MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kronika tygodnia „Głosu Pomorza”. Sprawdź, co ważnego wydarzyło się w regionie słupskim

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Do gaszenia pożaru Domu Pomocy Społecznej w Przytocku wysłano 16 zastępów straży pożarnej.
Do gaszenia pożaru Domu Pomocy Społecznej w Przytocku wysłano 16 zastępów straży pożarnej. Wojciech Szostak
Pożar w domu pomocy społecznej, trwająca kampania do wyborów samorządowych, wzmocnienie oferty edukacyjnej w Słupsk, podsumowanie ciekawego konkursu. Podsumowujemy wydarzenia tygodnia w regionie.

Niedziela, 10 marca
Pożar w Domu Pomocy Społecznej w Przytocku w gminie Kępice. Ewakuowano 90 mieszkańców placówki. Jedna osoba zginęła. Pożar gasiło 16 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu słupskiego i bytowskiego. Niemal od razu pod uwagę brana była hipoteza, że pożar wybuchł w wyniku zaprószenia ognia bądź podpalenia. Co po kilku dniach zostało potwierdzone. O wywołanie pożaru podejrzany jest jeden z pensjonariuszy, który decyzją prokuratora został aresztowany.

Poniedziałek, 11 marca
Podsłupska firma Aerosol Service produkująca kosmetyki i środki czystości zawarła porozumienie z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Słupsku. W ramach współpracy firma zaprosi do siebie uczniów na zajęcia praktyczne. Dyrektor ZSE, Renata Draszanowska podkreślała, że Aerosol wspomoże młodzież uczącą się do zawodu magazynier-logistyk. Młodzież będzie miała okazję zobaczyć, jak firma działa od środka i zdobyć nowe doświadczenia, z kolei firma zyska potencjalnych pracowników, którzy będą już posiadać podstawową wiedzę na temat funkcjonowania zakładu.

Wtorek, 12 marca
Mieszkańcy popierają kolejne poszerzenie granic Słupska. Tak wynika z przeprowadzonych przez ratusz konsultacji społecznych. Miasto chce włączyć w swoje granice administracyjne kolejne części gminy Redzikowo. Zdanie na ten temat wyraziło 3206 mieszkańców. 3193 osób odpowiedziało „jestem za”, przeciw powiększeniu miasta były trzy osoby, jedna wstrzymała się od głosu. Przeprowadzenie konsultacji społecznych umożliwia słupskiemu ratuszowi dalsze procedowanie poszerzenia granic.

Środa, 13 marca
Komitet KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Łączy nas Słupsk przedstawił kandydatów na radnych. Z tego komitetu kandyduje 30 osób. Są wśród nich działacze społeczni, sportowcy, prawnicy, nauczyciele i urzędnicy. Przedstawiono radnych z okręgu nr 3 czyli Śródmieścia oraz z okręgu nr 4.

Czwartek, 14 marca
14 marca był ostatnim dniem, w którym można było zgłaszać kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów. Wyjaśniło się, ilu jest kandydatów na burmistrza Miastka. Ostatecznie swoje kandydatury zgłosiło trzech panów: Witold Zajst, obecny burmistrz; Dariusz Zabrocki, samorządowiec, pracuje jako rodzinny kurator sądowy w Sądzie Rejonowym w Miastku oraz Jerzy Wójtowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku.

Piątek, 15 marca
W Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyło się zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficzno-Filmowego „JA”, którego organizatorem było Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku. Była to już ósma edycja tego konkursu. Jego tytuł „JA” jest uniwersalny i – jak zauważają organizatorzy - można interpretować go na wiele sposobów. W tym roku wpłynęło łącznie 358 prac: 149 plastycznych, 185 fotograficznych oraz 24 filmy. Ze słupskich placówek oświatowych i kulturalnych zgłoszono 77 prac plastycznych, 38 fotograficznych oraz 4 filmy. Pula nagród wynosiła 15 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza