Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Wpływ na nasze dzieci mają nie tylko wzorce pochodzące z najbliższego otoczenia i rodziny ale także w dużej mierze obraz przedstawiany w mediach.
  Z kraju i ze świata

  W programach dla dzieci mniej reklam żywności

  Niemal co 5. osoba na świecie umiera w wyniku złych nawyków żywieniowych. Kluczową rolę w kształtowaniu tych nawyków odgrywają pierwsze lata życia. Dlatego tak ważne jest samoregulacja w obszarze reklamy żywności skierowanej do dzieci.

 2. W pierwszej trójce najistotniejszych elementów przestrzeni biurowej znajdują się: własne biurko (61 proc.), możliwość ręcznego dostosowania temperatury
  Wiadomości

  Praca 2020. Teraz chcemy pracować w fajnym biurze a przynajmniej...

  Zdecydowana większość polskich pracowników liczy na możliwość pracy zdalnej przez co najmniej jeden dzień w tygodniu (86 proc.). Rekordziści chcieliby pracować poza biurem nawet 4 dni. Nie znaczy to jednak, że biuro przestaje mieć znaczenie. Wręcz przeciwnie, przestrzeń, której odwiedzanie staje się opcją a nie przymusem, musi przyciągać. Pracownicy swoje oczekiwania zaczynają od podstaw, czyli liczą na własne biurko, ale już na kolejnych miejscach znajdują się możliwość wpływu na otoczenie i dobrze wyposażona kuchnia.

 3. Choć tradycja obchodzenia tłustego czwartku różni się w zależności od regionu, pączki pozo-stają niekwestionowanym liderem rankingu przysmaków.
  Z kraju i ze świata

  Tłusty czwartek. Zróbmy sobie odpoczynek od diety

  Z różą czy z wiśnią, z pudrem czy bez – polska tradycja nie mówi, jakie powinny być pączki na Tłusty Czwartek. Wymogi są tylko dwa: mają być słodkie i okrągłe. Przy okazji tego święta jak bumerang wraca pytanie jeść pączki czy nie? A może powinniśmy wybrać faworki? Czy lepiej w ogóle dać sobie spokój ze wszystkimi słodkościami? - Przede wszystkim powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie jak funkcjonujemy- podpowiada ekspert.

 4. Czas pracy. Normy i ogólny wymiar czasu pracy. Jaki jest dobowy i tygodniowy wymiar czasu pracy [23.02.2020 r.]
  Praca

  Jaki jest dobowy i tygodniowy wymiar czasu pracy?

  Zatrudniony na pełen etat spędza w pracy 8 godzin dziennie, a 40 godzin tygodniowo. To standard. Nie każdy natomiast ma taki czas pracy. Piszemy, jakie obowiązują normy i ogólny wymiar czasu pracy.

 5. Wysługa lat: 23.02.2020 r. Komu przysługuje dodatek za wysługę lat. Ile wynosi ten dodatek. Jak obliczyć staż pracy uprawniający do wysługi?
  Praca

  Komu przysługuje dodatek za wysługę lat?

  Wysługa lat to potoczne określenie stażu pracy. Choć formalnie w kodeksie pracy nie ma zapisu o dodatkowych pieniądzach za przepracowane lata, to przedstawiciele niektórych zawodów co miesiąc mogą liczyć na dodatek do pensji.