Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Inwestorom kolejnego powodu do oczekiwania obniżek dostarczył sam prezes NBP, Adam Glapiński.
  Z kraju i ze świata

  RPP obniży stopy procentowe?

  Mimo, iż na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin złoty odrobił część strat, warto zauważyć, że kurs EUR/PLN przebił we wtorek poziom 4,346, tym samym para wzrosła do najwyższego poziomu od 31 października 2018 r.

 2. Z długiego weekendu skorzystają biznesowo właściciele stacji paliw czy małych sklepów spożywczych, ale przede wszystkim ci, obsługujący rekreację i
  Z kraju i ze świata

  Długi weekend. Gospodarka traci miliardy złotych

  Jeśli jedynie połowa z nas weźmie w długi weekend zaledwie jeden dodatkowy dzień wolny, polska gospodarka może stracić nawet około 5 mld zł, które tylko w części zrównoważą większe przychody z turystyki. Najbardziej ucierpią firmy produkcyjne, budowlane czy transportowe. Szczególnie małe i średnie z trudem utrzymujące płynność finansową.

 3. W hipermarkecie Auchan w Kobylnicy będą godziny ciszy
  Strefa biznesu

  W hipermarkecie Auchan w Kobylnicy będą godziny ciszy

  W każdą środę hipermarket Auchan w Kobylnicy pod Słupskiem będzie wspierać osoby z zaburzeniami autystycznymi. Przez dwie godziny w obiekcie będzie ciszej i spokojniej.

 4. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowanych dziewięć warsztatów, które będą praktycznym uzupełnieniem dla kongresowych debat.
  Z kraju i ze świata

  Rejestracja na IV edycję Kongresu 590 już otwarta

  Patronatu honorowego Kongresowi 590 udzielił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zaproszenie przyjął również Premier Rządu RP Mateusz Morawiecki. Lista zapowiadanych gości dobitnie świadczy o tym, że Kongres 590 – również w tym roku – potwierdzi swoje miejsce jako najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Polsce.

 5. Kasa fiskalna od 2020 roku w telefonie. Czy sprzedawcy będą musieli wydawać papierowe paragony?
  Strefa biznesu

  Kasa fiskalna będzie w telefonie. Znikną paragony?

  Ministerstwo Finansów zapewnia, że w 2020 r. pojawią się aplikacje na smartfony, które zastąpią kasy online w raportowaniu sprzedaży przez internet.