Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Praca na studiach a koronawirus. Oto formy pomocy dla pracujących studentów
  Praca

  Praca na studiach a koronawirus. Oto pomoc dla studentów

  Praca na studiach często wiąże się z niepewnością zatrudnienia. Młodzi ludzie dorabiający do studiów przeważnie podpisują umowy cywilnoprawne, a te w najmniejszym stopniu chronią pracowników. Tak wygląda sytuacja studentów w czasach pandemii.

 2. - Polska powinna poprzeć unijne cele związane z ochroną klimatu, zielonym ładem - powiedział.
  Z kraju i ze świata

  Rafał Trzaskowski odpowiada na pytania przedsiębiorców

  - Będę podpisywał tylko takie ustawy dotyczące warunków prowadzenia działalności gospodarczej, które zostały przedyskutowane i skonsultowane z organizacjami pracodawców oraz ze stroną społeczną – zapowiedział Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta, odpowiadając na pytania przedsiębiorców zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan. - Polska powinna poprzeć unijne cele związane z ochroną klimatu, zielonym ładem i zobowiązać się do osiągnięcia neutralności klimatycznej gospodarki do 2050 r.- zapowiedział.

 3. Celem programu jest łagodzenie skutków suszy poprzez budowę przy domu instalacji zatrzymujących deszczówkę.
  Z kraju i ze świata

  6 tys. wniosków w programie „Moja Woda”

  Ministerstwo Klimatu poinformowało, że od 1 lipca 2020 r. złożono ponad 6 tys. wniosków w programie „Moja Woda”. Jego realizacja ma przyczynić się do łagodzenia skutków suszy poprzez budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę.

 4. Jeśli wcześniej klient wystąpił o wakacje kredytowe na podstawie regulacji bankowych lub firm pożyczkowych, ustają one z mocy prawa z dniem doręczenia
  Wiadomości

  Spłatę kredytu możesz zawiesić ponownie

  Dopiero od kilku tygodni obowiązuje ustawowe prawo kredytobiorców do zawieszenia spłaty długu. Wcześniej jednak banki i firmy pożyczkowe same proponowały skorzystanie z tzw. wakacji kredytowych, ale na własnych zasadach. Ustalone w ustawie warunki są z reguły korzystniejsze od tych umownych, a prawo daje możliwość zamiany wcześniejszej ugody na zasady ustawowe. problem w tym jednak, że z zasad ustawowych mogą skorzystać tylko wybrani kredytobiorcy. Sprawdź więc czy jesteś w tym gronie, a jeśli tak - rozważ ponowne złożenie wniosku o zawieszenie spłat kredytu, tym razem na zasadach Tarczy Antykryzysowej 4.0.

 5. 10 nurtujących pytań, które nasuwają się podczas szukania pracy
  Praca

  10 pytań, które nasuwają się podczas szukania pracy

  Szukanie pracy w dobie pandemii jest nie lada wyzwaniem. Wiele firm wstrzymało procesy rekrutacyjne lub ograniczyło benefity pracownicze. Co więc zrobić, aby zwiększyć szansę na zatrudnienie? Wyjaśniamy, jak się zachować podczas szukania pracy.