Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zmiany w Kodeksie Pracy 2019. To zmieni się w wypłacie wynagrodzeń! [19.01.2019]
  Strefa biznesu

  Zmiany w Kodeksie Pracy. To zmieni się w wypłacie!

  Zapowiadała się rewolucja, ale z zapowiedzi zostało niewiele, a cała ustawa została zamrożona. Są jednak zmiany w Kodeksie Pracy 2019. Zobacz, co zmieniło się w ostatnich dniach.

 2. Prawny chaos przed Brexitem? Jakie skutki dla Polaków i polskich firm?
  Wiadomości

  Prawny chaos przed Brexitem? Jakie skutki dla Polaków i polskich firm?

  We wtorek 15 stycznia 2019 r. w Brytyjskiej Izbie Gmin doszło do głosowania nad przyjęciem umowy w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. 432 posłów zagłosowało przeciw i odrzuciło polityczną deklaracją ws. przyszłych relacji ze Wspólnotą. Sytuacja w Wielkiej Brytanii ma duży wpływ na polskich przedsiębiorców, którzy wykazują wzmożone zainteresowanie założeniem firmy w Wielkiej Brytanii właśnie teraz. Z jakiego powodu? Polacy chcą zdążyć przed nadciągającym Brexitem.

 3. Przeciętne wynagrodzenie w grudniu 2018 r. wyniosło 5 274,95 zł
  Wiadomości

  Przeciętne wynagrodzenie w grudniu 2018 r. wyniosło 5 274,95 zł

  Firmy zatrudniające dziesięciu lub więcej pracowników rozbiły w grudniu bank, wypłacając im średnio 5 274,95 zł miesięcznej pensji. Tak wysokich wynagrodzeń nie było nigdy w historii i choć wypłaty grudniowe zawsze są rekordowymi w skali roku, to i tak skala podwyżki średniej płacy jest imponująca. W skali roku, w stosunku do grudnia 2017 roku przeciętne wynagrodzenie wzrosło także mocno - o 6,1 proc, a liczone za całe lata - rok 2018 w stosunku do 2017 to wzrost aż o 7,1 proc.

 4. W ramach modernizacji linii kolejowej nr 202 na stacji w Potęgowe ma powstać tunel pod torami (zdjęcie archiwalne)
  Strefa biznesu

  Plany modernizacji stacji kolejowych w gminie Potęgowo

  Tunel dla pieszych na stacji kolejowej i przebudowa wiaduktów w Potęgowie oraz budowa nowego przystanku kolejowego w Runowie, to plany modernizacji linii kolejowej nr 202 z Gdyni do Słupska na terenie gminy Potęgowo.

 5. Zgodnie z ustawą użytkownicy, którzy stali się właścicielami dostaną na poświadczenie tej zmiany specjalne zaświadczenie.
  Z kraju i ze świata

  Nie musisz płacić w tym roku za użytkowanie wieczyste

  Ustawa, która przekształca prawo użytkowania wieczystego we własność wstrzymuje konieczność wnoszenia opłat do końca lutego 2020 roku. Żeby natomiast pozbyć się problemu dalszego płacenia za grunt i skorzystać przy tym z bonifikaty, warto się pospieszyć i złożyć odpowiedni wniosek jeszcze w tym roku.