MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Czuczak - dotychczasowy sekretarz miasta Koszalin został nowym sekretarzem miasta Słupsk

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Tomasz Czuczak jest nowym sekretarzem miasta Słupsk
Tomasz Czuczak jest nowym sekretarzem miasta Słupsk Archiwum prywatne
Tomasz Czuczak z Koszalina objął dzisiaj, 3 czerwca, obowiązki sekretarza miasta Słupsk. Zastąpił na stanowisku Łukasza Kobusa, który został sekretarzem i dyrektorem Urzędu Miejskiego w Gdyni.

Nowym sekretarzem miasta Słupsk od 3 czerwca jest Tomasz Czuczak, który przez ostatnie lata pełnił tę funkcję w Koszalinie. Zastąpił na stanowisku Łukasz Kobusa, który objął takie samo stanowisko w Gdyni.

Tomasz Czuczak, urodził się 7 stycznia 1977 roku w Koszalinie.

Ukończył studia na kierunku politologia w zakresie samorządu i polityki lokalnej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ponadto ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Szczecińskim w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw, studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie zarządzania projektami finansowanymi ze środków UE.

W czasie studiów odbył praktykę zawodową w Departamencie Finansów Samorządu Terytorialnego Ministerstwa Finansów. Po studiach przez dwa miesiące odbywał staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W latach 2003-2007 pracował w Polskim Radiu Koszalin jako specjalista ds. organizacyjno-prawnych. Od 2 lipca 2007 roku zatrudniony był w Wydziale Zamiejscowym w Koszalinie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Od 2006 roku do 29 czerwca 2012 roku był radnym miejskim, a w kadencji 2006-2010 przewodniczącym Rady Miejskiej w Koszalinie.

Od 1 lipca 2012 r. pracował na stanowisku sekretarza w Urzędzie Miasta w Koszalinie. W ostatnich wyborach kandydował do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z listy Koalicji Samorządowej.

O nowym pracowniku Urzędu Miejskiego w Słupsku mówiła dziś podczas konferencji prasowej Marta Makuch, wiceprezydent Słupska:
- Jest to człowiek z ogromnym doświadczeniem, m.in. dyrektora w urzędzie marszałkowskim, radnego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Koszalinie i 12-letnim doświadczeniem sekretarza miasta Koszalin - mówiła Marta Makuch.

Na stanowisko nie było konkursu, a zatrudnienie odbyło się na podstawie tzw. przeniesienia samorządowego.
- Kiedy dowiedziałyśmy się z panią prezydent, że dotychczasowy sekretarz odchodzi, szukałyśmy kogoś sprawdzonego i z doświadczeniem m.in. w poszerzaniu granic miasta, a takie pan Czuczak ma i będziemy z niego korzystać. W tej sytuacji możliwe jest kontynuowanie umowy i przeniesienie samorządowe na podstawie umowy i zgody prezydenta. Są z tego korzyści obustronne. Zachowuje się ciągłość pracy, zachowuje się urlop i nie ma obowiązku wypłaty odpraw. Na takiej samej zasadzie do Gdyni odszedł Łukasz Kobus. A my mamy przyjazny desant z miasta Koszalin - mówi Marta Makuch.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza