Sparing: Gryf Słupsk - Gwardia Koszalin 0:2 (wideo)

sten
W meczu towarzyskim rozegranym na sztucznym boisku przy ulicy Zielonej, IV-ligowy Gryf Słupsk przegrał z III-ligową Gwardią Koszalin 0:2 (0:1). sten

Podopieczni trenera Tadeusza Żakiety zrewanżowali się tym samym słupszczanom za porażkę 0:2 w podobnym meczu przed miesiącem.

Pierwsze 20 minut było wyrównane. Potem kilka groźnych akcji przeprowadzili gwardziści. Nie została uznana bramka Daniela Wojciechowskiego. Obok słupka uderzył potem Mateusz Wiśniewski. Wreszcie z prawej strony dośrodkował Japończyk Ryuki Kozawa i do bramki z kilku metrów trafił Artur Wojach, testowany zawodnik z Drutex-Bytovii. Potem dwie okazje miał Łukasz Stasiak. Najpierw przegrał pojedynek z Sebastianem Fabiańskim, a następnie w czystej sytuacji źle trafił w piłkę. W słupek strzelił z kolei Kamil Oblizajek po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

W drugiej połowie strzelali Bartłomiej Nałęcz i Bartłomiej Wyka, ale Mateusz Kalkowski nie dał się pokonać. W 67 minucie w poprzeczkę po strzale z kilkunastu metrów trafił Adrian Telus. Pod koniec meczu błąd popełniła obrona gospodarzy, którą wymanewrował Przemysław Saliwon ustalając wynik spotkania.

Do drużyny Gryfa powrócił Karol Świdziński (Pomorze Potęgowo). Testowani byli Wyka (Rowokół Smołdzino) oraz Telus (Sława Sławno).

Gryf Słupsk - Gwardia Koszalin 0:2 (0:1)
0:1 Artur Wojach (26), 0:2 Przemysław Saliwon (79)

Gryf: Szuciło (69 Borysewicz) - S.Schulz (46 Baranowski), Bobrowski (78 Kaczmarek), Jarowski (62 S.Schulz), K.Ulanowski (80 Bobrowski), Kozłowski (46 Janc), D.Mikulski (46 B.Stępień), Kaczmarek (46 Telus), K.Oblizajek (46 Nałęcz), Świdziński, Stasiak (46 Wyka).

Gwardia: Fabiański - Wojciechowski, Zdanowicz, Dondera, Karpiński, Słowiński, Ł.Szymański, Kozawa, Wojach, M.Wiśniewski, D.Miętek oraz Kalkowski, B.Nowak, Hajman, Stańczyk, Morawski, Kłączyński, Bień, Sidor, Saliwon, A.Sawicki, Karbowiak.