już zapomniał jak Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku pomagał mu w budowie zakładu. Po co w takim razie te wszystkie uczelnie, po co specjalistyczne wykształcenie, po co konieczność doświadczenia przed objęciem odpowiedzialnego stanowiska, po co to wszystko?
Po to żeby tacy ludzie Jak Jaworski nie mogli kierować państwowymi(i nie tylko) firmami , bo tam należy mieć kwalifikacje. A jakie on ma? Żadne jeżeli chodzi o coś innego jak fotografia rzemieślnicza.
Odniósł sukces? Gdzie i kiedy? Wszedł na rynek za komuny i w tedy robił jakieś pieniądze.Wolny rynek i postęp technologiczny zweryfikowały jego "sukces". Musiał zamknąć filie swojego zakładu , i coś tam dłubać. Aż przyszedł czas dla takich jak on, nieuków z partyjnego nadania.Wstyd!
Goście
-----------
Odnoszę dokładnie takie same wrażenie , że faktycznie powołanie takiego śliskiego niedouka na takie stanowisko to ogromny wstyd dla rekomendującej i powołującej go osoby .To Nisiewicz tego województwa. Zastanawiam się kto powołał takiego prymitywa na dyrektorskie stanowisko . Jak widać na załączonym wyżej przez Andego poście z reklamówką SP zrobionym najprawdopodobnie osobiście fotoshopem w nocy przez upadający jednoosobowy zakładzik lewego nominanta to kolejny przykład jego oszukańczego działania w Słupsku.Oby pogoniono tego niewydarzonego osobnika ze stanowiska w trybie maxymalnie miesięcznym .To wstyd dla Słupska i partii go powołującej,świadczy to równiez o bardzo wąskiej ławce kadrowej PIS.Trzeba bardzo pilnie przyglądać się innym innym krokom kadrowym PIS .Przypomina mi to niedawny napad na stanowiska w miejskich spółkach rodzinki Rosińskich z poprzedniego rozdania PIS-u.
SP jakoby zrobione fotoshopem
O
Ostry

Ok,facet może i nie ma wykształcenia ,ale co z tego.Popatrzmy na to co osiągnął w swoim życiu zawodowym.A co osiągnął?Nic.Zwyczajny nieudacznik,ale mniemanie o sobie ma jak mało kto.Potocznie zwany na dzielnicy"Półpanek"Ta praca ratuje mu życie.Same długi,Komornik na karku.Niech pokaże rozliczenia podatkowe za ostatnich kilka lat.Haha.Niech żyje dobra zmiana!

G
Gość
Beda lada moment kontrole NIKu i tacy Misiewicze i Pisiewicze poleca z zajmowanych stanowisk.
G
Gość
W dniu 13.09.2016 o 07:48, Janek napisał:

PISiory dorwały sie do władzy i doświadczenie ani odpowiednie wykształcenie nie jest potrzebne. Wazne ze gościu zna sie na robieniu zdjeć i wystarczy. Zaraz otrzyma jakiś order za zasługi w tym co robi i tyle. Także cieszmy sie ze na głównych stołkach Państwowych firm są ludzie niekompetentni ale ważne ze z pisu ........

Jak za PO niejaka minister sportu Mucha zatrudniła na stanowisku dyrektora stadionu narodowego w Warszawie  własnego fryzjera to było bardziej kompetentnie? A to tylko jeden z gigantycznej listy przykładów. Może trochę obiektywizmu by się przydało?

O
Ola

Kolejny przykład " dojnej zmiany"  . misiewicze.pl 

m
miał
W dniu 20.09.2016 o 20:02, Kotek napisał:

Ochotnicze Hufce Pracy - kuźnią kadr menedżerskich obecnych rządów !!!. Nie matura lecz chęć szczera zrobią z ciebie menadżera. Takie czasy - jak z Mrożka 

Kotek nie powtarzaj kłamstw bo ci futro wylinieje !

K
Kotek

Ochotnicze Hufce Pracy - kuźnią kadr menedżerskich obecnych rządów !!!. Nie matura lecz chęć szczera zrobią z ciebie menadżera. Takie czasy - jak z Mrożka 

A
Andy

Po prostu dowód, że "Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro" nie jest pustym hasłem

#Misiewicze

Dodaj ogłoszenie