Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zakaz handlu w niedzielę, który miał być wybawieniem dla małych, rodzinnych sklepów, nie zatrzymał postępującego procesu ich likwidacji.
  Z kraju i ze świata

  Zakaz handlu. PiS musi od tego odejść

  PiS zwiększając ilość niedziel z zakazem handlu wyciąga dywan na którym stoi

 2. 37 proc. pracowników tymczasowych z Ukrainy „rozważa” lub „raczej rozważa” wyjazd do innego kraju niż Polska.
  Z kraju i ze świata

  Coraz mniej Ukraińców w Polsce

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał informację na temat tego, iż po raz pierwszy od lat zmniejszyła się liczba obywateli Ukrainy ubezpieczonych w ZUS. Według ostatnich danych ubezpieczyciela, na przełomie roku liczba pracowników z ukraińskim paszportem, za których odprowadzano składki do ZUS zmalała o ponad 20 tysięcy.

 3. Firma z Kobylnicy ze złotym medalem targów Budma
  Strefa biznesu

  Firma z Kobylnicy ze złotym medalem targów Budma

  Firma KMT z Kobylnicy zdobyła złoty medal na targach budowlanych Budma w Poznaniu. Nagrodę przyznano firmie za stalowe drzwi do domów pasywnych.

 4. Tyle kosztuje przeżycie roku w Polsce. Suma rocznych wydatków na jedną osobę może was zaskoczyć
  Dom

  Ile wydajesz co roku? Tych kosztów nie unikniesz!

  Próbowaliście kiedyś policzyć, jakie są wasze roczne wydatki? O ile koszty, które ponosimy co miesiąc, nie robią na nas większego wrażenia, o tyle zsumowanie wszystkich i pomnożenie przez 12 może dać w wyniku liczbę, jakiej się nie spodziewaliście. Sprawdźcie, ile rocznie wydają Polacy na osobę w rodzinie 2-osobowej. Ta suma może zaskoczyć! Dane zostały oparte na opracowaniu GUS "Budżety gospodarstw domowych w 2017 r."

 5. Plany Tesco na rok 2019 to likwidacja 32 sklepów w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)
  Praca

  Tesco zamyka sklepy w Polsce. Będą grupowe zwolnienia

  Tesco zamyka sklepy w Polsce. Decyzja zapadła, a efekty zamknięcia sklepów sa fatalne. Do listy 30 marketów sieci Tesco, które znikną w 2019 z Polski dołączyły kolejne 2 sklepy w województwie świętokrzyskim. Wspomniane 2 sklepy zostaną zamknięte na stałe już z końcem lutego 2019. Co jest powodem takich decyzji? Sieć decyduje się na likwidacje nierentownych placówek. Wiąże się to jednak z grupowymi zwolnieniami. "Nie widzimy możliwości poprawy" - informują przedstawiciele Tesco. Sieć sklepów brytyjskiej sieci w Polsce stopniowo się kurczy.