Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Piłsudskiego zamknięta. Modernizacja potrwa do sierpnia

Aleksander Radomski
Aleksander Radomski
Krzysztof Piotrkowski
Rozpoczął się remont ulicy Józefa Piłsudskiego, której fragment został całkowicie wyłączony z ruchu. Autobus jeżdżą objazdem, a mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają do końca wakacji.

- Całkowicie wyłączony z ruchu został odcinek pomiędzy ulicą Sobieskiego i Chodkiewicza - informuje Marek Goliński, wiceprezydent Słupska odpowiedzialny w mieście za drogi i inwestycje. - Zdajemy sobie sprawę, że to ogromne utrudnienie dla mieszkańców, ale zakładamy, że w ten sposób szybciej i lepiej te prace zostaną zrealizowane. Dotyczy to również komunikacji miejskiej.

Autobusy kursujące w obu kierunkach jeżdżą od teraz zmienioną trasą. I tak objazd 15-tki to ulica Małcużyńskiego, Szczecińska i Sobieskiego. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki, ale dodatkowy i tymczasowy zlokalizowano na ulicy Małcużyńskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Norwida. Jest on obsługiwany przez tę linię wyłącznie w kierunku pętli przy ul. 11 Listopada. Ze względu na remont wprowadzono też korektę rozkładu. Urząd miasta przypomina, że polega ona na przyspieszeniu o minutę wybranych kursów 15-tki startujących z pętli przy ul. 11 Listopada.

We wtorek drogowcy rozpoczęli ustawianie znaków i prace organizacyjne. W pierwszej kolejności rozebrane zostaną istniejące chodni. Ułożone zostaną nowe. Pojawić ma się też ścieżka rowerowa. Przebudowie ulegnie oświetlenie uliczne wraz z doświetleniem przejść dla pieszych, które zostaną wyposażone w specjalne wypustki z myślą o osobach niewidomych.

Zniesione zostaną bariery architektoniczne.

- A w okolicy ulicy Małcużyńskiego pojawi się kolejne w Słupsku rondo - mówi wiceprezydent Goliński. - Właśnie rondo, jako jedne z elementów poprawiających bezpieczeństwo został wysoko ocenione przez wojewodę pomorskiego.

Przypomnijmy, że to wojewoda przydziela środki z Funduszu Dróg Samorządowych Ministerstwa Infrastruktury, po które sięgnął Słupsk. Koszt właśnie rozpoczętych prac to niecałe 5,5 miliona złotych, z czego dotacja ministerialna to połowa tej sumy.

W piętek (21.09) późnym popołudniem zakończył się remont fragmentu częściowo zniszczonej nawierzchni przy ulicy Nowowiejskiej w Słupsku.  Ostatnim etapem remontu, będzie już tylko pomalowanie pasów. Na miejscu, oprócz drogowców pracowali również policjanci, którzy kierowali ruchem.

Remont nawierzchni przy ulicy Nowowiejskiej (wideo, zdjęcia)

Zgodnie z harmonogramem roboty przeciągną się do sierpnia. Do tego czasu mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Podobnie zmotoryzowani pacjenci przychodni Salusa. Co ciekawe, we wtorek rano, pomimo zakazu ruchu na ulicy Piłsudskiego z dojazdami nie było problemów. W toku prac będzie się to jednak zmieniać. Jak nas zapewniono, Strabag realizujący budowę będzie udostępniać dojazdy mieszkańcom. Jednak w przypadku wykopów wykonywanych w poprzek ulicy, organizowane mają być objazdy. Ratusz uczula, aby sprawdzać organizację ruchu, która nie będzie przez cały okres robót taka sama.

Urzędnicy liczą, że w tym roku uda się im jeszcze pozyskać ze środków wojewody wsparcie na remont ulicy Kniaziewicza i Małachowskiego. Dodajmy, że trwa ciągle budowa ulicy Legionów Polskich.

Zobacz także: Zapowiedź remontu ulicy Piłsudskiego w Słupsku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza