Wielka Kąpiel Morsów w Korzybiu. To była 14. edycja cyklicznej imprezy [zdjęcia]

Krzysztof Niekrasz
Udostępnij:
Nad jeziorem Korzybie w gminie Kępice spotkali się miłośnicy zimowych kąpieli. Woda w jeziorze była zimna, ale atmosfera spotkania gorąca.

Morsowanie w gminie Kępice ma już długą tradycję. Od wielu lat spotykają się oni w zimowe dni nad jeziorem w Korzybiu, gdzie odbywają się coroczne spotkania miejscowych morsów z klubu „Korzybskie Rekiny”.

Tegoroczna impreza była czternastym morsowaniem w Korzybiu. Zimowa kąpiel w korzybskim jeziorze zapoczątkowana była w 2008 roku. Jej pomysłodawcą był Zenon Słomski, który 22 stycznia skończył 76 lat. Z tej okazji było dla niego tradycyjne sto lat. Jubilat otrzymał też sporo życzeń oraz kilka upominków od kolegów i koleżanek, a sam ufundował sześciokilogramowy tort.

- Moi przyjaciele i przyjaciółki nie zawiedli i serdecznie im za to dziękuję. Wśród obecnych na imprezie był Kazimierz Adach, brązowy medalista olimpijski w boksie. Taka kąpiel przynosi przede wszystkim korzyści zdrowotne - wyznał wzruszony mors Zenon Słomski, były pięściarz Czarnych Słupsk.

Oprócz morsów z gminy Kępice, byli także obecni morsy z Darłowa, Postomina, Sławna, Słupska, Ustki, Borzytuchomia. W sumie ponad 200 osób.

Na niedzielnej imprezie w Korzybiu morsy wywodziły się między innymi z następujących miejscowości: Słupsk, Darłowo, Korzybie, Sławno, Postomino, Bytów, Kościerzyna, Kępice, Ustka, Szczecinek, Borzytuchom, Polanów.
Przed wejściem do korzybskiego jeziora była obowiązkowa rozgrzewka, którą przeprowadzili: Sylwia Ziemska, Anny Kurlapska i Grzegorz Terpiłowski.

Punktualnie o godz. 12 amatorzy jeziornej kąpieli zimą ruszyli tanecznym krokiem do wody w rytm piosenki „Conga”. W gronie kąpiących się byli m.in.: Magdalena Majewska (burmistrz Kępic), Jacek Maniszewski (burmistrz Ustki), Artur Ciróg (wicewójt gminy Sławno).

Po kąpieli organizator (Kępicki Ośrodek Sportu i Rekreacji) zaprosił wszystkich na rewelacyjny poczęstunek. W jego menu były zupy (serwował je m.in. Paweł Lisowski - starosta słupski): grochówka, żurek i barszcz oraz kiełbaski z grilla, pierogi, bigos, herbata, kawa i grzaniec. Był również duży wybór ciast. Klub Korzybskie Rekiny przygotował dużo smacznych wypieków domowych.

Atrakcją imprezy było losowanie 30 nagród, które zostały ufundowane przez: Urząd Miejski w Kępicach, Kępicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nadleśnictwo Warcino i prywatnego przedsiębiorcę. Po ich rozdaniu zaczęła się zabawa taneczna.

- Byłam w reprezentacji morsów Okoni Borzytuchom. Piętnastoosobowa grupa reprezentowała dwie gminy: Kołczygłowy i Borzytuchom. Dbając o swoje zdrowie i kondycję fizyczną tradycyjnie bardzo dobrze bawiliśmy się w Korzybiu. Impreza była doskonale zorganizowana pod każdym względem. Podczas takich wyjazdów jest okazja do integracji morsów z całego Pomorza, poznania różnych grup z różnych rejonów Pomorza. Na takich zlotach zobaczyć można, jak wielu jest sympatyków kąpieli w zimnej wodzie. W obecnych czasach morsowanie stało się modne, gdyż jest to jeden z wielu naturalnych sposobów dbania o swoją odporność - wyznała Ewelina Dolna-Filipczuk z Jezierza, która morsuje już siódmy rok.

Konkurs na najładniejsze stroje wygrały Syrenki z Obłęża. Nagrodą za pierwsze miejsce był voucher na pobyt z noclegiem w filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice w Korzybiu wraz z innymi upominkami.

- Jestem usatysfakcjonowana z tegorocznej frekwencji. Atmosfera była wyjątkowo gorąca. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do bardzo sprawnej organizacji imprezy. Specjalne podziękowania kieruję pod adresem Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzybiu i wszystkich sponsorów - oświadczyła zadowolona Małgorzata Laskowska, prezes Kępickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która dodała, że kąpiel zimowa w Korzybiu będzie nadal kontynuowana w następnych latach.

Organizatorami imprezy byli: Kępicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Korzybskie Rekiny, Sołectwo Korzybie, Biblioteka Publiczna Gminy Kępice, Nadleśnictwo Warcino, OSP Korzybie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
24 stycznia, 12:17, Krewetka:

Impreza masowa. Jeden na drugim "siedzi". Nie widziałem na zdjęciach jednej osoby w maseczce. Co na to sanepid ?. A później te statystyki o wzrostach zakażeń. Rozumiem, że morsy są odporne na wszystko ? buhaha. Nastąpiło całkowite rozluźnienie dyscypliny. I nie mówię tylko o tym morsowaniu. Widać to doskonale w sklepach, marketach itp. Jeden za drugim stoi do kasy bez maseczki i "nawija" przez telefon tak, że ja czuję jego oddech na głowie. Zwrócić takiemu uwagę to patrzy się jak na idiotę. Dotyczy to w większości młodszych ludzi. Mądry Polak po szkodzie ?. To jednak głupi naród, który nie potrafi logicznie myśleć i wyciągać wniosków. Ludzie nie rozumieją jednej podstawowej rzeczy. To jest niewidzialny wróg. Bo od od ciosu napastnika można się uchylić. Ale nie w tym przypadku.

Może i wróg, ale dla zdecydowanej większości osób nie tak groźny jak go malują. A dla dużej części w ogóle niegroźny. Ciężkie przebiegi dotyczą znikomego odsetka populacji. Przejrzyj na oczy i wyciągaj własne wnioski, a nie te podsunięte przez TV.

Dużo lepiej jest pomorsować niż się ustawiać w kolejce po wymaz!

N
Nobody63
24 stycznia, 12:17, Krewetka:

Impreza masowa. Jeden na drugim "siedzi". Nie widziałem na zdjęciach jednej osoby w maseczce. Co na to sanepid ?. A później te statystyki o wzrostach zakażeń. Rozumiem, że morsy są odporne na wszystko ? buhaha. Nastąpiło całkowite rozluźnienie dyscypliny. I nie mówię tylko o tym morsowaniu. Widać to doskonale w sklepach, marketach itp. Jeden za drugim stoi do kasy bez maseczki i "nawija" przez telefon tak, że ja czuję jego oddech na głowie. Zwrócić takiemu uwagę to patrzy się jak na idiotę. Dotyczy to w większości młodszych ludzi. Mądry Polak po szkodzie ?. To jednak głupi naród, który nie potrafi logicznie myśleć i wyciągać wniosków. Ludzie nie rozumieją jednej podstawowej rzeczy. To jest niewidzialny wróg. Bo od od ciosu napastnika można się uchylić. Ale nie w tym przypadku.

Czy to koniec?

Globaliści wycofują zarazę?

Czy czeka nas następna? 

https://www.youtube.com/watch?v=c0nmMUlxRno

--- * ---

Światowa manipulacja danymi o „zmarłych na Covid-19” coraz bardziej widoczna. Przejście do kolejnego etapu resetu ludzkości.

Według najnowszych brytyjskich danych rządowych, podczas tzw. pandemii koronawirusa zmarło o wiele mniej osób „na Covid-19” niż podawały media, a nawet oficjalne raporty.

http://dakowski.pl/swiatowa-manipulacja-danymi-o-zmarlych-na-covid-19-coraz-bardziej-widoczna-przejscie-do-kolejnego-etapu-resetu-ludzkosci/

--- * ---

– Kiedy ujawniłem zgon poszczepienny zostałem po prostu zwolniony. W raporcie przeczytali mi każde moje poczynanie na Facebooku. Zostałem oczyszczony z zarzutów, dlatego że nagrania wysyłałem w wiadomościach prywatnych, a nie publicznie. Dlatego nic nie mogli mi zrobić. Proszę państwa, kto jak nie my, widzimy co się dzieje. Ja nadal pracuję, nie powiem gdzie – kontynuował.

– Ale robiąc w trakcie 12 godzin 14 wyjazdów, nigdy nie widziałem tyle arytmii, tyle migotań przedsionków, ile jest teraz, tyle zaburzeń neurologicznych, udarów. Dlaczego o tym się nie mówi? Kardiologie są pozapychane. Rozumiecie ludzie, co się dzieje? Pozapychane, tyle zatorów.

http://dakowski.pl/korona-protest-w-lublinie-stop-z-medyczna-inkwizycja-norymberga-dla-zbrodniarzy-mocne-slowa-ratownika-medycznego/

--- * ---

https://www.youtube.com/watch?v=uZ0O1HbDRN4 

--- * ---

„Pandemia Covid-19: Jaka jest prawda?

Streszczenie:

Trwająca „pandemia” dotycząca wirusa zespołu ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej (SARS-CoV-2) wiąże się z wieloma istotnymi aspektami, które czynią ją szczególną w historii wszystkich pandemii. Jest to związane nie tylko z drakońskimi środkami zainicjowanymi i wprowadzonymi do polityki w niektórych krajach i w poszczególnych stanach Stanów Zjednoczonych, z których większość nie ma precedensu ani poparcia naukowego, ale także z całkowicie nienaukowym sposobem postępowania z infekcją. Po raz pierwszy w historii medycyny główni eksperci w dziedzinie wirusologii, epidemiologii, chorób zakaźnych i wakcynologii zostali nie tylko zignorowani, ale także zdemonizowani, zepchnięci na margines, a w niektórych przypadkach stali się ofiarami środków prawnych, które można scharakteryzować jako totalitarne.

Nigdy nie widziałem tak ogromnego wysiłku ze strony rządu, biurokracji medycznej, mediów, instytucji prywatnych, a nawet instytucji medycznych, aby zapobiec otwartej dyskusji na temat odmiennych poglądów – nawet opinii wysoko wykwalifikowanych naukowców w każdej dziedzinie medycyny, od epidemiologii, chorób zakaźnych, wirusologii, patologii i inżynierii sprzętu ochronnego. Obejmuje to odbieranie licencji lekarzom o odmiennych poglądach, utratę przywilejów szpitalnych i wycofywanie recenzowanych, opublikowanych artykułów z literatury medycznej

https://ordomedicus.org/dr-md-russell-blaylock-kolejny-naukowy-glos-wspolna-globalna-walka-o-prawde/

 --- * ---

K
Krewetka
Impreza masowa. Jeden na drugim "siedzi". Nie widziałem na zdjęciach jednej osoby w maseczce. Co na to sanepid ?. A później te statystyki o wzrostach zakażeń. Rozumiem, że morsy są odporne na wszystko ? buhaha. Nastąpiło całkowite rozluźnienie dyscypliny. I nie mówię tylko o tym morsowaniu. Widać to doskonale w sklepach, marketach itp. Jeden za drugim stoi do kasy bez maseczki i "nawija" przez telefon tak, że ja czuję jego oddech na głowie. Zwrócić takiemu uwagę to patrzy się jak na idiotę. Dotyczy to w większości młodszych ludzi. Mądry Polak po szkodzie ?. To jednak głupi naród, który nie potrafi logicznie myśleć i wyciągać wniosków. Ludzie nie rozumieją jednej podstawowej rzeczy. To jest niewidzialny wróg. Bo od od ciosu napastnika można się uchylić. Ale nie w tym przypadku.
G
Gość
jak tak dużo osób nasika, to ciepła woda jest, to żadne morsowanie
Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie