MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zwrot w sprawie Lewandowski kontra Kucharski. Napastnik i jego były menedżer usiądą do rozmów

Piotr Rzepecki
Piotr Rzepecki
Andrzej Banas / Szymon Starnawski
Nagły zwrot w sprawie Roberta Lewandowskiego kontra jego były menadżer Cezary Kucharski. Sąd skierował sprawę do mediacji, a to oznacza, że strony wkrótce zasiądą do rozmów, informują dziennikarze Rzeczpospolitej.

Kucharski szantażował piłkarza. "Nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych"

Przypomnijmy, Prokuratura Regionalna w Warszawie przeciwko Cezaremu Kucharskiemu wysłała do sądu akt oskarżenia w maju 2022 roku. Według ustaleń śledczych Kucharski od września 2019 roku do września 2020 roku kilkukrotnie groził Robertowi Lewandowskiemu, że rozpowszechni informacje dotyczące "rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego".

Kucharski głosił, że wszelkie nieprawidłowości zachowa w tajemnicy jeśli piłkarz zapłaci zapłaci mu zadośćuczynienie. Chodziło o 20 mln euro.

Mężczyzna następnie ujawnił poufne informacje dot. spraw finansowych, kontraktów reklamowych i innych umów Lewandowskiego dziennikarzowi niemieckiego tygodnika "Der Spiegel".

W gazecie pojawiły się szkalujące napastnika artykuły z wykorzystaniem informacji podanych przez Kucharskiego. Mężczyzna nie przyznał się do ich wyjawienia, jednak sprawą zajęła się prokuratura, która zabezpieczyła komputer Kucharskiego i udowodniła, że ten podzielił się poufnymi danymi.

Mediacje między stronami. Niespodziewany zwrot w sprawie

Kucharski odmówił zeznań, a sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia wyznaczył już trzy terminy rozpraw, podaje Rzeczpospolita. Przed końcem roku wydano również postanowienie o skierowanie sprawy do mediacji.

Jest to duży zwrot akcji, bowiem wcześniejsze sygnały mówiły o braku chęci rozmów między stronami. W tej chwili - jak podaje Rzeczpospolita - "pojawiła się przestrzeń do zawarcia porozumienia".

- Fakt, że prawnicy obu stron rozmawiają ze sobą o ewentualnych mediacjach, jest naturalnym etapem postępowania, ale ostatecznie wyrok w tej sprawie wyda sąd - komentuje na łamach portalu pełnomocnik Roberta Lewandowskiego, prof. Tomasz Siemiątkowski.

Co to oznacza? Proces i tak się odbędzie. Jeśli mediacje zakończą się ugodą, to ewentualne porozumienie między stronami może zostać uznane przez Sąd jako okoliczność łagodząca.

REPREZENTACJA w GOL24

Czerwony dywan 88. Balu Mistrzów Sportu

Gwiazdy i sportowcy na czerwonym dywanie Balu Mistrzów Sport...

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zwrot w sprawie Lewandowski kontra Kucharski. Napastnik i jego były menedżer usiądą do rozmów - Gol24

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza