Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W słupskim punkcie pielęgnacyjno-higienicznym brakuje ubrań dla osób bezdomnych. Trwa zbiórka odzieży dla najbardziej potrzebujących

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Z punktu pielęgnacyjno-higienicznego w Słupsku bardzo chętnie korzystają osoby bezdomne.
Z punktu pielęgnacyjno-higienicznego w Słupsku bardzo chętnie korzystają osoby bezdomne. MOPR w Słupsku
Punkt pielęgnacyjno-higienicznych działa w Słupsku od czterech miesięcy. To tutaj osoby w kryzysie bezdomności mogą ostrzyc się, ogolić i wziąć prysznic. Mogą także odziać się w świeże ubrania. Tych niestety zaczęło brakować.

Specjalny punkt został uruchomiony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w maju bieżącego roku przy Stacji Socjalnej Joannitów na ulicy Szczecińskiej. Powstał z myślą o osobach bezdomnych, które mogą w tym miejscu bezpłatnie ostrzyc się, wziąć prysznic, ogolić się, obciąć paznokcie, a nawet wykonać podstawowe badania i opatrzeć rany. Skorzystać może każdy potrzebujący, o ile, oczywiście, jest trzeźwy.

- Jedna osoba może korzystać z usług punktu stale, dwa razy w tygodniu, w godzinach otwarcia punktu. Przewidujemy rozszerzenie godzin pracy punktu w okresie jesienno-zimowym, w związku z coraz większym zainteresowaniem – mówi Magdalena Krauze z MOPR w Słupsku.

Punkt służy też najbardziej potrzebującym odzieniem. Na otrzymanie świeżej bielizny i ubrań liczyć może każdy bezdomny, który wyrazi taką chęć. Niestety w ostatnich dniach zapas odzieży zakupionej na rozpoczęcie działalności punktu zaczął się kurczyć. Sytuacji z pewnością nie poprawia fakt, że zbliża się okres jesienno-zimowy. Ubrań, przede wszystkim tych ciepłych, może nie wystarczyć dla każdego. MOPR w Słupsku prosi o pomoc w zbiórce odzieży.

- Przyjmiemy ubrania używane, ale w dobrym stanie - głównie spodnie, bluzy, dresy. Jako, że przed nami sezon jesienno-zimowy mile widziane są już kurtki, swetry i cieplejsze zimowe ubrania – wymienia Magdalena Krauze.

W jaki sposób pomóc? Wystarczy dostarczyć odzież do punktu pielęgnacyjno-higienicznego przy ulicy Szczecińskiej 99 (boczne wejście przy hali Gryfia). Ubrania i ręczniki można przekazać w poniedziałki, środy i piątki między godz. 8-10 oraz we wtorki i czwartki między godz. 8-12.

- Jeżeli ktoś posiada ubrania do oddania, a nie może przywieźć ich w podanych godzinach, jest możliwość by nasz pracownik odebrał je z wyznaczonego miejsca na terenie Słupska w godzinach pracy Ośrodka, zapraszamy wtedy do kontaktu telefonicznego celem ustalenia szczegółów – dodaje Magdalena Krauze.

Telefon do kontaktu: 59 844-28-58 lub 453-051-246

Z czynności higienicznych (kąpiel, strzyżenie, golenie, obcinanie paznokci, opatrywanie ran) osoby w kryzysie bezdomności mogą korzystać dwa razy w tygodniu – wtorki i czwartki, między godziną 10 a 12. W te dni przychodzi około 5-11 osób chcących korzystać z oferty punktu. 26 osób jest objętych wsparciem punktu – w większości są to mężczyźni. Od rozpoczęcia działalności punktu wykonano już około 112 kąpieli, 88 strzyżeń, założono ponad 60 opatrunków.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza