Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Kontrole graniczne w zakresie kontroli dokumentów, kontroli wizualnych i fizycznych uległy znacznemu spowolnieniu, co może mieć negatywny wpływ na jakość
  Wiadomości

  Na Wielkanoc zabraknie bananów a w maju polskich truskawek?

  Tylko utrudnienia w transporcie mogą sprawić, że owoce i warzywa będą droższe i gorszej jakości. Natomiast brak pracowników sezonowych z Ukrainy sprawi, że w związku z kłopotami ze zbiorem na rynek trafi mniej wczesnych owoców, zwłaszcza truskawek, przez co ceny mogą być rekordowo wysokie.

 2. Płać bezpiecznie za paliwo z aplikacją ORLEN Pay
  Firma

  Jak bezpiecznie płacić na stacji stacji benzynowej?

  Dzisiaj, gdy obywatelskim zadaniem jest odizolowanie się od innych osób, największe ryzyko wiąże się z robieniem zakupów i korzystaniem z usług, z których całkowicie zrezygnować się nie da, jak np. z zakupów spożywczych czy z tankowania samochodu. Dzięki aplikacji ORLEN Pay zakup paliwa w stacjach koncernu jest jednak najbezpieczniejszy z możliwych.

 3. Żabka Polska przekaże 2 mln zł na testy na koronawirusa.
  Koronawirus

  Żabka funduje testy na koronawirusa

  Zarząd spółki Żabka Polska podjął decyzję o przeznaczeniu 2 mln zł na zakup testów w kierunku SARS-CoV-2, które wykona Warsaw Genomics, warszawskie laboratorium specjalizujące w diagnostyce genetycznej. Sieć dołącza w ten sposób do Koalicji firm, dzięki którym polskie szpitale i placówki medyczne mogą bezpłatnie zlecić testy na obecność koronawirusa.

 4. Koronawirus a praca. MASZ PYTANIE? Zadaj je naszym ekspertom! [28.03.2020 r.]
  Praca

  Koronawirus a praca. MASZ PYTANIE? Zadaj je naszym ekspertom

  Szef każe iść na urlop? Boisz się przyjść do pracy? Nie wiesz, czy dostaniesz wypłatę? Kończy ci się umowa? Epidemia koronawirusa w Polsce rodzi wiele pytań i problemów dla pracowników. W związku z tym przygotowaliśmy serwis specjalny, w którym będziemy starać się odpowiedzieć na najistotniejsze pytania nadesłane przez czytelników. Odpowiedzi udziela Maciej Mituła, specjalista prawa pracy, redaktor Strefy Biznesu. Pytania prosimy kierować na adres - maciej.mitula@polskapress.pl - w tytule wiadomości prosimy podać "Koronawirus a praca".

 5. O godz. 6.30 w sobotę zakończyły się sejmowe głosowania ws. trzech ustaw z tzw. rządowej tarczy antykryzysowej, która ma złagodzić gospodarcze skutki
  Wiadomości

  Sejm uchwalił wsparcie: etat, zlecenie, firma. Ile dla kogo?

  Dopłaty za przestój lub skrócony czas pracy – dla pracowników, postojowe czyli stała kwota zwolniona z podatku i nieoskładkowana dla zatrudnionych na umowach zlecenia, o dzieło i samozatrudnionych. Ponadto zwolnienie ze składek ZUS wszystkich pracowników w firmach zatrudniających do dziewięciu osób oraz samozatrudnionych. Takie rozwiązania ustanawiają ustawy zwane Tarczą Antykryzysową uchwalone rano w sobotę 28 marca przez Sejm. Mają one pomóc firmom i osobom przez nie zatrudnianym przetrwać kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa.