Sparingi: Gryf Słupsk - Victoria Koronowo 4:1 (4:0). Sparta Sycewice - Gryf II Słupsk 4:1 (2:1) (zdjęcia)

Przy piłce Paweł Kryszałowicz.
Przy piłce Paweł Kryszałowicz. Fot. Jarosław Stencel
W ostatnim meczu przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem, piłkarze III-ligowego Gryfa Słupsk pewnie pokonali spadkowicza z II ligi Victorię Koronowo 4:1 (4:0).
W ostatnim meczu sparingowym, trzecioligowy Gryf Slupsk pokonal spadkowicza z II ligi, Victorie Koronowo 4:1 (4:0).

Gryf Słupsk - Victoria Koronowo 4:1

Gra słupszczan mogła się podobać, szczególnie w pierwszych trzydziestu minutach gry, kiedy to słupszczanie na stadionie przy ulicy Zielonej wprost zdemolowali rywali.

Gryfici objęli prowadzenie już w 4 minucie, gdy składną akcję i podanie Pawła Kryszałowicza zakończył celnym uderzeniem Paweł Waleszczyk. Chwię potem rezultat mógł podwyższyć Łukasz Stasiak, który doszedł do piłki po błędzie obrony, ale wygarnął mu piłkę bramkarz gości Marcin Piesik. Kolejne dwie bramki w odstępie kilkudziesięciu sekund zdobył Marcin Kozłowski, który wykorzystał asysty Kryszałowicza i Waleszczyka.

Przy drugim jego golu lepiej mógł się zachować bramkarz gości, który nie sięgnął płasko dośrodkowanej piłki. Na 4:0 podwyższył silnym niesygnalizowanym strzałem tuż przy słupku z szesnastu metrów Szymon Gibczyński. Wydawało się, że słupszczanie zmiażdżą rywala, ale już w pozostałym okresie czasu brak było groźniejszych akcji pod bramką gości.

Miał na pewno na to wpływ żar lejący się z nieba oraz zmiany w składzie i ustawieniu zespołu dokonane przez Wojciecha Polakowskiego. W drugiej połowie śmielej poczynali sobie goście, ale gryfici pozowolili im na zdobycie tylko jednego gola po wejściu w pole karne i strzale doświadczonego napastnika Jakuba Kujawki.

Gryf Słupsk - Victoria Koronowo 4:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Paweł Waleszczyk (4), 2:0 Marcin Kozłowski (18), 3:0 Marcin Kozłowski (19), 4:0 Szymon Gibczyński (28), 4:1 Jakub Kujawka (55)

Gryf: Ratajczyk - Sarna, Szałek (59 Mytych), T. Bukowski (46 B. Bukowski), Siarnecki (46 Oleszczuk), Kozłowski 80 Kóniczuk), Waleszczyk, Świdziński (46 Pietras), Gibczyński (46 Pytlak), Kryszałowicz, Stasiak.

Victoria: Piesik - Glazik, Talarek, Szczukowski, Chrzanowski, Skonieczka, Migawa, Kardasz, Sawicki, Raczyński, Kujawka oraz Skory, Stoppel, Jakubowski, Andrzejewski, Kwiatosz, Kanik.

Dziś takze rozegrali mecz towarzyski piłkarze rezerw Gryfa, występujący od nowego sezonu w klasie A. Na boisku w Sycewicach, tamtejsza Sparta (liga okręgowa) pewnie pokonała słupszczan 4:1 (2:1). Mecz trwał 2x40 minut.

Sparta Sycewice - Gryf II Słupsk 4:1 (2:1)

1:0 Daniel Sitarczyk (20), 2:0 Paweł Chałubiński (24 - głową), 2:1 Daniel Wiśniewski (34), 3:1 Paweł Chałubiński (55), 4:1 Daniel Sitarczyk (66)

Sparta: Strzelecki - Krzyżaniak, Jęcek, Kozieł, Stasiak, Ogórek, Białek, Borowiec, P. Chałubiński, R. Wasiak, Sitarczyk oraz M. Wasiak, M. Hojarski, K. Hojarski, Piotrowski, K. Kotłowski.

Gryf II: Rusakiewicz - Oleszczuk (46 Z. Lewandowski), Kóniczuk, Ludko, Romanowicz, Sominka, Piekarski, Mytych, Świątczak, Dykty, Wiśniewski.

Pierwszą bramkę gryfici stracili po błędzie w obronie i strzale w długi róg. Drugi gol padł z dośrodkowania z lewej strony, gdzie nieobstawiony zawodnik gospodarzy z kilku metrów pokonał Marcina Rusakiewicza. Po stracie dwóch goli do końca pierwszej połowy inicjatywę przejęli słupszczanie. Najpierw dobry strzał oddał Michał Mytych, a potem podanie obrońcy do środka pola przejął Daniel Wiśniewski, który minął bramkarza i strzelił kontaktową bramkę.

Dwie minuty potem mógł być remis, ale atomowe uderzenie Tomasza Piekarskiego z ponad 20 metrów trafiło w słupek. Dwukrotnie na spalonym łapany był Mytych. W 50 minucie po strzale głową Sitarczyka piłka odbiła się od dwóch słupków, które uratowały słupszczan od utraty kolejnego gola. Kolejną dobrą okazję na wyrówanie gryfici mieli pięć minut potem. Dalekie wybicie Filipa Kóniczuka, przejął Wiśniewski, ograł obrońcę, ale silny strzał poszybował nad poprzeczką. Dobrze grający gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole pokonując Zdzisława Lewandowskiego, który w barwach Gryfa zagrał po raz pierwszy od blisko 30 lat.

Kolejny sparing rezerw Gryfa za tydzień w niedzielę o 12.00 z Polonezem Bobrowniki na boisku w Damnie.