Sparta pokonała Lipniczankę. Remis w meczu Bytovii II z Kaszubią (zdjęcia)

Krystian Klawikowski zdobył dwa gole. Teraz wyjedzie na zgrupowanie z reprezentacją Polski w beach soccerze Jarosław Stencel
W spotkaniu 25. kolejki słupskiej klasy okręgowej w Sycewicach spotkały się dwa czołowe zespoły. Sparta pokonała Lipniczankę Lipnica 3:0 (3:0).

Mecz otworzył piękną przewrotką Krystian Klawikowski z podania Rafała Bobrowskiego. Klawikowski - reprezentant Polski w piłce plażowej jest znany z takich umiejętności jak widać nie tylko na piasku.

Chwilę potem nad bramką znów z podania Bobrowskiego uderzył Damian Kopciński. W rewanżu z lewej strony nad bramką posłał piłkę Bartosz Wójcik. Następnie z prawej strony wzdłuż bramki silnie zagrał Kopciński, ale Konrad Kiełczykowski nie zdołał zamknąć akcji. Później Krzysztof Oleszkiewicz wybronił atak Eryka Kosińskiego, a później Kiełczykowskiego. Ponownie strzału, ale tym razem z pierwszej piłki zza pola karnego próbował Klawikowski i piłka poszybowała tuż obok słupka.

W 43. minucie setnego gola w tych rozgrywkach dla Sparty zdobył Kiełczykowski wykorzystując zagranie Kopcińskiego po dużym błędzie stoperów z Lipnicy. Tuż przed przerwą podwyższył rezultat Klawikowski po podaniu z prawej strony Tomasza Slusarza.

Po przerwie silnie z rzutu wolnego strzelał Szymon Schulz, ale wybronił Oleszkiewicz. Później dwa razy interweniował Danel Libigocki. Najpierw po uderzeniu z bliska, a potem końcami palców wybił piłkę po próbie lobowania. Kolejną okazję miał Jarosław Cudziło, ale dobrze spisał się Oleszkiewicz. W poprzeczkę trafił Antoni Gulbiński, a z bliska nad bramką uderzył Kopciński.

Bramki: 1:0 Krystian Klawikowski (7-przewrotką), 2:0 Konrad Kiełczykowski (43), 3:0 Klawikowski (45)

Sparta: Libigocki - S.Schulz, Bobrowski (79 Michał Mytych), Pietras (61 Budzyński), Cudziło, K.Klawikowski, Kopciński, Kiełczykowski (46 Gulbiński), Slusarz, Kosiński (81 Adkonis), Terefenko (77 Solczak).

Lipniczanka: Oleszkiewicz - Śpiołek, Czajkowski, Wójcik, Kropidłowski, Górski, Wajs, Breza (89 Hering), A.Szultka, Chylewski (36 Łącki), Wojach.

W drugim piątkowym meczu Bytovia II Bytów zremisowała z Kaszubią Studzienice 1:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Piotr Demko (32), 1:1 Arkadiusz Gostomczyk (45)

Bytovia II: P. Leik - Wolski, Malich, Łangowski, Tochman, Spiczak-Brzeziński, Treder, Demko, Damaschke, Konkel, Zagdan.

Kaszubia: J.Pela - Stoltman, P.Pela (85 Chirk), Dargas, K.Szultka, Borzyszkowski, Czapiewski (70 F.Szultka), Gostomczyk (46 Jakubek), Prądziński, Rzepiński, Soldatke.

W tabeli Sparta ma już 14 punktów przewagi nad drugą Lipniczanką. Do rozegrania tym zespołom pozostało 5 meczów.