Weekendowe sparingi piłkarskie (wideo)

sten, fen
W Damnicy spotkały się dwa zespoły z klasy okręgowej. Wygrali gospodarze 3:1 (0:0). Grano 2x40 minut. kamera (sten)

KS Damnica - Gryf II Słupsk 3:1 (0:0)
0:1 Michał Michalak (46), 1:1 Piotr Zdun (47), 2:1 Kamil Wójcik (48 - głową), 3:1 Kamil Wójcik (77 - głową)

KS Damnica: Hermann - Tęsny, Kozłowski, Mieleszczuk, Wilk, Zdun, Freud, Sadowski, Mielewczyk, Wojciechowski, Wójcik oraz Bąkowski, Golański, Szul, Obert, Bubniak.

Gryf II: Libigocki - D.Jęcek, B.Stępień, Michalak, Gawiński, Białek, Piechowski, Sidor, Baranowski, Rejak, A.Stolarczyk.

W Sławnie Sława (spadkowicz z IV ligi) podejmowała Karola Pęplino. Mecz kontrolny zakończył się remisem 2:2. Do przerwy prowadziła sławieńska drużyna 2:0, a gole strzelili: Damian Pawełek i Adrian Telus. W drugiej połowie pęplinianie doprowadzili do wyrównania za sprawą bramek zdobytych przez Daniela Ziembińskiego i Radosława Wypycha.

Karol: Marcin Petrus, Wasylko, Bielecki, Pietras (grający trener), Bewersdorff, Ziembiński, Wypych, Mikłaszewicz, Michał Nejman, Gołąb, Karol Petrus. Na zmiany weszli: Gruszka, Lubański, Makuch i Kurowski.

Piast Człuchów grał sparing w Chojnicach z Kolejarzem. Człuchowianie przegrali 0:1 (0:0). (fen)

W Dębnicy trzecioligowy Koral zremisował z drugoligową Chojniczanką Chojnice 1:1 (1:1).

Dla chojniczan prowadzenie uzyskał Michał Szałek w 6. minucie. Do wyrównania doprowadził Daniel Fabich w 41. minucie. Warto przypomnieć, że strzelec gola dla Korala w przeszłości grał w chojnickim klubie.

Koral: Apanasewicz, Maksym Otryszko (Ukrainiec przebywa na testach), Wolański, Kowalczyk, Paweł Arndt (Chojniczanka), Węgliński, Bulwan, Bianga, Fabich, Kabziński, Wojciechowski. Do gry trener dębniczan Łukasz Pietraszak wprowadził jeszcze innych graczy. Byli to: Ł. Bednarek, Badian, Witkowski, G. Wyszyński.

W Luzinie Anioły Garczegorze wygrały z Wikędem Kębłowo 2:1 (1:1). Zdobywcy bramek dla Aniołów: Sebastian Orczyk i Dawid Stefański. Dla Wikędu gola strzelił Łukasz Kozłowski.

Anioły: Wójtowicz (46 Leyk), Drzazgowski, Żółć (46 Stefański), Pendowski, Trawiński, Orczyk, Świtała (46 Szymikowski), Staszczuk, Ł. Łapigrowski, Nowocień, Smolarek (46 Mateusz Pawlik po przerwie w treningach, ostatnim jego klubem była Pogoń Lębork).

W środę (1 sierpnia) o godz. 18 w Ustce na stadionie przy ul. Sportowej Jantar zmierzy się z Aniołami Garczegorze.

W Lęborku Pogoń zremisowała 0:0 z czwartoligowymi Orlęta Reda. Wynik nie krzywdzi żadnej ze stron. Mecz odbył się w bardzo upalnych warunkach. Sędzia główny spotkania Sebastian Myszk kilka razy przerywał grę, bo zawodnicy chcieli uzupełnić płyny.

Pogoń: Czekirda, Haraszczuk, Jasiński, Rafał Morawski (gracz testowany z Korony Żelistrzewo), Stankiewicz, Witkowski, Kowalski, Kajetan Taube (Korona), J. Żmudzki, Kołucki, Sylwester Ilanz (Korona) oraz Skrzypczak, Bach, Malek, Krajnik (Bałtyk Gdynia), Żółtowski, Kozakiewicz.

Kolejny sparing pogoniści rozegrają 1 sierpnia (środa) o godz. 18.30 z Bazą 44 Siemirowice (B-klasa) na stadionie przy ul. J. Kusocińskiego w Lęborku.

W Trzebielinie Diament wygrał z Gryfem Polanów 3:2 (2:2)
0:1 Mariusz Zblewski (1), 0:2 Dariusz Siwierski (23), 1:2 Piotr Jadłowski (rzut karny - 31), 2:2 Tomasz Perkowski (41), 3:2 Jakub Mazurek (48).

Diament: Tęsny, Rapita, Narloch, Michalak, Żukowski, Patryk Kępa, Kitowski, Bronka, Jakub Mazurek (powrót zagraniczny, jego ostatnim klubem był Jantar Ustka), Perkowski, Jadłowski. Na zmiany weszli: Terefenko i Adam Czapiewski (testowany piłkarz ze Studnicy Przytocko).

W środę (1 sierpnia) o godz. 18 w Trzebielinie Diament spota się z Bartonem Barcino.

Czwartoligowi piłkarze Pomorza Potęgowo przebywają na zgrupowaniu w Szczecinku. Tam podopieczni Macieja Cieślika rozegrali trzy sparingi i wszystkie były zwycięskie.

Pomorze - Darzbór Szczecinek 3:1 (2:1)
Dla potęgowian gole strzelili: Wiktor Sawicki, Robert Ulanowski i Dominik Pooch. Z darzborowców na listę strzelców wpisał się Maciej Góra.

Pomorze: Mateusz Szafrański (Lech Rypin, a wcześniej Chojniczanka Chojnice), R. Ulanowski, Kamil Ulanowski, Gapski, Pluta, Solczak, Roeske, Mariusz Mikołajczyk, Iwański, Damian Mikołajczyk, Sawicki. Na zmiany weszli: bramkarz Ratajczyk i zawodnicy w polu: Pooch, Kaczmarek, Wólczyński, Wojciech Sieradzki (gracz testowany z Bałtyku Koszalin).

Pomorze - Wielim Szczecinek 5:3 (2:2)
Zdobywcy bramek dla Pomorza: Rafał Jaskólski - 2 (1 z rzutu karnego), Damian Formela (głową), Henryk Patyk i Łukasz Jarosiewicz; dla szczecineckiego zespołu Wojciech Gersztyn - 3.

Pomorze: Tymur Kintuba (bramkarz testowany z Abchazji), Kleser, Bukowski, Bobrowski, Siarnecki, Solczak, Roeske, Pooch, Jarosiewicz, Sawicki, Patyk. Ponadto swoją formę sprawdzili jeszcze: bramkarz Piechota, Jaskóski, Iwański, K. Ulanowski, Burak, Wólczyński, M. Mikołajczyk, Mateusz Topolski (gracz testowany z Gedanii Gdańsk), Formela, R. Ulanowski.

Pomorze - Czarni Czarne 4:0 (1:0)
Gole strzelili: R. Jaskólski - 2 (1 z rzutu karnego), Damian Formela i Wiktor Sawicki z rzutu karnego.

Pomorze: Patryk Kotłowski, Kleser, Bukowski, Bobrowski, Siarnecki, Solczak, Roeske, Pooch, Jaskólski, Formela, Jarosiewicz. Zmiennicy: Kaczmarek, Wólczyński, M. Mikołajczyk, Sawicki, Pluta.

Czarni: Greczyszyn, Łazor, Grzegorz Kozanko, Żmuda-Trzebiatowski, Karol Kozanko, Sobczak, Górny, Paweł Mycyk, Adrian Zych, Kościan, Łacko. Grali jeszcze: Patryk Mycyk i Łukasz Zych).

We wtorek (31 lipca) o godz. 17 na stadionie 650-lecia przy ul. A. Madalińskiego w Słupsku odbędzie się mecz kontrolny miejscowego Gryfa z Pomorzem Potęgowo.

W środę (1 sierpnia) o godz. 19 w Szczecinku Darzbór grać będzie z Czarnymi Czarne.

MKS Debrzno - Polonia Jastrowie 3:1 (2:1)
Bramki: Krystian Szostek (2), Wojciech Żelazny (31), Wojciech Taras (70) - Radosław Chiliński (21)