MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spłonęło 2,5 tys. ton słomy. Gmina Główczyce prosi o pomoc dla firmy

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Pożar w gorzelni w Podolu Wielkim w gm. Główczyce wybuchł w piątek wieczorem, 3 kwietnia. Z pożarem walczyło 25 zastępów straży pożarnej ze Słupska, Lęborka, Wejherowa i ochotniczych jednostek.

Akcja trwała kilkanaście godzin. Zakończył się w południe dnia następnego. Właściciele gorzelni, zdając sobie sprawę z obecnej sytuacji epidemiologicznej, nie tylko sprzedawali spirytus po kosztach produkcji, ale również przekazali w formie darowizny 100 litrów do celów dezynfekcyjnych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.Teraz oni potrzebują pomocy.

Ogromny pożar w Podolu Wielkim. Strażacy walczą z żywiołem (...

Ogromne nieszczęście spadło na jednego z przedsiębiorców w gminie Główczyce. W piątek, 3 kwietnia, w godzinach popołudniowych w Podolu Wielkim wybuchł pożar w gospodarstwie rolnym oraz gorzelni.

- Pożar strawił zapas słomy, która była niezbędna do utrzymania ciągu produkcyjnego destylarni. Jeszcze tak niedawno, w obliczu braku na rynku dostępnych środków dezynfekcyjnych, gorzelnia przestawiła swoją produkcję na spirytus, który mógł być wykorzystywany do celów dezynfekcyjnych. Właściciele gorzelni, zdając sobie sprawę z obecnej sytuacji epidemiologicznej, nie tylko sprzedawali go po kosztach produkcji, ale również przekazali w formie darowizny sto litrów do celów dezynfekcyjnych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Dziś ciągłość produkcji jest zagrożona i stąd nasz apel o pomoc. Dla utrzymania produkcji niezbędna jest słoma. Zwracamy się do rolników, nie tylko z naszej gminy. Prosimy również inne samorządy o nagłośnienie naszego apelu. Bądźmy solidarni i okażmy serce, tak jak jeszcze kilka dni temu, dzisiejsi poszkodowani okazali serce i solidarność wspierając słupski szpital. Wszelką pomoc należy zgłaszać bezpośrednio do samych poszkodowanych, bo to oni najlepiej wiedzą, co jest niezbędne dla wznowienia działalności - taki apel włodarze gminy Główczyce zamieścili na stronie internetowej.

Ogromny pożar w Podolu Wielkim. Strażacy walczą z żywiołem (...

Telefon kontaktowy 730 111 420 lub 602 754 259
Pożar był gigantyczny. Pod wiatą zmagazynowanych było 2,5 tysiąca ton słomy służącej do opalania pieca zasilającego gorzelnię. Wszystko spłonęło.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza