MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny wspomogła słupski szpital

oprac. Wojciech Frelichowski
Sprzęt od WOŚP trafił na Oddział Otorynolaryngologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.
Sprzęt od WOŚP trafił na Oddział Otorynolaryngologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. WSzS w Słupsku/Paulina Kawalec
Na Oddział Otorynolaryngologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku trafił nowoczesny sprzęt diagnostyczny. To dar od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szpital otrzymał od WOŚP endoskopowy tor wizyjny FULL HD z videofiberoskopem, zestawem endoskopów sztywnych oraz fiberoskopem z możliwością zapisu i archiwizacji materiału video.

Jak informuje Marcin Prusak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, na Oddziale Otorynolaryngologicznym jest już podobny sprzęt, ale mocno wyeksploatowany. Ten od WOŚP jest o wiele nowocześniejszy i bardziej funkcjonalny. Personel słupskiego szpitala przeszedł już szkolenie z jego obsługi. Dzięki niemu lekarze laryngolodzy będą mogli przeprowadzać u pacjentów bardzo szczegółowe badania nosa, nosogardła, trzeciego migdałka oraz krtani. Badania tym aparatem można przeprowadzać zarówno dorosłych jak i u dzieci.

- Wysokiej jakości obraz z wiernym odwzorowaniem kolorów pozwala na prawidłową i trafną ocenę patologii, precyzyjną diagnozę i zaproponowanie najlepszej ścieżki leczenia. Tor wizyjny Full HD pozwala na jeszcze dokładniejsze obrazowanie, między innymi w mikrochirurgii ucha, a funkcja archiwizacji pozwala na wykorzystanie zapisanego materiału, na przykład podczas kursów i szkoleń dla młodych lekarzy – wyjaśnia Aleksander Binek, przedstawiciel firmy Midicus Expert, który dostarczył sprzęt i prowadził szkolenie.

Wartość otrzymanego sprzętu to 215 tys. zł, a to urządzenie jest kolejnym po systemie diagnostyki zaburzeń przedsionkowych, otoemisji akustycznej, audiometrze i urządzeniu do badania potencjałów wywołanych – otrzymanym przez szpital od WOŚP w ciągu ostatnich dwóch lat.

- Jak zawsze możemy liczyć na WOŚP, za co bardzo dziękujemy - mówią przedstawiciele zarządu słupskiego szpitala: prezes Andrzej Sapiński i wiceprezes Anetta Barna-Feszak. – Nowoczesny sprzęt gwarantuje większy komfort pracy naszym lekarzom, ale przede wszystkim daje możliwość jeszcze lepszej diagnostyki i skuteczniejszego leczenia pacjentów - dodają.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza