Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Amerykanie zatrudniają w bazie w Redzikowie [wideo]

Aleksander Radomski
Aleksander Radomski
Fot. Lukasz Capar
Tarcza antyrakietowa US Navy zacumuje na dobre w przyszłym roku, ale już teraz trwa proces rekrutacji personelu, który będzie potrzebny do jej obsługi. Poszukiwani są specjaliści, jak i mniej wykwalifikowani pracownicy.

Prace budowlane są w toku, a przypominająca nadbudówkę okrętu konstrukcja nabrała już kształtu. Podobnie infrastruktura towarzysząca - od dróg dojazdowych, przez budynki, po boisko do baseballa. Na razie, nie wliczając rzeszy pracowników budowlanych, amerykańska tarcza antyrakietowa w Redzikowie to 85 marynarzy i kilkunastu pracowników cywilnych. Wkrótce, a już na pewno przed osiągnięciem gotowości bojowej w 2020 roku, ich liczba ulegnie zwiększeniu. Docelowo marynarzy ma być około 130. Do tej puli trzeba też doliczyć cywilny personel pomocniczy.

- W sumie około 350 osób, łącznie z polskimi pracownikami - zapewniał „Głos Pomorza” capt. Jon C. Grant, głównodowodzący bazą w Redzikowie.

Trwa głosowanie...

Czy byłbyś/byłabyś zainteresowany/a pracą w bazie antyrakietowej w Redzikowie?

Proces rekrutacji trwa. Poszukiwani są m.in. pracownicy wykwalifikowani, jak i fachowcy od wysokich napięć. Niektórzy, już zatrudnieni, są po szkoleniach w Stanach Zjednoczonych. Brakuje też pomocnika technologa wody i tłumaczy, aktualnie ds. medycznych. Na liście wakatów jest też stanowisko na recepcji, ale w systemie zmianowym od godz. 16 do 7.30 rano. Obowiązki? przyjmowanie zleceń i ich obsługa oraz zapewnienie komunikacji osobom z ograniczoną znajomością języka angielskiego lub polskiego. Pensja to 28-29 zł na godzinę brutto. Około 10 zł mniej na godzinę zarobić może konserwator i robotnik gospodarczy. Ten pierwszy między godz. 7.30 a 16 będzie odpowiedzialny za pielęgnację terenu, obsługę ciężkich maszyn, kierowanie ruchem w razie potrzeby czy podnoszenie ładunków do 30 kg. Wymagania to prawo jazdy, punktualność, odpowiedzialność i wiarygodność. O znajomości angielskiego w ogłoszeniu o pracę nie ma wzmianki. Jak szukać ofert pracy w amerykańskiej bazie pod Słupskiem? Aktualizowana lista znajduje się na facebookowym profilu firmy Delta Vector Poland lub na portalu olx.pl.

Boisko do baseballa na terenie instalacji w Redzikowie już jest. Widać je nawet z satelity. Również radar i trzy wyrzutnie antyrakiet.

W bazie w Redzikowie tarczy jeszcze nie ma. Jest za to boisk...

Przedsiębiorstwo prowadzi rekrutację na zlecenie amerykańskiej firmy KBR, która z kolei odpowiada za cały wachlarz zadań pomocniczych dla US Navy od utrzymania, po sprawne funkcjonowanie bazy. Na str. 2 publikujemy rozmowę z jej menadżerem Benjaminem Sawyerem. W sprawie pracy można też pisać bezpośrednio do KBR na adres mailowy: [email protected]

O możliwości zatrudnienia będzie można też porozmawiać bezpośrednio. W maju gmina Słupsk, ambasada USA, US Navy i amerykańska Agencja Obrony Balistycznej zorganizowały spotkanie z mieszkańcami z Redzikowa. Podobne wydarzenie odbędzie się też po wakacjach w słupskim ratuszu. O szczegółach poinformujemy.

Przypomnijmy, że pierwotnie baza budowa bazy antyrakietowej miała zakończyć się w kwietniu 2018 roku. Jej budowę rozpoczęto 13 maja 2016 roku od symbolicznego wbicia łopaty.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza