Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Poniedziałek to dzień handlowych żniw w sklepach internetowych
  Wiadomości

  Poniedziałek to dzień handlowych żniw w sklepach internetowych

  W poniedziałki sklepy internetowe zarabiają dwa razy więcej niż w soboty - wynika z danych platformy sklepów internetowych Shoper, jak i operatora płatności online Blue Media. Pierwszego dnia tygodnia dużo więcej wizyt kończy się też zakupem niż w weekendy.

 2. Rekord upadłości konsumentów w 2018 roku. 8,3 mln zł to największy dług bankrutującego konsumenta
  Wiadomości

  Rekord upadłości konsumentów w 2018 roku. 8,3 mln zł to największy...

  W minionym roku upadłość konsumencką ogłosiło o jedną piątą więcej osób niż w 2017 r. i trzykrotnie więcej niż w 2015 r. 6 549 osób, które zbankrutowały w 2018 r. miało według bazy BIK oraz Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor nieopłacone zobowiązania na ponad 732 mln zł. Najczęściej po upadłość konsumencką sięgają mieszkańcy województw: mazowieckiego, śląskiego oraz małopolskiego, większość stanowią kobiety, co czwarty bankrut ma między 36-45 lat, ale powoli rośnie udział dłużników po 56 roku życia.

 3. Linia kolejowa nr 212 na odcinku z Lipusza do Bytowa jest okazjonalnie wykorzystywana do przewozów towarowych. Na zdjęciu: przejazd kolejowy w pobliżu
  Strefa biznesu

  Linia kolejowa z Bytowa do Kościerzyny będzie remontowana

  Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe opracuje dokumentację techniczną modernizacji kilku linii kolejowych na Pomorzu. Opracowanie ma dotyczyć również linii z Kościerzyny, przez Lipusz do Bytowa.

 4. Wyróżniony aplikator spray’n'use spółki Aerosol Service.
  Strefa biznesu

  Produkt firmy Aerosol Service z Charnowa wyróżniony przez...

  Spray’n’use - produkt firmy Aerosol Service z Charnowa k. Ustki zdobył wyróżnienie jury wystawy ADF Paris Awards w kategorii produkty domowe.

 5. Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być tajemnicą?
  Wiadomości

  Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być...

  Wciąż niewiele firm w Polsce decyduje się na ujawnienie proponowanych zarobków w ogłoszeniu o pracę. Wysokość wynagrodzeń to temat tabu nie tylko podczas procesów rekrutacyjnych. Nie rozmawiają o nich pracownicy, a pracodawcy zobowiązują ich do utrzymania wynagrodzeń w tajemnicy. Jednak w niedługim czasie może się to zmienić.