MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sparing: Gryf Słupsk - Jantar Ustka 1:0 (wideo)

W drugim sobotnim meczu na stadionie 650-lecia, III-ligowy Gryf Słupsk pokonał IV-ligowego Jantara Ustka 1:0 (0:0). Jarosław Stencel

Dla Jantara był to pierwszy sprawdzian przed nowym sezonem. W zespole zaszły duże zmiany. Z Jantara odeszli: Marcin Pluta, Dawid Jędrzejak, Łukasz Stasiak, Marcin Podedworny, Adrian Solczak (wszyscy Pomorze Potęgowo), Kamil Gołębiewski (Gryf Słupsk).

Przez trener Tadeusza Żakietę sprawdzani byli: Paweł Mulawa, Adam Pietras, Jakub Mazurek, Paweł Gorzała, Robert Siarnecki (wszyscy Gryf Słupsk), Maciej Maciejewski (Bytovia Bytów), Ireneusz Rymarczyk, Tomasz Mazur (juniorzy), Przemysław Komorowski (Sława Sławno), Hubert Komorowski (Granit Kończewo), Adam Hostyński (Słupia Kobylnica).

W 12 minucie niecelnie uderzał Jakub Solecki. Siedem minut potem Macieja Maciejewskiego zdecydowaną interwencją powstrzymał Kamil Gołębiewski. W 24 minucie Gołębiewski ponownie wybronił uderzenie Maciejewskiego. Chwilę wcześniej obok bramki strzelał Karol Świdziński. W 43 minucie zakręcił obrońcami w środku pola Jakub Witucki i posłał prostopadłą piłkę do Szymona Gibczyńskiego. Podanie przepuścił Świdziński i przed szansą stanął Samson Francis, który jednak trafił w nogę Pawła Mulawy.

Pięć minut po przerwie Oskar Pieniak zagrywa do Gibczyńskiego. Jego uderzenie broni Mulawa, ale nawet gdyby padł gol byłby nieuznany, gdyż sędzia Karol Kublik wskazał pozycję spaloną. Później tuż obok słupka strzelał Świdziński. Kwadrans potem padł jedyny gol w tym meczu. Witucki zagrał do Gibczyńskiego, który podciął piłkę nad wybiegającym Mulawą. W 76 minucie do siatki z kilku metrów trafił Mateusz Bielecki, ale sędzia boczny orzekł, że podający mu Tomasz Piekarski zrobił to już zza linii końcowej. W 89 minucie tuż nad bramką uderzył silnie Gibczyński.

Gryf Słupsk - Jantar Ustka 1:0 (0:0)
1:0 Szymon Gibczyński (74)

Gryf: Gołębiewski - Njoya, S.Schulz, Prusaczyk, Bielecki, Solecki, Świdziński (71 Gibczyński), Witucki, Piekarski, Gibczyński (21 Pieniak, 33 Gibczyński, 61 Francis), Francis (46 Pieniak, 67 Janc).

Jantar: Mulawa - Badowski (61 Waś), Jarowski (61 Łukasik), Rymarczyk (61 K.Kotłowski), Siarnecki (72 Mazur), M.Maciejewski (61 P.Komorowski), Michał Mytych (46 Budziński, 61 Hostyński), A.Pietras (55 Próchnicki), Cudziło (61 Górniewicz), J.Mazurek (61 Oczujda), Terefenko (40 H.Komorowski, 61 Gorzała).

Kolejny mecz sparingowy Gryf rozegra w środę o godz. 17.00 na stadionie przy ulicy Zielonej. Rywalem będzie IV-ligowe Pomorze Potęgowo.

Jantar Ustka następny mecz kontrolny zagra w środę o 18.00 w Ustce z III-ligową Gwardią Koszalin.