Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Jeżeli chcesz skorzystać ze świadczenia postojowego po raz kolejny, to musisz złożyć oświadczenie, że twoja sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym
  Wiadomości

  Jak otrzymać postojowe za czerwiec?

  Jeśli twoja sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku o przyznanie świadczenia postojowego nie uległa poprawie, złoż wniosek o kolejne świadczenie postojowe. Świadczenie możesz otrzymać maksymalnie 3 razy. Kolejne świadczenie możesz otrzymać nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.

 2. Posłowie KO: Spółki powiązane z braćmi Szumowskimi otrzymały 200 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Będzie komisja śledcza?
  Polska i Świat

  KO: Spółki braci Szumowskich otrzymały od państwa 200 mln zł

  - Spółki powiązane z braćmi Szumowskich od początku rządu Beaty Szydło do dzisiaj otrzymały 200 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - ogłosił poseł Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej. Z kolei resort zdrowia oświadczył, że będzie domagał się sprostowania od "Gazety Wyborczej" za "niesprawdzone informacje w artykule" o zakupie maseczek.

 3. Ekspert rynku lotniczego: Ceny biletów do końca roku mogą być niższe niż wcześniej
  Wiadomości

  "Bilety lotnicze będą tańsze niż wcześniej"

  - Linie lotnicze będą teraz walczyć o przywrócenie ruchu pasażerskiego. Poprawienie relacji z klientami i utrzymanie możliwie jak najbardziej pełnych samolotów będzie ważniejsze niż straty finansowe - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Mariusz Piotrowski, redaktor portalu Fly4Free.

 4. Wniosek o zwolnienie ze składek do ZUS trzeba złożyć do 30 czerwca 2020 r.
  Wiadomości

  W czerwcu nie płać składek ZUS za maj: co zrobić

  Na podstawie przepisów tzw. tarczy Antykryzysowej - 1.0, 2.0 i 3.0 można złożyć do ZUS wniosek o zwolnienie z opłacania składek za 3 miesiące: od marca do maja 2020 r. Ostatnie zmiany - zwiększające krąg uprawnionych wprowadziła Tarcza Antykryzysowa 3.0, ze zwolnienia ze składek ZUS może więc teraz skorzystać jeszcze więcej osób i firm. Do 27 maja do ZUS wpłynęło już prawie 1,8 mln wniosków dotyczących zwolnienia ze składek do ZUS za marzec - maj 2020 r.

 5. MEN: Nauczanie na odległość do końca roku szkolnego
  Polska i Świat

  MEN: Nauczanie na odległość do końca roku szkolnego

  - Do 26 czerwca, czyli do planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość - poinformował w poniedziałek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Szef resortu wyjaśnił również jak wyglądać będą wakacyjne wyjazdy uczniów.