Talex Borysław Borzytuchom najlepszy w kraju. Trzecia Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk

W wielkopolskim Żerkowie odbyły się mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w biegach przełajowych.

Frekwencja dopisała. O medale rywalizowało ponad trzystu zawodniczek i zawodników, którzy wywodzili się z sześćdziesięciu trzech klubów z jedenastu województw. Wśród biegających byli przełajowcy z naszego regionu, którzy wywalczyli 6 medali (1 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe). Od razu odnotujmy, że klasyfikację klubową wygrał Talex Borysław Borzytuchom. Brawo!. Druga była Stal LA Ostrów Wielkopolski. Na trzecim miejscu uplasowała się Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk. Fenix Słupsk był jedenasty. Bytowska Baszta była dwudziesta druga.

Wśród zawodniczek w kategorii U-23 na dystansie 3 kilometrów klasą dla siebie była broniąca tytułu mistrzyni LZS Beata Topka (Talex Borysław Borzytuchom), która w tym roku zdobyła tytuł halowej mistrzyni seniorek i U-23 w biegu na 3000 m, jest także aktualną mistrzynią Polski U-23 w biegach przełajowych. Borzytuchomska biegaczka na mecie miała czas 9 minut i 45 sekund. Za Topką jako druga przybiegła Milena Sadowska (Pomorze Stargard) - 10.03 min. Trzecia była Zuzanna Latańska (Nadwiślanin Chełmno) - 10.11 min. Czwarta lokata przypadła Katarzynie Główczewskiej - 10.18 min. Ósmą lokatę wywalczyła Wiktoria Metlicka - 11.56 min. Obydwie Talex Borysław.

Wśród młodzieżowców U-23 na 4 kilometry zwycięstwo odniósł Dawid Borowski (Stal LA Ostrów Wielkopolski) - 12.15 min. Srebrny medal zdobył Norbert Jefimczyk (Fenix Słupsk) - 12.31 min. Brąz przypadł Mateuszowi Lipińskiemu (AML Słupsk) - 12.34 min. Tuż za podium, bo na czwartej pozycji uplasował się Daniel Kryzel (Talex Borysław) - 12.47 min. Miejsca innych naszych reprezentantów: 8. Alan Wieczorek (AML), 14. Jakub Struniawski (Talex Borysław).

W gronie juniorek U-20 na 2 km srebro wywalczyła Regina Piechowska (Talex Borysław) - 7.48 min. Brąz zdobyła Katarzyna Nowakowska (AML) - 7.53 min. Triumfowała Małgorzata Karpiuk (Podlasie Białystok) - 7.34 min. Jako dziesiąta na metę przybiegła Ludwika Korniat (AML). Wśród juniorów U-20 na 4 km brązowy krążek wybiegał Dawid Janta (Talex Borysław) - 12.41 min. Wygrał Adam Ochnik (Polonia Pasłęk) - 12.20 min. Lokaty przedstawicieli ze Słupska: 8. Patryk Abel, 11. Jan Hołowienko.

Miejsca juniorek młodszych U-18, które biegały na 2 km: 5. Daria Książek (AML), 9. Roksana Piechowska (Talex Borysław), 16. Magdalena Breza, 38. Hanna Skapowicz (AML). Lokaty juniorów młodszych U-18, którzy rywalizowali na 3 km: 4. Krzysztof Kasprowicz (Baszta Bytów), 12. Maciej Janta, 24. Mikołaj Wojciechowski (obaj Talex Borysław), 34. Antoni Borecki (AML), 38. Stanisław Prądzyński (Talex Borysław).

W końcowej klasyfikacji młodziczek U-16 (dystans półtora kilometra) podajemy miejsca naszych biegaczek przełajowych: 17. Kinga Jęchorek, 22. Marta Szczudrawa (obydwie AML), 26. Wiktoria Kalinowska, 30. Nadia Kiedrowska, 34. Julia Momot (wszystkie trzy Talex Borysław), 56. Michalina Mucha, 59. Martyna Mucha (obydwie AML). Lokaty młodzików U-16 (2 km): 4. Jakub Dusza (AML), 5. Miłosz Manikowski (Talex Borysław), 6. Kajetan Kosicki (AML), 12. Dawid Bienioszek, 17. Kuba Watral, 25. Dawid Binczyk (wszyscy trzej Talex Borysław). W klasyfikacji województw triumfowało wielkopolskie. Na drugim miejscu uplasowało się województwo pomorskie, a do tego przyczynili się między innymi reprezentanci klubów z Borzytuchomia (Talex Borysław), Bytowa (Baszta) oraz ze Słupska (AML i Fenix).